МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Процесори

За популярністю
товарів
Процесор INTEL 300 (BX80715300)
Процесор INTEL 300 (BX80715300) 256_256.jpg
В наявності
4491 грн

Як вибрати процесор для ПК?

CPU, який частіше називають центральним процесором (ЦП), вважається серцем персонального комп'ютера, оскільки саме він відповідає за обробку всієї інформації, що надходить на ваш комп'ютер, а також тієї, що виводиться ним на екран. Також від цього компонента ПК залежить наскільки ефективною в продуктивності буде робота вашої системи.

У процесі підбору ЦП для ПК ключовий момент полягає в остаточному знаходженні балансу між показниками його продуктивності, його відповідністю конкретно вашим заявленим потребам як користувача і вашим бюджетом.  

Так, з огляду на нині існуючу на ринку різноманітність моделей процесорів, правильно підбирати його слід, покладаючись на врахування таких чинників, як цільове призначення, виробник, кількість ядер і потоків, частота й архітектура процесора, а також технології, що ним підтримуються. Спираючись на ці характеристики, далі розберемося, як вибрати процесор для комп'ютера так, щоб водночас досягти оптимального співвідношення потужності і ваших функціональних вимог до нього.

Для яких цілей?

Першим етапом у тому, щоб вибрати процесор для комп'ютера, є визначення загального цільового використання комп'ютера. Виходячи з цього користувачам доступні 5 видів процесорів на вибір:

 • Офісний процесор, завдання якого охоплюють роботу зі спеціалізованими офісними програмами, веб-серфінг, перегляд відеоматеріалу та прослуховування аудіофайлів. Процесори цієї категорії зазвичай найбільш бюджетні.
 • Ігровий процесор є пристроєм з досить великою потужністю, що необхідно під час геймінгу, щоб користувач не замислювався над тим, що відкрито багато програм, і йому було забезпечено запуск високоякісного відео. У будь-яких сучасних іграх саме центральний процесор бере на себе навантаження з виконання складних дій: організації полігонів, розрахунків освітлення, моделювання ШІ.
 • Топовий процесор має найвищі показники характеристик. Це категорія високопродуктивних, потужних, максимально швидкодіючих, безпроблемних у роботі з графікою процесорів. Вони ідеально підходять для реалізації ускладнених і професійних завдань.
 • Серверний CPU був спроектований як пристрій, здатний забезпечити високий ступінь надійності, тому, як правило, виробники тестують його в умовах, подібних до стресових при високих обчислювальних навантаженнях. Такий пристрій працює на високих частотах і здатний ефективно обробляти великі масиви даних.
 • Проц для майнінгу займає окрему нішу. Він був розроблений через зростання інтересу до криптовалюти як відповідний для цього інструмент. Оскільки для майнінгу потрібна велика кількість обчислювальної потужності, процесор для цього повинен мати відповідну потужність. Величина останньої безпосередньо позначається на профіті всього процесу. Основними показниками при виборі такого спеціального пристрою будуть тактова частота і кількість ядер.

Intel або AMD?

Сьогодні практично кожен користувач ПК знає про те, що є два найпопулярніші світові бренди з виробництва процесорів AMD і Intel. Щоб ознайомитися ближче з особливостями процесорів обох, розглянемо їх далі.

 • Процесори Intel Core, зокрема моделі з позначкою "К" або "КF", володіють більшим спектром можливостей для розгону, вони наділені більш якісними драйверами і програмним забезпеченням. Крім того, процесори Інтел можуть похвалитися високими показниками продуктивності в процесі ігор і потужності одного ядра (однопотокова продуктивність). У виробництві процесорів цей бренд не женеться за новими архітектурами, а віддає перевагу ретельній оптимізації кожного покоління своїх мікросхем. Зважаючи на це, їхні процесори для ПК з кожним оновленням збільшують потужність, що гарантує їхню високу надійність і безпеку. Будучи найстарішим виробником процесорів, бренд має величезний досвід у розробках технологій, тому завжди випускає потужні процесори, які вирізняються чудовими показниками в охолодженні та здатні виконувати найсерйозніші обчислювальні завдання.
 • Процесори AMD випереджають своїх візаві від Intel кількістю ядер і об'ємом кеш-пам'яті (зокрема моделі з лінійки 3DХ з кешем рівня L3). Топові проци цієї марки краще справляються з веб-дизайном і монтажем. Крім того AMD успішно створює багатозадачні процесори для ПК, які не гальмують під час одночасного запуску пари "важких" програм. Що важливо, характеристики процесора від AMD можна порівняти з Інтеловськими моделями, але за ціною вони більш доступні. Хоча є нюанси - багато хто з них націлені на геймінг, а їхні недорогі процесори можуть мати певні проблеми з охолодженням, тому вони не дуже годяться для розгону.

Визначитися з тим, який процесор кращий однозначно не можна, оскільки все визначається сферою застосування і завданнями. Ба більше, їхня якість виготовлення, довговічність і технічні характеристики по суті рівнозначні. 

