МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Обладнання PON

За популярністю
товарів
Оптичний термінал C-DATA FD1104SN
Оптичний термінал C-DATA FD1104SN 256_256.jpg
В наявності
13329 грн
Абонентський термінал BDCOM P1501DT
Абонентський термінал BDCOM P1501DT 256_221.jpg
Тимчасово немає
668 грн

Обладнання PON представлено різними пристроями (терміналами, трансиверами), розрахованими на роботу з оптоволокном. А мережі PON — це пасивні оптичні мережі.

Особливості PON мережі

 

Купити Обладнання PON - фото

Така технологія забезпечує доступ до мережі кільком абонентам через одне оптичне волокно. Передача сигналу та його прийом здійснюються на різних довжинах хвиль. А щоб сигнали для різних абонентів не змішувалися в одному волокні, для кожного абонентського девайса виділяється певний час — період, протягом якого пристрій зможе передавати сигнал.

Серед переваг мережі можна виділити наступні:

 • мережа реалізується з мінімальною кабельною інфраструктурою та мінімумом активних пристроїв;
 • невисока вартість обслуговування;
 • можна інтегрувати з кабельним телебаченням;
 • хороші показники масштабованості;
 • висока щільність абонентських портів.
Зверніть увагу! Існує різниця між PON, GPON і GEPON. Отже, Що таке PON ми розібралися. А GPON що це таке? Це така ж технологія, але більш сучасна та швидка — з гигабітною швидкістю. GEPON же зовсім інша. Це теж гігабітна PON, але з меншою смугою спадного потоку. Крім того, структура кадрів у GEPON більше схожа на технологію Ethernet. У GPON вона складніша.

Яке GEPON обладнання необхідно?

Для створення такої мережі потрібно кілька пристроїв. Так, обов'язково знадобляться такі девайси:

 • OLT — оптоволоконний лінійний термінал. Це комутатор другого рівня з Uplink і Downlink портами. Пристрій являє собою стаціонарне обладнання. Як правило, воно розміщене на вузлі оператора.
 • ONU — це компактний світч VLAN. У нього теж є Uplink і Downlink інтерфейси. Такий світч являє собою абонентський пристрій, який приймає інтернет-трафік від лінійного терміналу та передає його далі. У таких девайсів є порт для підключення до пасивної мережі, а також інтерфейси для підключення абонентів.
 • Сплітер або перехідник — являє собою оптичний дільник. Таке пасивне оптичне обладнання служить для розподілу потужності сигналів, що надходять по оптоволокну. Також пристрій застосовується для об'єднання потужності.
 • Модуль SFP OLT — це спеціальний оптичний трансивер. Від звичайних модулів SFP, які застосовуються в інших волоконно-оптичних мережах, модуль для PON відрізняється більш високою потужністю та кодуванням каналу.
 

Відзначимо, що оптичні лінійні термінали бувають двох типів: DC і AC. Перший варіант працює від джерел електроживлення з напругою в 36-72В. Він стане в нагоді, якщо є труднощі з організацією стандартного електричного живлення 220В. Внаслідок таких труднощів використовується віддалене живлення від слабкострумових ліній зв'язку. Другий варіант — класичний: термінал живиться від звичайної 220-вольтової мережі.

Примітка: існують термінали з двома джерелами електричного живлення — постійним і резервним.

Ще пару слів скажемо про оптичні розгалужувачі. Вони відрізняються кількістю вихідних потоків (воно варіюється від 2 до 128 штук) і поліруванням (UPC або APC). Також сплітери діляться на два види залежно від технології виготовлення. Так, моделі бувають зварними та планарними. Перші рівномірно ділять сигнал між виходами, а другі — навпаки. Також планарні моделі є широкосмуговими, а зварні підтримують всього три довжини хвилі: 1310, 1490 і 1550 нм.

Як створюється PON мережа?

Як правило, мережа являє собою одну з двох топологій:

 1. Деревоподібну — стандартна структура, передбачає застосування планарних розгалужувачів.
 2. Шину — зустрічається рідше, передбачає використання сплітерів зварного типу.

Кінцеві девайси абонентів підключаються до OLT за допомогою сплітерів. Відзначимо, що підключити до одного порту лінійного терміналу можна обмежену кількість абонентських пристроїв. Максимум становить 64 девайси на один порт. Виходить, що для створення GPON мережі на 64 людини потрібен один лінійний термінал з одним портом, один спеціальний SFP модуль і 64 абонентських термінали.

Примітка: оптичні модулі здатні підтримувати відстань в 120 кілометрів. Але це якщо мова йде про мережі типу «точка — точка». Класична ж мережа PON має деревоподібну топологію, іншими словами вона є розгалуженою. З цієї причини максимальна робоча відстань модуля становитиме приблизно 20 кілометрів.