Джерела безперебійного живлення

Показано 1–48 з 392 товарів

Фільтрувати продукти Показано 1 - 48 від 392 результати
Тип обладнання
Макс. выходная мощность, Вт
Форма вихідного сигналу
Ефективна потужність, Вт
Робота при макс. навантаженні
Кількість розеток
Кріплення
Час перемикання
Підбір за ціною
Виробник

<

Джерела безперебійного живлення, скорочено, ДБЖ — це прилади, які забезпечують резервне електроживлення техніки протягом певного відрізка часу. ДБЖ використовуються, коли подача основного джерела струму з якихось причин припиняється.

Серед складових безперебійника (UPS) — перетворювач струму, перемикач і акумуляторна батарея. Такий пристрій використовується у квартирах, офісах і на підприємствах. ДБЖ знадобиться для:

 • систем відеоспостереження та освітлення,
 • охоронної та пожежної сигналізації,
 • серверів та іншої комп’ютерної техніки,
 • медичного обладнання,
 • опалювальних котлів і бойлерів.

Джерела безперебійного живлення: принцип роботи й основні характеристики

Для початку поговоримо про те, як працює безперебійник. Невіддільною частиною його електричної схеми є акумулятор. Коли ДБЖ функціонує в штатному режимі, він заряджає АКБ. Це необхідно, щоб пристрій зміг забезпечити техніці живлення рівно в той момент, коли відключать електрику.

Також варто відзначити, що більшість безперебійників працює в транзитному режимі. Він являє собою регулювання параметрів електричної мережі незалежно від того, активований ДБЖ чи ні. До того ж більшість моделей оснащено ступеневими автотрансформаторами. Такий компонент забезпечує нормалізацію напруги, якщо показники виходять за діапазон безпечних значень.

Джерела безперебійного живлення досить швидко реагують на зміни в мережі. До того ж, якщо електроенергія подається постійно, ДБЖ здатні досить довго працювати й без активації акумуляторів. Завдяки цьому батареї для таких ДБЖ здатні служити довго.

З принципом роботи ДБЖ ми розібралися. Тепер розглянемо основні характеристики, спираючись на які можна вибрати слушну модель.

Як вибрати безперебійник: головні технічні параметри

ДБЖ забезпечують техніці надійний захист від поломок і збоїв, до яких можуть привести різкі відключення та перепади напруги, імпульсні перешкоди та високочастотні шуми. Щоб купити оптимальну модель безперебійника, звертайте увагу на наступні 5 параметрів:

 1. Номінальна потужність — важливий критерій вибору ДБЖ. Підбирати модель слід з урахуванням показників споживчої потужності всього обладнання, яке ви збираєтеся до нього підключити. Підсумувати необхідно все. Якщо у вас комп’ютер, то треба враховувати потужність периферійних девайсів. Також важливо пам’ятати про те, що деяка техніка, холодильники наприклад, характеризується високими пусковими струмами. Це означає, що при покупці ДБЖ слід закладати запас потужності.

  Цікаво: професійні джерела безперебійного живлення переходять в транзитний режим автоматично, якщо потужності недостатньо. При цьому ДБЖ подають аварійний сигнал.

 2. Мережеві можливості. Теж значуща характеристика ДБЖ, особливо для систем автоматизації та серверів, які повинні функціонувати 24/7. Тут важливим є постійний контроль за роботою безперебійника. Для таких цілей виробники вбудовують в деякі ДБЖ спеціальні інтерфейси для зв’язку з ПК або ж інтеграції в систему.
 3. Кількість розеток. Тут все просто: скільки потрібно розеток, визначається кількістю девайсів, які ви плануєте підключати до безперебійника.
 4. Довговічність АКБ. Тут багато що залежить від того, яка батарея стоїть в ДБЖ. Свинцево-кислотний акумулятор можна розряджати до нуля, а гелевий вимагає точного дотримання технології заряду. Втім, безперебійники високого класу оснащені великою кількістю різних систем, які відповідають за контроль акумулятора. Такі UPS дозволяють підтримувати правильні параметри заряду, зберігати АКБ в оптимальних умовах.
 5. Час роботи безперебійника в автономному режимі. Хоч більшу частину часу ДБЖ буде функціонувати з неактивними батареями, в режимі нормалізації напруги, електроенергію можуть відключити на якийсь період. Тут важливо дивитися на ємність вбудованого акумулятора. Чим вона вища, тим більше часу ДБЖ зможе живити техніку. Так, для безпечного відключення одного комп’ютера вистачає зазвичай і трьох хвилин. Але якщо техніки більше і вона потужніша, потрібна велика автономність ДБЖ — до 8 хвилин при максимальному навантаженні, а то і довше.

  Радимо: автономність безперебійника можна збільшити, якщо підключити до нього додатковий акумулятор. Таким чином ємність АКБ підсумовується. Однак потрібно вибрати такий ДБЖ, який дозволяє підключати зовнішні акумуляторні батареї.

Напруга безперебійника

Щоб правильно вибрати джерело безперебійного живлення, необхідно враховувати ще 2 характеристики ДБЖ. Про них читайте в таблиці.

Параметр Що означає
Діапазон вхідної напруги Це напруга, при якої батареї ДБЖ знаходяться в режимі очікування — зберігання і заряджаються, коли виникає така необхідність. Якщо напруга виходить за вказані межі, безперебійник автоматично перемикається на режим живлення від акумулятора.
Діапазон вихідної напруги Для чутливого обладнання важлива не тільки наявність напруги, а й її якість. Йдеться про форму вихідного сигналу — синусоїду. Є безперебійники з модифікованою синусоїдою. Ці ДБЖ підійдуть для комп’ютерів, серверів і тому подібної техніки, а є — з чистою. UPS з такою формою вихідного сигналу підійдуть для чутливого обладнання, наприклад опалювальних котлів.

Технічні параметри ДБЖ — не єдині критерії, на яких має базуватися вибір безперебійника.

3 види ДБЖ

види безперебійників

Щоб вибрати слушний безперебійник, звертайте увагу на його тип. Зараз розглянемо кожен з них детальніше.

Off-Line ДБЖ

Ці безеперебійники при рівних характеристиках коштують дешевше інших типів. Моделі використовують тільки для випадків, коли подача електроенергії припиняються. Говорячи простіше, це резервні ДБЖ: вони не регулюють напругу. