HDD і SSD для серверів

Показано 1–48 з 147 товарів

Фільтрувати продукти Показано 1 - 48 від 147 результати
Форм-фактор
Интерфейсы диска
Обсяг накопичувача
Галузь застосування
Тип накопичувача
Додатково
Швидкість шпинделя
Підбір за ціною
Виробник

Жорсткий диск для сервера є базовим пристроєм для формування сховища даних в сучасному сервері. Важливо розуміти, що серверний накопичувач HDD має ряд відмінностей від звичайних вінчестерів, використовуваних в персональних комп’ютерах. Крім того, в серверах не рекомендується використовувати стандартні жорсткі диски, оскільки вони просто не витримають таких навантажень.

Особливості серверних HDD

жорсткі диски для серверів

Жорсткий диск для сервера в обов’язковому порядку повинен відповідати найвищим вимогам надійності, продуктивності і часу відгуку. Накопичувачі, встановлені в серверах великих підприємств і корпорацій, навіть при тимчасовому збої і виході з ладу стають причиною величезних втрат. Якщо ж при поломці жорсткого диска дані губляться без можливості їх відновлення, то збитки можуть обчислюватися мільйонами, не кажучи про шкоду для репутації організації. Підвищена продуктивність необхідна вінчестеру, щоб оперативно справлятися з обробкою великої кількості запитів. А час відгуку має бути мінімальним, щоб користувачам не доводилося чекати, поки мережевий накопичувач HDD відреагує на їх запит. Коротко кажучи, накопичувачі HDD для сервера повинні володіти достатньо високими характеристиками, щоб надійно зберігати великі масиви даних і з великою швидкістю обробляти запити. При цьому не можна забувати і про довговічність служби. Якісні жорсткі диски для серверів працюють безупинно протягом кількох років.

Види жорстких дисків для сервера

Виділяється два основних типи серверних HDD – SATA і SAS. Це різновиди інтерфейсів підключення ЖД, і перш ніж купити жорсткий диск для сервера, рекомендується визначити, який тип накопичувача потрібен. Жорсткий диск для сервера SATA являє собою HDD, інтерфейс якого став результатом розвитку інтерфейсу IDE. Такі вінчестери використовуються переважно в домашніх комп’ютерах або невеликих локальних мережах з невисокими вимогами до продуктивності. У свою чергу, жорсткий диск для сервера SAS успадковує традиції інтерфейсу SCSI, який традиційно вважається “серверним”.

Пропускна здатність є одним з каменів спотикання між двома типами інтерфейсів. Початкове лідерство SAS було втрачено при появі SATA III, що забезпечує пропускну здатність до 6 Гбіт в секунду. Однак нове покоління SAS працює на швидкості до 12 Гбіт/с, тому вказувати на однозначного лідера важко.

Підключення дисків з інтерфейсом SAS до сервера неможливо без спеціального контролера, який також дозволяє підключати і накопичувачі HDD Sata 3.5.

В цілому, можна зробити висновок, що якщо необхідно створити об’ємне сховище даних для сервера, до якого будуть пред’являтися помірні вимоги, то кращим варіантом стануть SATA диски. Але якщо дискова система повинна показувати максимальні значення продуктивності, то вибір має зупинитися на дисках SAS.

Але важливо враховувати і те, що коли мова йде про SATA накопичувачі, маються на увазі не ті диски, які встановлюються в персональних комп’ютерах. Це повинні бути спеціалізовані HDD для серверів, що володіють високою стійкістю до вібрацій, низьким рівнем невідновних помилок і функціонал для роботи з апаратними RAID контролерів.

В серверах вкрай рідко використовується тільки один жорсткий диск – кількість накопичувачів стартує з 2-4 штук в одному сервері. Монтування в одну корзину кількох дисків, призводить до створення відчутних вібрацій, що здатні негативно вплинути на стабільність пристрою. Тому такі HDD, як, наприклад, жорсткий диск для сервера HP 2.5 ” SATA 500GB 7.2 K SC SFF, відрізняються конструктивними особливостями, що сприяють чіткій безперебійній роботі в специфічних умовах великих сховищ даних.

Звичайний накопичувач HDD 1Tb або 500Gb SATA має обмежені можливості роботи з RAID. Наприклад, виникнення одного збійного блоку на диску в масиві призводить до випадання з масиву всього диска. Якщо ж використовується спеціалізований жорсткий диск сервера IBM або Fujitsu, RAID контролер “замінює” збійний блок справним блок з інших дисків в масиві, зберігаючи продуктивність системи.

В інтернет магазині EServer ви зможете вибрати жорсткий диск для сервера, ціна і якість якого стануть приємним сюрпризом для вас.

Накопичувачі HDD для серверів – часті запитання

? Які серверні жорсткі диски користуються найбільшим попитом?

✈ Як можна оплатити товар і які доступні варіанти доставки?

Можливий безкоштовний самовивіз з нашого магазину і з точок видачі. Більше деталей про доставку і доставку кур’єрськими службами ви знайдете тут.
Передбачена оплата готівкою, приймаються безготівкові платежі (розрахунок банківською карткою або банківським переказом).