Патч-панелі FTP

Показано всі 7 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 7 результати
Висота, U
Тип патч-панелі
Кількість портів
Екранування
Категорія
Конструкція
Особливості
Підбір за ціною
Виробник

Патч-панель FTP входить в число найважливіших елементів сучасних структурованих кабельних систем. Її основне призначення полягає в організації і спрощенні роботи з великою кількістю кабелів, а також у швидкому і зручному перемиканні між активним мережевим обладнанням і безпосередньо робочими місцями.

екрановані патч панелі

Що таке патч-панель FTP?

Абревіатура FTP позначає “foiled twisted pair”, що перекладається як “фольгована кручена пара”. В даному випадку мова йде про стандартний екранований кабель вита пара, а в якості екрану в якому застосовується фольга. Як відомо, в кручений парі стандартно використовується вісім парних жив. Обмотка з фольги може обвивати весь кабель відразу, кожну з чотирьох пар окремо, або можуть застосовуватися обидва варіанти відразу. При експлуатації екранованого кабелю необхідно приділити велику увагу заземлення. І відповідно, якщо використовується екранований патч-корд, то і патч-панель також має бути екранованої (FTP).

З одного боку екранованої патч-панелі знаходиться ряд пронумерованих портів (роз’ємів для підключення патч-кордів), а на звороті розташовуються контакти типу IDC, кожен з яких відповідає певному порту. Таким чином, кабелі, підключені до портів на лицьовій стороні панелі, дуже легко відключати, замінювати, підключати. Контакти на задній стороні чітко фіксують приєднані кабелі і зберігають зв’язок. Вони мають цифрові і кольорові позначення, що дозволяє швидко ідентифікувати потрібний контакт.

Які бувають комутаційні панелі FTP?

Патч-панелі FTP розрізняються за кількістю портів. В основному представлені моделі з 12, 16, 24 і 48 портами. Найбільшого поширення набула патч панель на 24 портів FTP. Дванадцятипортова ПП підійде тільки для невеликих приміщень або офісів, а панель на 48 портів допоможе заощадити за рахунок своєї об’єму і місткості.

Однак існують екрановані патч-панелі, в яких може бути встановлено різну кількість роз’ємів – набірні патч-панелі FTP. Їх особливість полягає в тому, що вони дозволяють не тільки змінювати число портів в залежності від потреб мережі, але і використовувати при цьому різні типи портів. Наприклад, роз’єми RJ45 можуть бути встановлені поруч з роз’ємами RJ12. На противагу складним панелям, фіксовані патч-панелі оснащені незмінною кількістю портів з роз’ємами єдиного типу.

Залежно від кількості рядів портів розрізняються екрановані комутаційні панелі висотою:

  • 1U,
  • 2U.

Буква U позначає юніти, одиниці виміру висоти мережевого обладнання, рівні 4,45 сантиметра. У більшості випадків на патч-панелі FTP, висотою в 1 юніт цілком комфортно розміщується один ряд портів RJ45, над якими знаходяться спеціальні замінні маркувальні етикетки. На деяких моделях два ряди портів встановлюються на висоті в один юніт. Це дуже компактний варіант, розрахований на економію місця, проте частіше, якщо кількість портів вимагає їх розбиття на два ряди, виготовляється панель 2U.

Категорія

Один з елементів маркування патч-панелей – позначення категорії. Він позначає, з якою категорією патч-кордів може працювати дана панель. На поточний момент найпоширенішою категорією є 5е (cat. 5e). Обладнання цієї категорії забезпечує надійну роботу мереж Ethernet зі швидкістю передачі даних 100 Мбіт в секунду. Однак у зв’язку з поширенням гігабітних мереж все ширше починають використовуватися пристрої категорії 6. Відповідно, більш затребуваними в цьому випадку стають екрановані патч панелі cat. 6.

Спосіб монтажу

При виборі комутаційних панелей також необхідно приділити увагу тому, як вони будуть встановлюватися на місці експлуатації. Існують три види патч-панелей за типом монтажу:

  1. Настінні панелі FTP можуть кріпитися на підставку або безпосередньо на стіну.
  2. Другий вид призначений для установки в комутаційні стійки. Такі патч-панелі доступні в розмірах 10 і 19 дюймів. Завдяки зручності сучасних стійок установка панелей відбувається дуже швидко і легко.
  3. І ще один різновид комутаційних панелей розрахована на установку в проміжних конструкціях, до яких відносяться, наприклад, рами на 3 юніта та інші.

Екрановані патч-панелі – часті запитання

? Як вибрати патч панель?

У нашій статті є 7 порад, які допоможуть вибрати патч панель.

? Потрібен монтаж СКМ?

Залишайте заявку на монтаж локальної мережі тут!