Мережеві сховища (NAS)

Показано 1–48 з 107 товарів

Фільтрувати продукти Показано 1 - 48 від 107 результати
Форм-фактор
Количество U
Інтерфейси
Слотів для дисків
Підбір за ціною
Виробник

Щоб мати можливість зберігати великі обсяги інформації та не турбуватися про надійність, знадобляться спеціальні системи зберігання даних (СЗД).

Для вибору відповідного варіанту потрібно звертати увагу на кількість дисків, які можна встановити в систему. Для цього потрібно знати особливості бізнесу, включаючи кількість персоналу та обсяги даних, які передбачається зберігати.

Так, для малих підприємств, SOHO, підійдуть дводискові моделі, які захищають дані за допомогою RAID масиву зі дзеркалюванням. Як правило, вони працюють безшумно, відрізняються енергоефективністю.

Для бізнесу з 10-20 співробітниками та більше потрібні більш просунуті системи зберігання даних (СЗД), в яку можна поставити мінімум чотири диски. Такі моделі зазвичай оснащують функціями резервного копіювання за розкладом, захисту від несанкціонованого доступу. Також ці системи підтримують відмовостійкі RAID 5, 6, 10 масиви. Вони оснащуються декількома портами для підключення до різних підмереж, працюють на власному ПЗ. У подібних моделях передбачений інтегрований Firewall, можливість призначення рівнів доступу, а також підтримка баз даних, веб-серверів.

Моделі ділять на види за типом підключення:

  • СЗД DAS — підключається безпосередньо до сервера.
  • Система NAS — підключається через мережу. Доступ до даних здійснюється на файловому рівні.
  • Сховище SAN надає блоковий доступ.

Другий варіант — мережеве сховище — є найбільш популярним, оскільки дає можливість віддаленого доступу до інформації.

При підборі необхідно звертати увагу на особливості конкретної системи. Всі сховища подібного типу оснащені функцією резервного копіювання. Бекап має два головних параметри: Recovery Point і Time Objective. Скорочено — RPO і RTO відповідно.

Перший параметр визначає момент, до якого слід відкинути дані. Другий — це час, який необхідно витратити на відновлення.

Моделі можуть мати різні функції реплікації:

  • Синхронну — являє собою віддзеркалення інформації на 2 СЗД або 2 внутрішніх розділів системи. Поки всі дані одного блоку не запишуться на обидва пристрої, наступний блок записуватися не буде.
  • Асинхронну — тут резервна копія створюється не тоді, коли записується оригінальний блок даних, а в певний час.
  • Напівсинхронна — поєднує можливості перших двох варіантів. Якщо продуктивність каналу дозволяє, проводиться синхронна реплікація. Коли ж швидкодія знижується, процес не зупиняється: дані, які надходять, будуть оброблятися за допомогою асинхронної реплікації.

Крім реплікації, є метод дедуплікаціі. Тут використовується виняток копій інформації, яка повторюється. Такий алгоритм стиснення застосовується для того, щоб оптимізувати дисковий простір систем зберігання даних. Крім того, метод може використовуватися і при обміні даними мережею, що дозволяє скоротити обсяг інформації, яку необхідно передати.

Також існує поняття ієрархічного зберігання. Воно являє собою автопереміщення даних у фоновому режимі між системами, які випущені різними виробниками та відрізняються технічними характеристиками. Це зручно, оскільки інформація, що використовується найчастіше, зберігається на високопродуктивних дискових масивах. Дані ж, які запитуються рідше, переносяться на більш прості накопичувачі або відправляються в архівне сховище.

Користувачеві також слід визначитися з необхідністю віртуалізації. Це технологія, завдяки якій 1 дисковий масив може бути підключений до іншого масиву так, що сервер буде бачити їх як один пристрій із загальним обсягом і функціями. Це дає можливість не тільки спростити топологію системи зберігання, але і використовувати продуктивність і функції дисків по максимуму. Більшість моделей СЗД Synology підтримують можливість віртуалізації.

Моделі з функцією multipathing є зручними. Вона забезпечує доступ до системи зберігання даних мінімум двома шляхами. Завдяки цьому доступ до даних стає швидшим, підвищується відмовостійкість системи.

СЗД – часті питання

? Як выбрати NAS-сховище?

З нашої статті Ви зможете дізнатись про 4 основних критерія вибору СЗД.

? Які СЗД найбільш популярні?

? Як відбувається доставка та оплата?

Самовивіз з магазину та пунктів видачі безкоштовно. Більше інформації про доставку тут
Оплата можлива готівкою, банківською картою, або ж банківським переказом.