МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Датчики руху

За популярністю
товарів

Автоматичне регулювання освітлення та інші функції

Створення ідеальної автоматичної системи управління, що дає змогу не думати більше про своєчасне увімкнення і вимкнення джерела світла, не вимагає купівлі дорогих систем. Для цього сьогодні достатньо купити датчики руху. Саме вони ефективно замінять звичні, але не завжди зручні вимикачі та забезпечать свободу пересування по приміщенню в темний час доби і за недостатньої освітленості вдень.

Такі пристрої автоматично регулюють роботу освітлення. Вони дають змогу організувати миттєве вмикання і вимикання ламп суто коли виникає така необхідність. Реагують датчики руху на зміну освітленості і прояв присутності рухомого об'єкта на заданій території. Автоматизоване вмикання контролюється детектором, що замикає електричний ланцюг протягом певного часу. Також спеціальні електромеханічні реле на корпусі дають змогу індивідуально задати бажані параметри і налаштовувати таймер роботи пристрою. А крім цього в пристрої є функція розпізнавання зміни освітлення: зміни дня і ночі.

Встановлювати, під'єднувати і регулювати датчик руху на світло досить легко, тому не обов'язково для цього мати складні навички. Крім такої ергономічності використання, датчики руху для ввімкнення світла також дадуть змогу істотно заощадити на витратах електроенергії.

Застосувати такий прилад можна в будь-яких житлових і виробничих приміщеннях. Але таке ввімкнення світла під час руху буде особливо актуальним і корисним у приміщенні, яке передбачає тимчасове перебування - у підсобці, коридорі, під'їзді, гаражі, на сходах, ґанку будинку тощо.

Принцип роботи датчиків руху

У датчики руху інтегрований спеціальний детектор, доповнений сенсором інфрачервоного або мікрохвильового типу, яким під час спрацьовування здійснюється з'єднання контактів ланцюга. Відрізняються ці різновиди лише принципом роботи.

Залежно від типу конструкції, такий детектор руху охоплює певний радіус і може проявляти автоматичну реакцію на випромінювання тепла, зміщення відбитої хвилі або сигнали іншого характеру.

Такий тип обладнання як інфрачервоний датчик руху працює за принципом сканування навколишнього простору і виявлення в ньому великих теплових плям. Він реєструє положення предметів зафіксувавши переміщення кожної з плям. Датчики руху цього типу точні і справно прослужать тривалий термін. Але єдиний їхній недолік - чутливість до будь-якого об'єкта, який має теплове випромінювання (включно з домашніми тваринами і повітрям від опалювальних радіаторів).

Електричний датчик руху хвильового типу також популярний. Працює він на основі УЗ коливань, радіосигналів або хвиль надвисоких за частотою. У них сигналізатор руху реалізований за схожим принципом дії: за визначенням переміщень на підставі виду сигналу, що повертається до джерела.

Який датчик руху вибрати?

Спочатку зазначимо, що будь-які датчики руху спрацьовують за долі секунди. Навіть модель з недорогого сегмента забезпечить миттєву реакцію на активність, але ось термін його справного використання буде значно меншим, ніж у більш дорогого аналога. За можливості варто купувати сертифіковані моделі від відомих і перевірених виробників.

Більшості споживачів цілком достатньо купити датчики руху з середнього цінового сегмента, але зі зручним методом підключення. Важливо лише вибрати модель, робоча зона якої або її радіус дії повноцінно задовольняли ваші потреби.

Якщо в передбачуваному для розміщення приміщенні не потрібен високочутливий датчик руху на світло, тоді варто придбати інфрачервоний датчик руху. Коштує він менше, ніж мікрохвильовий варіант з аналогічними характеристиками. Але ось у приміщення, де присутні штучні джерела тепла, більше підійдуть мікрохвильові датчики руху.

Також придбати відповідний тип такого пристрою варто на підставі безпосереднього місця майбутнього розміщення: всередині або поза будівлею. Підбираючи модель, врахуйте, чи придатний він для експлуатації на вулиці, або ж тільки в закритому просторі, яким способом здійснюється підключення (дротовим або бездротовим), чи можливі налаштування і перепрограмування.

