Інструменти і засоби очищення

Показано 1–48 з 65 товарів

Фільтрувати продукти Показано 1 - 48 від 65 результати
Тип обладнання
Розміри
В упаковці
Матеріал
Колір
Підбір за ціною
Виробник

Для роботи з оптоволокном потрібні відповідні інструменти і пристосування для очищення.

Інструмент для обробки кабеля

Для оброблення кабелю використовують плужкові ножі. Вони оснащені захисними майданчиками на кінчиках лез. Вони дозволяють не зачіпати провідники оптичного шнура. Різка здійснюється в будь-якому напрямку. Моделі з поворотним лезом додатково оснащені зачіпкою для кабелю, а також гвинтом для регулювання глибини різання.

інструменти та засоби очищення для оптичного кабелю

Інструмент для зачистки

Для зачистки стане в нагоді стриппер: він дозволяє легко, і швидко видалити частину зовнішньої ізоляції. Але при його використанні важливо точно виставити глибину розрізу. Щоб “відкушувати” модулі (трубки із пластику, які заповнені гідрофобним гелем) з оптоволокном, використовується спеціальний вид стрипера. Вони оснащені фіксатором, який блокує зворотний хід. Це дозволяє не зіпсувати волокна при обробленні.

Також існує спеціальний інструмент, за допомогою якого можна без зусиль дістатися до жил, що розташовані всередині ділянки буферної труби, при цьому їх цілісність збережеться.

Сплітери

Щоб розділити світловий сигнал від одного порту до кількох чи навпаки — об’єднати його від декількох портів до одного, використовують сплітери. Такий інструмент ще називають оптичним роздільником.

Тросокуси

Кусачки з ріжучою частиною, що по формі нагадує клюв, — тросокуси — стануть в нагоді для різання силових елементів, а також тросів зі сталі. Леза таких кусачок зроблені з високовуглецевої сталі. Особлива форма ріжучої деталі служить для запобігання розплітання троса і дозволяє точно схопити дріт, що перерізається, не пошкоджуючи сусідні елементи.

Вибору також представлені готові комплекти. У такі набори входять найнеобхідніші інструменти для монтажу оптоволокна. Крім того, ви також можете знайти спеціальні засоби для очищення оптичних волокон і роз’ємів.

Засоби для очищення волокон та роз’ємів

Після зачистки оголене оптоволокно необхідно знежирити. Для цього потрібні серветки безворсові. Їх перевага в тому, що вони видаляють забруднення і залишки гидрофобного гелю, не залишаючи мікроскопічних ворсинок. Очищувач теж знадобиться. Він забезпечує максимально ефективну очистку, видаляючи забруднення з поверхні. До того ж подібні рідини швидко випаровуються. Це важливо, оскільки велика концентрація його парів при з’єднанні з повітрям є вибухонебезпечною речовиною. З огляду на це, а також різкий запах, працювати з цим засобом потрібно в добре провітрюваному приміщенні, а зберігати — подалі від нагрівальних елементів, відкритого вогню.

Щоб було зручно працювати з засобом для очистки, можна використовувати спеціальний дозатор для спирту. Це також дозволяє скоротити його витрати і забезпечить герметичне зберігання.

Для очищення волокон спочатку видаляють гідрофобний шар. Робиться це за допомогою спочатку сухих, а потім — змочених спиртом безворсових серветок. Правильно розрахувати кількість засобу допоможе дозатор з помпою: одного натискання на помпу вистачить, щоб вилилася потрібна кількість. Зрозуміти, що волокна чисті, можна по характерному скрипу.

Коли волокна очищені, можна приступати до сколювання. Однак перед цим слід перевірити їх цілісність: якщо покриття пошкоджене, доведеться розбирати кабель знову.

Крім волокон, необхідно очищати і роз’єми. Для комфорту та якісного очищення краще використовувати спеціальні палички для чистки оптичних роз’ємів і адаптерів. Вони, як і серветки, продаються комплектом. Ці витратні матеріали стануть у нагоді, щоб почистити коннектори, доступ до яких — ускладнений, наприклад вони встановлені в оптичних кросах. При виборі зверніть увагу на діаметр накінечника. Найбільш популярними є набори паличок, які підходять для роз’ємів діаметром:

  • 1,5 мм
  • 2,5 мм (SC, LC).

Також можна використовувати спеціальний інструмент для очищення конекторів. На кінчику такого пристосування знаходиться безворсова нитка для чищення. Робиться все просто: спочатку пристосування необхідно ввести в коннектор, а потім треба надавити на інструмент, щоб очищуючий кінчик з ниткою почав повертатися. Це і забезпечує ефективну очистку. У цьому випадку також варто звертати увагу на коннектори, з яким сумісний девайс.

Відмінним варіантом для чищення конекторів в “польових умовах” (технічних поверхах, горищах), а також різнотипних роз’ємів, є безворсовий очищувач, виконаний у вигляді стрічки: ніяких рідин і серветок не знадобиться. Стрічка оснащена спеціальною металевою шторкою, яка запобігає потраплянню бруду на очищувальну поверхню.

Інструменти та засоби очищення – часті запитання

? Які інструменти та засоби очищення оптичного кабелю найбільш затребувані?

? Де ми знаходимося?

Адреси магазинів: г. Киев ул Дегтярівська 31, м Одеса вул. Желябова, 4а, м Дніпро, пр. Пушкіна, 30. Більше про наше місцезнаходження тут.

✈ Як здійснюється оплата та доставка?

Самовивіз з магазину, з точок видачі безкоштовно. Більше інформації про доставку кур’єрськими службами тут .
Оплата здійснюється готівкою, банківською картою, або ж банківським переказом/