Патч-корди FTP

Показано всі 35 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 35 результати
Довжина, м
Екранування
Категорія
Оболонка кабелю
Матеріал
Колір
Підбір за ціною
Виробник

Патч-корд FTP – це різновид комутаційного кабелю, в якому використовується вита пара (кількість пар може варіюватися від однієї до чотирьох). Абревіатура FTP розшифровується як “foiled twisted pair”, що в перекладі з англійської мови позначає “кручена пара, покрита фольгою”. В даному випадку фольга грає роль екрану, який значно знижує рівень перешкод, що впливають на сигнал. Таким чином, патч-корд екранований FTP (на відміну від не екранованого UTP) захищає дані, що проходять по кабелю заземленої системи, від втрат через проводку розташованих поруч джерел випромінювання та інших кабелів.

Як влаштований патч-корд FTP:

патч корди для дому та офісу

У патч-кордах FTP фольга розташовується безпосередньо під зовнішньою оболонкою з полівінілхлориду або поліетилену і обертає всі кручені пари в кабелі відразу. У ролі провідників струму виступають мідні жили діаметром в середньому 0,4-0,5 міліметрів. Також можуть застосовуватися жили з обмідненого алюмінію. Кожен такий провідник має пластикову ізоляцію. Вита пара являє собою своєрідну “косу” з двох переплетених між собою проводів різного забарвлення. Завдяки такому методу скручування провідники максимально ефективно взаємодіють один з одним і передають сигнал з мінімальними втратами. Найчастіше в патч-корді використовуються дві або чотири кручених пари. Конструкція патч-корду може бути посилена лудженим мідним провідником, який вбереже фольгу від “розповзання” при розриві.

Нерідко в патч-корд FTP 5e додають також капронову нитку. Цей додаток покликаний зробити кабель міцнішим та більш стійким до розтягування і деформацій, котрі можуть виникнути в процесі його експлуатації. Крім того, завдяки нитці всередині кабелю, його більш зручно обрізати при монтажі.

Ізоляція кожного з провідників пофарбована в різні кольори для полегшення монтажних робіт і приєднання конекторів до крученої пари. Якщо в патч-корді присутні чотири витих пари, як буває найчастіше, то ізоляційні покриття 4 дротів пофарбовані в коричневий, зелений, синій і помаранчевий кольори, а решта 4 дроти мають ті ж кольори, тільки в білу смужку.
У більшості патч-кордів FTP використовуються коннектори RJ45.

Категорії патч-кордів FTP:

У застосуванні до патч-кордів поняття категорії позначає, який діапазон частот пропускає та чи інша група кабелів. Сучасні комп’ютерні мережі створюються, як правило, на базі патч-кордів 5-тої категорії. Мережі, побудовані з використанням категорій, що передували п’ятій, поступово переходять на більш актуальні конфігурації.

Патч-корд FTP кат 5е володіє частотним діапазоном 100 МГц. Популярність і ефективність даної категорії патч-кордів обумовлена тим, що в ній різні виті пари були переплетені з різним кроком скручування. Це забезпечило ще більший захист від перешкод.

Переваги патч-кордів FTP:

Патч-корд є одним з найважливіших компонентів структурованої кабельної системи, і його якість відіграє величезну роль в коректній роботі мережі. Перевірені виробники патч-кордів ретельно тестують кожну одиницю товару, не допускаючи до продажу продукцію, що дає збої в передачі даних. Причиною тому може бути брак в скрутці проводів витої пари, неправильний обтиск і т. д. Тому слід знати, якщо добре зарекомендований виробник випускає литий патч-корд FTP, ціна його завжди виправдана високою якістю. І нехай такий патч-корд буде коштувати дорожче, ніж вита пара обжата власноруч, та ризик отримати збої в роботі мережі не вартує зекономлених грошей.

Серед переваг патч-корду FTP варто також відзначити низький рівень загасання, пов’язаний з поліпшеним відтоком тепла.

Фольговані екрани не тільки забезпечують захист від перешкод, але і підсилюють фізичну міцність кабелю.

Сфера застосування патч-корду FTP:

Патч-корд FTP кат 5е широко застосовується в СКС – у локальних комп’ютерних мережах, використовується для з’єднання елементів і вузлів телекомунікаційних мереж, в охоронних системах та IP-телефонії.