Гофротруба

Показано всі 14 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 14 результати
Довжина, м
Діаметр
Матеріал
Колір
Підбір за ціною
Виробник

Гофротруба (гофра) захищає кабель від механічного впливу. Аксесуар також дозволяє легко замінити дріт, захований в стіні: всю поверхню, в яку заховано кабель, розбивати не доведеться.

Гофротруба

Існують моделі, призначені для прокладки всередині приміщень, а також на відкритому повітрі. Другий варіант відрізняється підвищеною стійкістю до перепадів температур і вологи. Для укладання в ґрунт використовують жорсткі армовані трубки, які не зможуть зіпсувати гризуни. Існують також армовані моделі, які застосовуються для підвісних кабелів.

Найчастіше моделі роблять з:

  • Поліпропілену — водостійкого матеріалу, що характеризується самозгасанням. Такий аксесуар підійде для прокладки в приміщеннях з підвищеною вологістю і для вулиці.
  • Полівінілхлориду — теж не підтримує відкрите горіння, не боїться вологи. Однак труба гофрована ПВХ не стійка до низьких температур, тому вона використовується в приміщеннях.

Виробники випускають моделі, які відрізняються довжиною (від 2 метрів) і діаметром (від 16 мм). І якщо довжина підбирається на основі умов прокладки, то діаметр залежить від кабелю. Наведемо популярні діаметри гофротруб:

  • 16 мм — як правило, використовують для прокладки до освітлювальних приладів;
  • від 20 мм — для протягання проводів до вимикачів, розеток;
  • від 40 мм — для проходу через міжповерхове перекриття.

При відкритому монтажі гофра для кабелю фіксується за допомогою спеціальної кліпси — тримача. Закріпити аксесуар таким пристосуванням легко: потрібно просто втиснути кліпсу до клацання. Головне — правильно підібрати розмір тримача, щоб нічого не випало.

При прихованій прокладці кліпси не використовуються, бо займають занадто багато місця. Для монтажу в стіни використовують пластикові скоби, дюбель-стяжки.