МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Патч-панелі FTP

За популярністю
товарів

Патч-панель FTP входить в число найважливіших елементів сучасних структурованих кабельних систем. Її основне призначення полягає в організації і спрощенні роботи з великою кількістю кабелів, а також у швидкому і зручному перемиканні між активним мережевим обладнанням і безпосередньо робочими місцями.

 
Купити Патч-панелі FTP - фото

Що таке патч-панель FTP?

Абревіатура FTP позначає “foiled twisted pair”, що перекладається як “фольгована кручена пара”. В даному випадку мова йде про стандартний екранований кабель вита пара, а в якості екрану в якому застосовується фольга. Як відомо, в кручений парі стандартно використовується вісім парних жив. Обмотка з фольги може обвивати весь кабель відразу, кожну з чотирьох пар окремо, або можуть застосовуватися обидва варіанти відразу. При експлуатації екранованого кабелю необхідно приділити велику увагу заземлення. І відповідно, якщо використовується екранований патч-корд, то і патч-панель також має бути екранованої (FTP).

З одного боку екранованої патч-панелі знаходиться ряд пронумерованих портів (роз’ємів для підключення патч-кордів), а на звороті розташовуються контакти типу IDC, кожен з яких відповідає певному порту. Таким чином, кабелі, підключені до портів на лицьовій стороні панелі, дуже легко відключати, замінювати, підключати. Контакти на задній стороні чітко фіксують приєднані кабелі і зберігають зв’язок. Вони мають цифрові і кольорові позначення, що дозволяє швидко ідентифікувати потрібний контакт.

Які бувають комутаційні панелі FTP?

Патч-панелі FTP розрізняються за кількістю портів. В основному представлені моделі з 12, 16, 24 і 48 портами. Найбільшого поширення набула патч панель на 24 портів FTP. Дванадцятипортова ПП підійде тільки для невеликих приміщень або офісів, а панель на 48 портів допоможе заощадити за рахунок своєї об’єму і місткості.

Однак існують екрановані патч-панелі, в яких може бути встановлено різну кількість роз’ємів – набірні патч-панелі FTP. Їх особливість полягає в тому, що вони дозволяють не тільки змінювати число портів в залежності від потреб мережі, але і використовувати при цьому різні типи портів.

Наприклад, роз’єми RJ45 можуть бути встановлені поруч з роз’ємами RJ12. На противагу складним панелям, фіксовані патч-панелі оснащені незмінною кількістю портів з роз’ємами єдиного типу.

Залежно від кількості рядів портів розрізняються екрановані комутаційні панелі висотою:

  • 1U,
  • 2U.
 

Буква U позначає юніти, одиниці виміру висоти мережевого обладнання, рівні 4,45 сантиметра. У більшості випадків на патч-панелі FTP, висотою в 1 юніт цілком комфортно розміщується один ряд портів RJ45, над якими знаходяться спеціальні замінні маркувальні етикетки. На деяких моделях два ряди портів встановлюються на висоті в один юніт. Це дуже компактний варіант, розрахований на економію місця, проте частіше, якщо кількість портів вимагає їх розбиття на два ряди, виготовляється панель 2U.

Категорія

Один з елементів маркування патч-панелей – позначення категорії. Він позначає, з якою категорією патч-кордів може працювати дана панель. На поточний момент найпоширенішою категорією є 5е (cat. 5e). Обладнання цієї категорії забезпечує надійну роботу мереж Ethernet зі швидкістю передачі даних 100 Мбіт в секунду. Однак у зв’язку з поширенням гігабітних мереж все ширше починають використовуватися пристрої категорії 6. Відповідно, більш затребуваними в цьому випадку стають екрановані патч панелі cat. 6.

Спосіб монтажу

При виборі комутаційних панелей також необхідно приділити увагу тому, як вони будуть встановлюватися на місці експлуатації. Існують три види патч-панелей за типом монтажу:

  1. Настінні панелі FTP можуть кріпитися на підставку або безпосередньо на стіну.
  2. Другий вид призначений для установки в комутаційні стійки. Такі патч-панелі доступні в розмірах 10 і 19 дюймів. Завдяки зручності сучасних стійок установка панелей відбувається дуже швидко і легко.
  3. І ще один різновид комутаційних панелей розрахована на установку в проміжних конструкціях, до яких відносяться, наприклад, рами на 3 юніта та інші.

Доставка й оплата

Доставка здійснюється поштовими та кур'єрськими службами за їх тарифами. Якщо хочете забрати товар самостійно, приходьте до магазинів та точок видачі. Самовивіз безкоштовний.
Оплата здійснюється готівкою та банківськими переказами, банківські картки теж приймаємо.

Патч-панелі FTP: часті запитання

✔️ Як вибрати патч панель?
✔️ Які патч панелі найпопулярніші?
✈ Як здійснюється оплата та доставка?