МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Щитки електричні

Для організованого підключення обладнання використовують розподільні щити. Електрощиток підключається до спільної мережі та одночасно розподіляє енергію на пристрої. Як правило, всередині корпусу встановлюють колодки, ПЗВ, автоматику — загалом, всі ті елементи, які необхідні для безпеки та контролю. А у великий розподільчий щит встановлюють ще й лічильник електроенергії.

Купити розподільчий бокс для електрики необхідно, оскільки він служить для правильного та безпечного розподілу енергії в адміністративних будинках, офісах, житлових будинках та на підприємстві.

Види електрощитків

Розподільні щити ділять на типи в залежності від способу встановлення:

  • Навісні — найпоширеніші в офісах та адміністративних будинках, їх часто встановлюють на поверхах.
  • Вбудовувані — популярні у квартирах, приватних будинках. Такі моделі монтують у нішу у стіні, а дроти укладають у канали. Завдяки цьому все виглядає естетично.
  • Підлогові моделі найчастіше використовують на виробництві, в промисловості. Це не просто щиток, а ціла електрична шафа: в неї можна поставити більше пристроїв захисту та автоматики, підключити велику кількість приладів.

За кількістю споживачів, які підключають до щитка, моделі ділять на 4 типи:

  1. Квартирні — для приладів в одній квартирі.
  2. Групові — подають енергію на певну групу техніки: побутову, прилади освітлення тощо.
  3. Поверхові розподіляють електроенергію по квартирах в межах одного поверху.
  4. Головні — велика шафа, яка розподіляє електрику по всій будівлі.

Крім того, розподільні щити поділяються на типи залежно від рівня захисту:

  • IP20 та IP30 — захищені від пилу та великого сміття.
  • IP44 та IP54 — не бояться не тільки пилу, а й вологи. Такі моделі стійкіші до механічних пошкоджень.
  • IP55 і IP65 — вуличні моделі, що характеризуються високим рівнем герметичності. Вони мають високий волого- і пилозахисту, не бояться опадів, перепадів температури та прямих сонячних променів.

Електричний щиток може відрізнятись матеріалом корпусу. Це може бути метал чи пластик. Пластикові моделі легкі, добре переносять ультрафіолет, підходять для приміщень. Металеві моделі підходять для встановлення на вулиці.

Монтаж щитків

Навісні електричні щитки встановлюють прямо на стіну, використовуючи анкери та дюбелі. Щоб встановити щиток для автоматів, що вбудовується, потрібна ніша в стіні. Фіксується бокс за допомогою дюбелів, а потім все промазується будівельним розчином.

У монтаж щитків входить не тільки їх фіксація у ніші, на стіні чи підлозі, а й збирання. Спочатку потрібно завести в бокс проводку: зазвичай кабель, який пропускає струм від стабілізатора напруги чи лічильника, йде зверху, інші проводи — знизу. Після цього на дін-рейку в корпусі фіксуються запобіжники: позначка ON повинна бути розташована зверху. Далі до запобіжників підключаються дроти, до автомата - фаза, а нуль і земля підключаються до шини. До неї ж прикручують нульові жили електрокабелів, що виходять. Останній етап — діагностика тестером та подача напруги. Кожен автомат включається окремо і перевіряється, чи працює правильно. Потім наноситься маркування та все.

Де купити електрощиток?

Купити розподільний щит із доставкою по Україні можна в інтернет-магазині EServer. Великий вибір товарів дає можливість підібрати оптимальний варіант за матеріалом корпусу, способом встановлення та ступенем захисту.