Smart комутатори

Показано 1–48 з 102 товарів

Фільтрувати продукти Показано 1 - 48 від 102 результати
Тип комутатора
Кількість портів
Порти
Кріплення в стійку
Додатково
Підбір за ціною
Виробник

Комутатор мережевий, що налаштовується являє собою пристрій, функціональні можливості якого перевищують можливості некерованого комутатора, але поступаються керованим моделям. Настроюваний свіч (пристрої даного рівня також позначаються словом Smart) є своєрідним проміжним варіантом між найпростішими і найбільш “просунутими” комутаторами. І якщо вас цікавить інтернет свіч, ціна якого не буде включати незатребуваних функцій, то комутатор, що настроюється, стане кращим рішенням. Оптимальним варіантом їх використання є створення локальних мереж на підприємствах малого та середнього масштабу.

Зовні настроюваний коммутатор для інтернету має стандартну конструкцію для пристроїв подібного роду. Він має прямокутний корпус, виконаний з пластику або металу, розмір якого залежить від кількості портів на панелі. Цілком природно, що свіч для інтернету на 4 порти поступиться за розмірами пристрою на 16, 24 або 48 портів. В залежності від розміру визначається і спосіб розміщення комутатора. Так, свіч 4 порти, що представляє собою невеликий пристрій, найбільш зручно розмістити на будь-якій горизонтальній поверхні або прикріпити до стіни (при наявності спеціальних кріплень на корпусі). Якщо ж кількість портів не менше 16, а головне – якщо габарити і конструкція комутатора дозволяють, то він встановлюється в спеціальній стійці або шафі і фіксується на вертикальних напрямних. Це стосується переважно моделей, виконаних в універсальному стандарті 19″, рідше – 10″.

У число важливих характеристик комутаторів входять параметри швидкості передачі даних. Існує кілька основних актуальних стандартів, і в залежності від того, які з них підтримує свіч, ціни на нього можуть відрізнятися. На сьогоднішній день актуальні два стандарти швидкості передачі даних – Fast Ethernet і Gigabit Ethernet. Fast Ethernet – це термін, що об’єднує кілька типів стандартів. У мережах, що працюють за стандартом “швидкого Ethernet”, інформація передається зі швидкістю 100 мегабіт в секунду. В описі технічних характеристик порти, що працюють в даному стандарті, позначаються “10/100”. Гігабітні комутатори підтримують стандарт Gigabit Ethernet, здатні працювати з обладнанням, що передає дані на швидкості до 1 гігабіта в секунду. Порти світча, що підтримують гігабітний стандарт, описуються цифрами “10/100/1000”.

Більшість комутаторів оснащується портами, що підтримують єдиний загальний стандарт, але зустрічаються так звані комбіновані моделі. У таких свічах частина портів підтримує швидкий Ethernet, частина-гігабітний. Як приклад можна привести свіч для інтернету на 4 порти Fast Ethernet і 24 порти Gigabit Ethernet-Raisecom ISCOM2828F (D). Можна знайти й інші варіанти – настроюваний комутатор з 24 портами для швидкого Ethernet і 2 портами для гігабітного.

Багатьох не досвідчених користувачів хвилює питання – як налаштувати комутатор?. Але з пристроями даного типу розібратися досить легко, і вони не зажадають специфічних професійних дій. Після з’єднання пари комп’ютер – свіч за допомогою кабелю потрібно мінімум втручання для забезпечення роботи мережі. Пристрій здатний саме визначити швидкість підключення по портах, виявити оптимальні умови сумісності і продуктивності. Якщо ж необхідно налаштувати комутатор доступу для більш специфічних цілей, підключити свіч для інтернету на 2 і більше комп’ютерів, забезпечити для них доступ і провести інші більш складні операції, доведеться приділити цьому час або звернутися до фахівців.

Для настройки Smart комутаторів використовуються інтуїтивно зрозумілі інструменти – зручний веб-інтерфейс, спеціальні програми, командна строка, протокол SNMP.

Основна маса параметрів комутаторів оснащується пасивними системами охолодження. Це робить їх безшумними і непомітними в роботі. При покупці необхідно ретельно вивчити характеристики пристрою, щоб ознайомитись з його додатковими можливостями, такими як стекування, наявність портів SFP, підтримка PoE і т. д.