Конектори RJ-45, ковпачки

Показано всі 29 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 29 результати
Тип обладнання
Екранування
Категорія
Тип конектора
Колір
Підбір за ціною
Виробник

Конектор – це пристрій, призначений для підключення обладнання в мережах різних типів – насамперед це комп’ютерні та телефонні мережі, системи безпеки та інші структуровані кабельні системи. Найпоширенішим з подібних пристроїв є коннектор RJ-45, який використовується виключно в комп’ютерних мережах. Великим попитом користується також коннектор RJ-11 і RJ 12, призначений для телефонних мереж.

Зв’язка “вита пара-коннектор” формує комутаційний патч-корд або магістральні зв’язки, за допомогою яких з’єднуються точки, що знаходяться на відстані.

Конектори RJ-45

Що таке конектор?

Коннектор 45 являє собою невеликий пластиковий корпус, в якому знаходяться вісім майданчиків з вбудованими ножами-контактами. Це пояснює походження офіційного позначення конекторів RJ 45 – 8P8C, що розшифровується як “8 позицій 8 контактів”. Класичний кабель вита пара складається з восьми попарно скручених провідників. Перед обтисненням на кінці кабелю жили відокремлюються і кожну з них просовують в окремий майданчик коннектора згідно зі схемою. Після цього з допомогою електромонтажного інструменту під назвою кримпер або монтажні кліщі кріплять провідники, і забезпечується контакт між кабелем і коннектором, який буде підключена до іншого пристрою.

Телефонний конектор

Телефонні конектори зовні схожі на комп’ютерні, але відрізняються кількістю контактів і схемою обтиснення. Так, конектори для кабелю телефонії RJ-11 мають 6 контактів, з яких активні тільки 4 (звідси і їх позначення – 6P4C), а RJ-12 – 6 задіяних контактів.

Особливості обтиску витої пари

Надзвичайно важливим етапом монтажних робіт є обтиск витої пари коннектором. Процес цей не можна назвати занадто складним, проте не правильно обтиснений кабель може призвести до необхідності до повтору операції, причому від використаного коннектора, швидше за все, доведеться позбутися назавжди. У досвідчених монтажників на обтиск йдуть лічені хвилини, але новачкам необхідно заздалегідь ознайомитися з деякими тонкощами щоб уникнути можливих проблем.

Існує два основних стандарти обтиску витої пари, і вибір між ними залежить від типу з’єднання:

  1. Так, якщо патч-корд комутатор з’єднує безпосередньо з робочим місцем користувача, то застосовується так званий “прямий кабель”.
  2. Якщо ж необхідно з’єднати пристрої подібного типу (наприклад, два персональних комп’ютера), то застосовується перехресний обтиск, при якому жили витої пари закріплюються в коннекторах на різних кінцях у дзеркальному відображенні, інверсно.

Після обтиску буде дуже доречно перевірити працездатність обжатого кабелю за допомогою спеціальних тестерів – це дозволить виявити можливі замикання або розриви.

Якщо необхідний інформаційний коннектор, купити його не складе ніякої проблеми. Але перед цим необхідно точно визначити, яка категорія у нього повинна бути, чи потрібно екранування і який потрібен ізолюючий ковпачок для коннектора RJ-45. Від категорії залежить, на якій максимальній частоті може працювати мережа в цілому і коннектор зокрема, а також – на якій швидкості будуть передаватися дані. Основну масу на ринку становить коннектор RJ-45 категорії 5е. Обладнання даної категорії здатне працювати на частоті до 100МГц та забезпечувати передачу інформації на швидкості до 1000 мегабіт в секунду. Цього достатньо, щоб забезпечити стабільну роботу мережі середнього масштабу, проте в системах, обслуговуючих, наприклад, великі виробничі підприємства, необхідно більш потужне обладнання категорії 6, здатне забезпечити швидкість передачі даних до 10 Гбіт в секунду.

Щоб захистити інтернет коннектор і кабель в місці з’єднання від пилу, бруду і вологи, а також від можливих механічних пошкоджень використовується ковпачок для коннектора RJ-45. Ковпачки конекторів діляться на два типи за способом використання. Одні надягають зверху на коннектори, а інші – вставляються в корпус коннектора. Кольорові ковпачки не тільки захищають коннектори, але і допомагають адміністраторам мережі робити акцент на потрібних кабелях і роз’ємах.

В даному розділі ви зможете вибрати і купити коннектор, ціна і функціональність якого обов’язково привернуть вашу увагу.

Конектори RJ-45 – часті запитання

? Як правильно обпресувати виту пару конектором RJ45?

У нашій статті про правильний обтиск витої пари конектором RJ-45 Ви знайдете всю необхідну інформацію.

? Необхідна допомога з монтажем локальної мережі?

Тут Ви знайдете послуги з монтажу СКМ і зможете залишити заявку.

? Що потрібно купити разом з коннекторами?