Фактори, які слід врахувати під час монтажу на вулиці

Зовнішнє встановлення зобов'язує користувача використовувати вологозахищений датчик. Так, вуличний датчик руху укладений у спеціальний корпус, який щільно закритий від дощу і снігу. Матеріалом для виробництва корпусних елементів служить товстий зміцнений пластик (часто полікарбонат). Крім вологості, працездатність може порушувати сильна морозна температура, через що виріб випускається з розрахунком на використання навіть при низьких температурних показниках (аж до -25°C).

Здебільшого вуличний датчик використовують у комбінації зі світлодіодним прожектором. Подібна система освітлення універсальна і чудово підходить для підсвічування в'їздів у гаражі, територій об'єктів, що охороняються, і просто прибудинкових територій.

Просто придбати такий автоматизований вмикач і розмістити його де заманеться - не є правильно. Монтуючи датчики руху поза будівлею, враховуйте заявлену виробником висоту розміщення згідно з технічними характеристиками. Щоб не знизити чутливість приладу, зазначений радіус дії завжди має бути більшим за висоту встановлення.

Вуличне встановлення вимагає зони широкої видимості, тому бажано, щоб у датчика кут огляду був 180 і більше градусів. Але за наявності поблизу пристрою нецільового руху (наприклад, у вигляді людей, що проходять повз), він може помилково спрацьовувати. Виправить цю проблему модель із поворотною головкою, що дає змогу спрямовувати пристрій на конкретну ділянку.

Ключові аспекти автоматичного освітлення всередині квартири

Дуже зручно застосовувати датчик руху для освітлення в під'їзді, в коридорі та підсобці квартир і приватних будинків. Але в тих кімнатах, де мешканці можуть перебувати впродовж тривалішого часу, стане в пригоді вбудований датчик присутності, який, як і датчики руху, можна використовувати для автоматичного ввімкнення освітлення. Його максимальний кут огляду становить 360° і навіть зона видимості моделей з малою дальністю дії легко покриє кімнату до 30м².

Датчик присутності існує лише інфрачервоного типу, він ультрачутливий і під час роботи визначає джерело тепла. Зважаючи на такі особливості, він легко ідентифікує присутність людини навіть у її нерухомому стані в приміщенні, де температура становить +20°.

Вибираючи датчики руху, рекомендуємо уточнити параметри потужності освітлювального обладнання, щоб простіше підібрати відповідний варіант.

Зазначимо, що настінний і кутовий типи приладу не такі універсальні, як стельовий, тому що не володіють таким широким кутом огляду, але все ж якісніше контролюють обрану ділянку.

Якщо у вас навісні стелі, можна віддати перевагу точковим моделям датчиків, схожим з аналогічними світильниками, оскільки їх іноді можна вмонтувати в загальний ансамбль освітлювачів, не порушивши загальну композицію.

Де купити датчик руху для освітлення в Києві?

Купити датчик руху в Києві можна у компанії EServer. Але крім цього замовлення товару у фірми можна здійснити онлайн.

Каталог датчиків руху для автоматичного освітлення EServer складається з безлічі зручних моделей від брендів мережевого обладнання, що зарекомендували себе. Всі вони мають сертифікати якості та відповідні гарантії. Тут ви знайдете варіанти датчиків з кутом огляду від 120° до 360°, а також з максимальною дистанцією спрацьовування від 6 до 20 метрів.

В наявності є моделі, розраховані під прихований, стельовий, настінний, настінно-стельовий монтаж і варіанти для кріплення до корпусу прожектора. Крім варіативного вибору, ціна датчика руху вас теж приємно здивує. Як бонус до сумарної купівлі товару на 1500 гривень, EServer доставляє замовлення в межах Києва клієнту безкоштовно!

Оплата підійде будь-якому клієнту, оскільки може здійснюватися кількома способами: банківською картою, при отриманні або безготівковим розрахунком, який буде зручний юридичним особам і фізичним особам, які є підприємцями.