МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Оптичний кабель

За популярністю
товарів

Оптичний волоконний кабель – це основний елемент волоконно-оптичних ліній зв’язку, що служать для передачі світлового сигналу між компонентами мережі. В інтернет-магазині EServer ви можете купити оптичний кабель будь-якого потрібного типу для налагодження високошвидкісної передачі даних в мережі.

 
Купити Оптичний кабель - фото

 

Переваги оптичного кабелю

Волоконно-оптичний кабель має ряд важливих переваг, які роблять його популярність все вище і вище. До найважливіших переваг волокна слід віднести його низькі показники загасання сигналу, прекрасний захист від усіляких сторонніх перешкод, високу пропускну здатність, довговічність, невеликий обсяг і вагу. Поряд з цими перевагами оптоволокна перед міддю варто відзначити і те, що ціна на ІВ поступово знижується, і цілком можливо, що до всіх описаних переваг додасться і економічність.

Конструкція кабелю ВОЛЗ

Оптоволоконний кабель складається з ключового компонента – одного або декількох оптичних волокон, які є “транспортом” для світлового сигналу і декількох компонентів, які служать для захисту чутливої серцевини від різного роду механічних впливів, вологи, перепадів температури, подряпин і ударів.

Тонкощі конструкції оптичного кабелю залежать від того, де він буде прокладений – в першу чергу, буде це зовнішня або внутрішня прокладка. Залежно від того, якими конструктивними особливостями володіє оптичний кабель, ціна його може істотно змінюватися в ту чи іншу сторону. Кабель що призначений для прокладки всередині приміщень, має щільний буфер, що захищає волокна, діелектричні армуючі елементи, які не пропускають електричний струм, а також не підтримує горіння зовнішньої пластикової оболонки. Оптичний кабель зовнішньої прокладки відрізняє наявність чітко вираженого сердечника – модульних конструкцій, і надійно захищають оптичні волокна. Оптичний зовнішній кабель прокладається декількома способами: під землею (в спеціальних тунелях, колекторах, каналізації), під водою або по повітрю. В останньому випадку використовується кабель для підвісу, в якому робиться особливий акцент на посилений несучий трос. Цей трос може мати спільну з оптичною серцевиною оболонку або бути винесений окремо (кабель типу “вісімка”).

Головні характеристики

Одна з головних характеристик оптичних кабелів – це тип волокна. Згідно з цим параметром оптоволоконні кабелі діляться на одномодові і багатомодові. Оптичний кабель SM (SingleMode, одномодовий) відрізняється більш тонким волокном, діаметр якого досягає 9 мікрон. Малий діаметр серцевини призводить до мінімізації втрат і дисперсійних спотворень. Сигнал по одномодовому оптоволокну може передаватися на сотні кілометрів з мінімальними втратами. Одномодові оптичні кабелі використовуються переважно в телекомунікаційних мережах, при виготовленні ТВ-кабелів, а також в телефонії. Багатомодовий оптичний кабель відрізняється від одномодового більш товстою серцевиною, діаметр якої становить 50-62, 5 мікрон. Багатомодовість в даному випадку призводить до негативних результатів, оскільки сигнал “розмивається”, і в таких кабелях спостерігається його підвищене загасання. Тому на багатомодових волокнах можуть будуватися мережі тільки невеликої протяжності – в межах одного кілометра. Сфера їх застосування – локальні мережі, реклама, освітлення, медичні прилади і т. д. За зовнішніми ознаками неможливо визначити, який перед вами оптичний кабель – волокна одномодові і багатомодові абсоютно ідентичні, і виявити їх особливості можна тільки за допомогою спеціальних приладів.

До стандартизованих відносяться кварцова серцевина товщиною 125 мкм з волокном в середині, оптоволокно з різнобарвним лаковим покриттям товщиною 250 мкм і провідник з полімерним покриттям, товщина якого складає 900 мкм.

Одним з основних параметрів, за якими відрізняються сучасні оптоволоконні кабелі, є кількість волокон в них. Наприклад, один з найпопулярніших на ринку кабель оптичний FinMark представлений в декількох варіантах, серед яких можна знайти ІВ з одним волокном або зі 196 волокнами. В кабелях інших виробників кількість волокон може досягати 288 штук. Найбільш поширений оптичний кабель 4 волокна, а також великою популярністю користується оптичний кабель 16, а також кабель оптичний 8 волокон.

Вибираючи оптичний кабель FTTH (або так званий “кабель останньої милі”, підвідний сигнал до кінцевого користувача), слід звернути увагу на такі характеристики, як тип і розмір волокна, смуга пропускання, максимальне загасання, стійкість до вигинів, ударів, тиску та інших механічних впливів. При відповідності основним вимогам якісний оптичний 8 волоконнний кабель, а кабелі на 4 і на 24 волокна зможуть задовольнити потреби більшості оптичних систем середніх масштабів.