МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Комп'ютери

За популярністю
товарів

Персональні комп'ютери (ПК)

Сьогодні купити ПК можна декількох типів: стаціонарний комп'ютер, ноутбук, моноблок, неттоп та інші варіанти. 

Їх ключовими компонентами є такі:

 • Центральний процесор - це "мозок" комп'ютера, що відповідає за виконання ним обчислень і програмних інструкцій.
 • Оперативна пам'ять (ОЗП), що зберігає тимчасові дані, які в швидкому доступі для процесора.
 • Жорсткий диск (HDD або SSD), - це довгострокове сховище даних і програм.
 • Материнська плата, що з'єднує всі компоненти ПК і забезпечує їхню взаємодію.
 • Блок живлення, що надає електроживлення пристрою.
 • Відеокарта, що відповідає за обробку графіки.
 • Звукова карта, що забезпечує обробку звуку і виведення аудіо.
 • Кулери, як інтегрована в комп'ютери система охолодження, призначена для підтримки нормального температурного рівня для їхніх компонентів.
 • Периферійні пристрої, серед яких клавіатура, мишка, монітор, принтер та інші девайси.

Які є види ПК?

Стаціонарні комп'ютери можна придбати в декількох варіантах. Усі вони схожі за принципом, але, водночас, кожен із них має свої виняткові особливості.

 1. Класичні персональні комп'ютери - це настільні моделі, які самі по собі є системними блоками, до яких під'єднують всю іншу периферію. Вони досить універсальні в частині виконання завдань, оскільки позбавлені обмежень через свої розміри.
 2. Настільні моноблоки. Персональний комп'ютер такого форм-фактора характерний економією робочого простору користувача. У цей сучасний комп'ютер об'єднані системний блок з монітором і клавіатура з мишкою. 
 3. Неттопи - ще один формат сучасних ПК. Такий системний блок є настільною моделлю, що вирізняється компактністю розмірів, малим споживанням енергії, але й зменшеною продуктивністю. Системний блок типу неттоп більше підходить для завдань, які не потребують великих обчислювальних ресурсів, де достатньо стандартних програм і нескладних додатків. 

Основні типи ПК

Також комп'ютер купити можна трьох різних типів, залежно від їхнього призначення:

 1. Ігровий ПК є спеціально призначеною потужною станцією, у якій хороша відеокарта, процесор і великий обсяг оперативної пам'яті, через що такий комп'ютер для ігор забезпечує високу продуктивність. Ціни на комп'ютери такого типу зазвичай вищі, ніж на стандартні аналоги. 
 2. Робочі станції - це спеціалізовані настільні комп'ютери, які використовуються переважно для розв'язання завдань, що не потребують значної обчислювальної потужності. Зазвичай стаціонарні комп'ютери такого роду встановлюють для працівників колл-центрів, супермаркетів, точок продажів та інших аналогічних позицій. Більш потужні комп'ютери з цієї категорії використовуються людьми, що мають відношення до відеомонтажу, "важкої" графіки, рендерингу, складних математичних розрахунків тощо. 
 3. Персональний комп'ютер для роботи і навчання - тип пристрою з середньою продуктивністю, якої цілком достатньо для задоволення базових цілей: складання презентації, написання документів і статей, проходження тестів і виконання інших операцій з навчальними та робочими програмами. Ціна комп'ютера такого типу зазвичай невисока. Найкраще він представлений у вигляді неттопа.   

Як правильно вибрати комп'ютер для ваших потреб?

Тим, хто вирішив купити ПК, рекомендуємо спочатку визначитися з видом і типом найбільш підходящого пристрою із зазначених вище категорій. Також серед першочергово важливих характеристик - бренд-виробник, країна збірки, параметри процесора, показник оперативної пам'яті та відеокарта, а ось розмір, форм-фактор, кількість і види портів - уже другорядні.