Сімейство процесора

Таке поняття як сімейство, в даному випадку вказує на групу процесорів, що розробляється і виробляється певною маркою. Процесори для комп'ютера, що належать до одного сімейства, зазвичай схожі за архітектурою і набором функцій, але можуть різнитися частотою, кількістю ядер, об'ємом кешу та іншими параметрами. Кожне сімейство має унікальні особливості і призначається різним ринковим сегментам - від звичайного настільного ПК до сервера. 

Найвідомішими прикладами сімейств можна назвати такі:

 • Intel Core, що включає в себе різні лінійки: i3, i5, i7, i9, у кожної з яких різний рівень продуктивності.
 • Intel Xeon охоплює процесори, призначені під сервери і робочі станції. Як правило, у них підвищена надійність і ними підтримуються розширені можливості, на кшталт ЕСС-пам'яті.
 • AMD Ryzen, відоме хорошою продуктивністю і конкурентною ціною. До нього входять моделі Ryzen 3, 5, 7 і 9.
 • AMD EPYC: Це сімейство процесорів AMD, також орієнтоване на серверний ринок. Процесори AMD EPYC надають високу продуктивність для серверних додатків.

Продуктивність: кількість ядер, частота

Продуктивність процесора визначається роботою всіх його застосунків, швидкістю зіставлення їм даних і відповідних команд їх обробки. До переліку головних параметрів, що визначають наскільки продуктивний проц, можна відзначити такі:

 • Тактову частоту (МГц), що вказує на кількість виконуваних операцій на секунду. Частота може знижуватися при розбиванні кожної з операцій на кілька тактів при виконанні. Але сучасні ПК, зважаючи на їхню потужність, здатні нехтувати незначним зменшенням у тактовій частоті при складних операціях.
 • Розрядність, від якої залежить чи підтримує обраний процесор на ПК 32-ох або 64-бітну архітектуру. Друга підтримується переважною більшістю сучасних моделей. Розрядність позначається і на обсязі оперативної пам'яті, і на низці параметрів "начинки", які не такі значні для пересічного користувача, але важливі для професіонала (наприклад, для розробника ПЗ).
 • Внутрішня кеш-пам'ять, а точніше її обсяг, від якого залежить швидкість в обміні даними між процесором і розміщеними на ПК пристроями.

TDP процесора

Формування ціни на процесори піддається безпосередньому впливу техпроцесу виробництва і тісно пов'язаного з ним тепловиділення (TDP). TDP вказує на те, скільки максимальної теплової енергії потрібно видалити з проца, щоб він ефективно працював за умов стандартного використання. Цей параметр важливий для вибору системи охолодження процесора для комп'ютера.

Наприклад, процесор Intel, вироблений 7-нанометровим техпроцесом, тонший за 14-нанометровий аналог, і елементи всієї внутрішньої електроніки будуть гранично тісно притиснуті між собою, що веде до ризику перегріву.

Таким чином, встановлена охолоджувальна система процесора вкрай важлива. Кулер має бути підібраний саме так, щоб він міг охолоджувати процесор на ПК до 70⁰ у стані навантаження.

Сокет материнської плати

Пристрої, які комплектують систему ПК (проц і відеокарта) закріплюються на материнку. Наявність роз'єму або сокета покликана спростити заміну ЦП при ремонті або апгрейді ПК. Відрізняються сокети за кількістю і типом контактів і за розміром і відстанню кріплень.

Сокетом називається гніздо на материнці і роз'єм певної конфігурації на окремих лінійках ЦП. На сьогодні лише AMD і Intel виробляють проци для стаціонарних ПК, але їхні сокети несумісні.

Інтел постачає свої проци роз'ємами: Socket 1150, 1151 і 1155. Перші інтегруються на стандартні моделі домашніх і офісних ПК. Другі створені для потужніших графічних ядер, а треті - на настільні ПК, початкові та середньорівневі сервери. 

До сокетів AMD відносять поширені am4 і am5+ процесори. Вони підходять більшості моделей ЦП від AMD.

Можливість розгону та інші особливості

Якщо купити процесор на ПК з бажаною частотою не вдалося, виправити ситуацію зможе так званий розгін. Його суть полягає в можливості штучного завищення робочих частот процесора, навіть якщо ця можливість була заблокована виробником. Він актуальний для особливо завзятих гравців, які женуться за заповітними гігагерцами. Ціни на процесори з можливістю розгону трохи вищі за звичайні ЦП.

Реалізувати штатний розгін дають змогу спеціальні програми. Але важливо розуміти, що неграмотний підхід може буквально спалити процесор. Хоча сьогодні можна купити процесор для ПК з розгоном, виконаним самими виробниками на заводі (наприклад, процесор Intel або AMD). Найбільш відомі технології Turbo Boost і Hyper-Threading. 

Купити процесор для комп'ютера в Києві та Україні

Замовити процесор, що відповідає бажаним вами параметрам, завжди можна легко і швидко у EServer. Каталог нашого магазину заповнений сертифікованими процесорами різних поколінь і сімейств від провідних брендів Інтел і АМД, зокрема Celeron, Core і Pentium від Інтел, а також Ryzen, Athlon і A-Series від АМД. 

Також тут можна купити процесор для комп'ютера з різними графічними ядрами, сокетами, потоками та TDP. Надати допомогу у виборі можуть менеджери EServer.