МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Системи рідинного охолодження (СРО)

За популярністю
товарів

Переваги систем водяного охолодження для ПК

Незважаючи на вищу ціну, порівняно з повітряним, така система рідинного охолодження комп'ютера характерна низкою переваг, що роблять її популярною серед користувачів:

 • Ефективність у забезпеченні низької температури. Вода більш теплоємна, ніж повітря, і має властивість більшого поглинання тепла при тому, що температура однаково змінюється. Зважаючи на це, СВО для ПК здатна ефективніше відводити тепло в процесорі та підтримувати оптимальний діапазон нагрівання. Підтримка водяним охолодженням низьких температур у процесорі веде до збільшення терміну служби комплектуючих останнього. Крім того, СВО дає змогу сильніше розігнати процесор, ніж система повітряного охолодження.
 • Менш гучне функціонування. Водяне охолодження для комп'ютера не вимагає застосування декількох кулерів, але ж саме ними і створюється шум при обертанні лопатей. У стандарті радіатору достатньо одного або двох кулерів. Так, працюючи на низьких обертах, вони видаватимуть і мало шуму. Крім цього, рідина в СВО не передає звукових вібрацій у корпус, що властиво повітряній системі.

Якими бувають системи водяного охолодження для комп'ютера?

Щоб правильно підібрати пристрій, варто знати яких типів буває водяне охолодження для ПК. Виділяють таких категорій кілька.

За розташуванням у процесорі:

 • Зовнішній - коли ємність із хладоном (охолоджувальною рідиною) та решту обладнання винесено за системний блок, а основні трубки заховано в його корпусі.
 • Внутрішній - коли кожен із компонентів СВО поміщений у системний блок.

За можливістю виконання обслуговуючих дій:

 • Обслуговуваний - тип системи водяного охолодження комп'ютера, що допускає проведення необхідних налаштувань і заходів з обслуговування системи. Таку систему водяного охолодження рекомендують для досвідчених користувачів, які вже знають що як і до чого. Зазвичай цей тип випускається як зовнішня модель.
 • Необслуговуваний тип СВО працює за принципом "постав і забудь". Він високоефективний, але не терпить жодних втручань у свою роботу. Зазвичай такі кулери для ПК поміщаються просто в корпус і рекомендовані менш досвідченим користувачам.

Поряд із цим, системи водяного охолодження для ПК відрізняються за такими показниками, як потужність, ефективність тепловіддачі, швидкість водної циркуляції. Зовні вони також можуть відрізнятися. Наприклад, у просунутих моделей є трубки, що світяться, та інші візуально привабливі компоненти.

Критерії вибору системи водяного охолодження (СВО) для вашого ПК

Перший критерій вибору системи водяного охолодження комп'ютера - розміри його вентилятора. Їхній діапазон охоплює 90-120 міліметрові варіанти. Величина пристрою рівноцінна ефективності роботи системи і зменшенню виробленого шуму. Вентиляторів може бути встановлено до 4-х штук. Оптимальною кількістю буде два, оскільки одним подаватиметься свіже повітря, а другим - з корпусу витягуватиметься нагріте повітря.

TDP є величиною, що демонструє теплову потужність, на відведення якої розрахована СВО. Можливими варіантами можуть бути 150W-500W. Під час вибору пристрою ви маєте орієнтуватися за аналогічним параметром процесора. 

Врахуйте і те, з якого матеріалу виготовлений радіатор процесора, оскільки це аспект, що впливає на теплопровідність і ціну. Мідні здатні краще за алюмінієві та латунні відводити температуру, але вони дорожчі та важчі. Алюмінієвий радіатор - найлегший і найдоступніший, але менш ефективний, а латунний - варіант збалансованої продуктивності та ціни, до того ж стійкий до корозії та зносу.

Охолоджувальна рідина в СВО для ПК також варта уваги, оскільки, будучи засобом, що переносить тепло від процесора до радіатора, вона регулює теплоємність і тепловідведення. Система рідинного охолодження може працювати на таких рідинах: 

 • дистильованій воді, що ефективно для боротьби з перегрівом, але іноді спричиняє корозію і розвиток бактерій;
 • пропіленгліколі, що є антикорозійною та антибактеріальною рідиною, але з низькою теплоємністю і теплопровідністю;
 • етанолі, що забезпечує відмінне охолодження, але має властивість швидко випаровуватися;
 • спеціальних сумішах різного складу і з різних добавок, що мають різні властивості.

Підбираючи водяне охолодження для комп'ютера, крім урахування цих рекомендацій, також не зайвим буде ознайомитися з відгуками на бренди й окремі моделі.

Що впливає на ціну водяного охолодження комп'ютера?

Ціноутворення СВО для комп'ютера залежить від низки факторів:

 1. Типу системи. Проста закрита система водяного охолодження ПК зазвичай доступніша за вартістю, оскільки є готовим рішенням, що потребує мінімального налаштування. Відкрита ж система водяного охолодження комп'ютера вимагає складання та індивідуального підбору комплектуючих. Вона може обійтися дорожче, зважаючи на свою гнучкість і налаштованість.
 2. Матеріалів і якості виконання СВО для комп'ютера: створене з високоякісних матеріалів (міді, алюмінію, високоміцних пластмас) і ретельно зібране водяне охолодження на ПК зазвичай вище за ціною. 
 3. Наявність додаткових функцій на СВО для комп'ютера (підсвічування, вбудованого дисплея, можливості налаштування, керування через ПЗ, колірних ефектів тощо) теж підвищує собівартість.
 4. Продуктивності та функціональності: більш високопродуктивні та ефективні в охолодженні системи водяного охолодження ПК обійдуться дорожче.

Де купити систему водяного охолодження для ПК?

Купити водяне охолодження для ПК високої якості, підтвердженої сертифікатами виробника, ви можете в інтернет-магазині EServer. Тут доступні рідинні кулери для процесорів від Intel і AMD. Ми пропонуємо системи водяного охолодження для ПК, оснащені 1, 2 або 3 вентиляторами. Діаметр останніх може бути різним. 

Також в EServer до покупки доступне водяне охолодження для ПК з максимальним TDP від 150 до 550 Вт на вибір.

Купити водяне охолодження для комп'ютера в нашому магазині просто завдяки зручному і простому інтерфейсу сайту, а також завдяки наданій допомозі менеджерів (за запитом).

Придбана у нас система водяного охолодження комп'ютера поставляється замовнику з гарантійним талоном.