МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Патч-корди FTP

За популярністю
товарів

Патч-корд FTP – це різновид комутаційного кабелю, в якому використовується вита пара (кількість пар може варіюватися від однієї до чотирьох). Абревіатура FTP розшифровується як "foiled twisted pair", що в перекладі з англійської мови позначає "кручена пара, покрита фольгою". В даному випадку фольга грає роль екрану, який значно знижує рівень перешкод, що впливають на сигнал. Таким чином, патч-корд екранований FTP (на відміну від не екранованого UTP) захищає дані, що проходять по кабелю заземленої системи, від втрат через проводку розташованих поруч джерел випромінювання та інших кабелів.

 
Купити Патч-корди FTP - фото

Як влаштований патч-корд FTP:

 

У патч-кордах FTP фольга розташовується безпосередньо під зовнішньою оболонкою з полівінілхлориду або поліетилену і обертає всі кручені пари в кабелі відразу. У ролі провідників струму виступають мідні жили діаметром в середньому 0,4-0,5 міліметрів. Також можуть застосовуватися жили з обмідненого алюмінію. Кожен такий провідник має пластикову ізоляцію. Вита пара являє собою своєрідну "косу" з двох переплетених між собою проводів різного забарвлення. Завдяки такому методу скручування провідники максимально ефективно взаємодіють один з одним і передають сигнал з мінімальними втратами. Найчастіше в патч-корді використовуються дві або чотири кручених пари. Конструкція патч-корду може бути посилена лудженим мідним провідником, який вбереже фольгу від "розповзання" при розриві.

Нерідко в патч-корд FTP 5e додають також капронову нитку. Цей додаток покликаний зробити кабель міцнішим та більш стійким до розтягування і деформацій, котрі можуть виникнути в процесі його експлуатації. Крім того, завдяки нитці всередині кабелю, його більш зручно обрізати при монтажі.

Ізоляція кожного з провідників пофарбована в різні кольори для полегшення монтажних робіт і приєднання конекторів до крученої пари. Якщо в патч-корді присутні чотири витих пари, як буває найчастіше, то ізоляційні покриття 4 дротів пофарбовані в коричневий, зелений, синій і помаранчевий кольори, а решта 4 дроти мають ті ж кольори, тільки в білу смужку. У більшості патч-кордів FTP використовуються коннектори RJ45.

Категорії патч-кордів FTP:

У застосуванні до патч-кордів поняття категорії позначає, який діапазон частот пропускає та чи інша група кабелів. Сучасні комп'ютерні мережі створюються, як правило, на базі патч-кордів 5-тої категорії. Мережі, побудовані з використанням категорій, що передували п'ятій, поступово переходять на більш актуальні конфігурації.

 
Патч-корд FTP кат 5е володіє частотним діапазоном 100 МГц. Популярність і ефективність даної категорії патч-кордів обумовлена тим, що в ній різні виті пари були переплетені з різним кроком скручування. Це забезпечило ще більший захист від перешкод.

 

Переваги патч-кордів FTP:

Патч-корд є одним з найважливіших компонентів структурованої кабельної системи, і його якість відіграє величезну роль в коректній роботі мережі. Перевірені виробники патч-кордів ретельно тестують кожну одиницю товару, не допускаючи до продажу продукцію, що дає збої в передачі даних. Причиною тому може бути брак в скрутці проводів витої пари, неправильний обтиск і т. д. Тому слід знати, якщо добре зарекомендований виробник випускає литий патч-корд FTP, ціна його завжди виправдана високою якістю. І нехай такий патч-корд буде коштувати дорожче, ніж вита пара обжата власноруч, та ризик отримати збої в роботі мережі не вартує зекономлених грошей.

Серед переваг патч-корду FTP варто також відзначити низький рівень загасання, пов'язаний з поліпшеним відтоком тепла.

Фольговані екрани не тільки забезпечують захист від перешкод, але і підсилюють фізичну міцність кабелю.

Сфера застосування патч-корду FTP:

Патч-корд FTP кат 5е широко застосовується в СКС – у локальних комп'ютерних мережах, використовується для з'єднання елементів і вузлів телекомунікаційних мереж, в охоронних системах та IP-телефонії.