МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Магістральний кабель

За популярністю
товарів

Коаксіальний магістральний кабель використовується для систем управління, відеоспостереження, зв'язку та сигналізації. Втім, сфера застосування такого дроту набагато ширше. З його допомогою підключають телевізійні антени, системи автоматизації, камери відеоспостереження та супутні пристрої, мікрофони наприклад.

Види й особливості магістральних коаксіальних кабелів

 
Купити Магістральний кабель - фото

Моделі відрізняються технічними характеристиками, які важливо враховувати при виборі. Так, коаксіальний магістральний кабель може відрізнятися:

  • Рівнем гнучкості та жорсткості — вони багато в чому залежать від щільності зовнішньої ізоляції та матеріалу центральної жили (мідний варіант — найбільш гнучкий), а також типу екранування.
  • Хвильовим опором. Найбільшого поширення набули моделі з показником в 75 Ом. Трохи рідше використовуються кабелі з опором в 50 Ом.
  • Типом екранування. Як правило, екран, який захищає сигнал від перешкод, представлений металевим обплетенням різної щільності. Чим воно щільніше, тим краще ступінь захисту. Однак є моделі, доповнені екрануванням з фольги.
Примітка: діаметр зовнішньої ізоляції у «коаксиалів» теж може бути різним.

Відзначимо, що магістральні коаксіальні кабелі — це моделі, які в основному застосовуються для зовнішньої прокладки: в ґрунті, колекторах, на опорах і стовпах.

Отже, для прокладки на відкритому просторі, в каналізації, використовують зовнішній коаксіальний кабель з оболонкою з полівінілхлориду або ж поліетилену. Однак цей варіант хороший тільки при монтажі кабелю в місцях з невисокою вологістю. А ось в іншому випадку буде потрібно вологозахищена модель. Такий «коаксіал» оснащений додатковим наповнювачем у вигляді гелю. В кінці маркування подібних кабелів є індекс «F».

Особливості вологозахищеного кабелю

Вибираючи кабель з вологозахисним наповнювачем зверніть увагу на довжину ділянки. Це впливає на допустиме згасання. Цей показник залежить від розмірів провідників. Чим вони більші, тим нижче коефіцієнт загасання та, відповідно, більше відстань передачі сигналу.

Рекомендуємо: якщо джерел електромагнітного випромінювання надто багато в місці прокладки дроту, вибирайте модель з чотиришаровим екрануванням з алюмінієвої фольги, обплетення з 60% щільністю, ще одним шаром фольги й обплетенням з 42% заповненням.

Дроти з зовнішньою ізоляцією, стійкою до ультрафіолету (в маркуванні позначаються як «V») — це універсальні моделі. Їх можна прокладати як в підвалах і на горищах, в стояках, так і зовні — по дахах і стінах будинків. Моделі з індексом «Е» підійдуть для прокладки в каналізації, оскільки вони мають більш щільну та стійку до механічних впливів оболонку.

Особливості підвісного кабелю

Для монтажу на опорах і стовпах використовується спеціальний підвісний коаксіальний кабель. Він оснащується сталевим тросом — додатковим силовим елементом, який підвищує стійкість кабелю до механічних впливів.

Як і у випадку іншими зовнішніми кабелями, при виборі важливо враховувати довжину ділянки, максимальний показник загасання, а також стійкість до ультрафіолету. Захист від ультрафіолету особливо важливий, оскільки монтовані на опорах і стовпах кабелі схильні до дії прямих сонячних променів набагато частіше. Однак тут ще має значення діаметр троса: від 1,83 мм до 2,77 мм в залежності від серії кабелю. Також слід звернути увагу й на показник максимального навантаження — від 800 до 6000 Н.

Необхідно відзначити, що чим більше діаметр силового елемента, тим більше навантаження та міцність кабелю на розрив. Також важливо згадати, що в оболонку коаксіального кабелю магістрального типу можуть бути вбудовані кілька мідних провідників, чий діаметр становить 0,75 мм. Це робить модель ще більш стійкою до механічних навантажень.