Звісно, двома не менш важливими критеріями під час вибору є ваші фінансові можливості і те, який набір можливостей має мати бажаний стаціонарний комп'ютер. Ціна на ті чи інші комп'ютери формується від їхньої продуктивності - що вони потужніші і що ширші їхні можливості, то вищою буде ціна на них. 

Розумно заощадити бюджет допоможуть комп'ютери в зборі, які, на відміну від попередньо зібраних варіантів (моноблоків, баребонів тощо), легко розбираються і "апгрейдяться". Але тут важливо розуміти, що самостійно зібрані системні блоки вимагають витрат часу і спеціальних знань. 

Готовий же стаціонарний комп'ютер можна модифікувати, замінивши його компоненти самостійно, якщо є така необхідність, але це вимагає певних знань. Також варто враховувати, що виробником передбачені заводські пломби, при пошкодженні яких гарантія буде втрачена. 

Також до того як купити комп'ютери рекомендуємо прочитати відгуки про виробників і вивчити рейтинги обраної вами категорії пристроїв.

ПК із процесором Intel або AMD?

Те, з яким процесором Intel або AMD варто вам придбати стаціонарний комп'ютер, залежатиме від конкретно ваших потреб, бюджету та вподобань.

Багатоядерні потужні моделі процесорів від "AMD", наприклад серії "Ryzen", гарні, коли настільний ПК купується для виконання відеомонтажу, створення контенту, стрімінга, 3D-моделювання, ігор.

Процесори від "Intel" славляться своєю продуктивністю в ігрових і робочих додатках, краще оптимізованих під одноядерні обчислення. Вони хороші, якщо вам потрібен комп'ютер для дому, офісу та інших стандартних сфер, оскільки охоплюють широкий сегмент можливостей.

З якою відеокартою ПК буде кращим?

Серед відеокарт з відмінною продуктивністю (зокрема актуальною для ігор), якими може оснащуватися настільний комп'ютер, можна виділити GeForce RTX 40 Series від "NVIDIA" і Radeon RX 6000 Series від "AMD". Їхні більш бюджетні аналоги з хорошою продуктивністю - GeForce GTX 30 Series від "NVIDIA" і Radeon RX 500 Series від "AMD". 

Якщо ваші комп'ютери для дому або роботи вимагають підбору відеокарти, оцінити її можна за такими параметрами: 

 • За продуктивністю відповідно до вимог потенційно встановлюваних програм та ігор. 
 • За сумісністю з системою, материнською платою і блоком вашого ПК.
 • За роздільною здатністю монітора: для Full HD (1080p) підійдуть багато середньобюджетних варіантів відеокарт (NVIDIA GTX 1660 Super або Radeon RX 5600 XT); для роздільної здатності Quad HD (1440p) знадобиться потужніша модель (NVIDIA RTX 4060 Ti або Radeon RX 7700 XT), а для 4K потрібна високопродуктивна відеокарта (наприклад, NVIDIA RTX 4080 або Radeon RX 7800 XT).
 • За частотою кадрів: якщо вам потрібна висока частота кадрів обирайте серед потужніших відеокарт, наприклад, NVIDIA серії RTX і AMD серії RX.
 • За підтримкою технологій на кшталт Ray Tracing, DLSS (NVIDIA), FidelityFX Super Resolution (AMD) та інших. 

Де купити стаціонарний комп'ютер для ігор і роботи?

Купити ПК в Україні від брендів Acer, ASUS, Dell, HP, INTEL, Lenovo, Vinga та інших ви можете на сайті EServer. Тут персональний комп'ютер купити у форматі моноблока або класичного ПК, а також під будь-які потреби: ігровий ПК, неттоп, для роботи і навчання, робочу станцію і систему Barebone.  

В EServer купити системний блок ви зможете з різними варіантами відеокарт, накопичувачів, об'ємами оперативної та графічної пам'яті. Також тут до покупки доступний персональний комп'ютер із процесором із частотою від 0.75 ГГц до 4.7 ГГц на вибір і кількістю ядер від 2 до 24. Допомогти в індивідуальному підборі найкращого ПК вам можуть менеджери фірми.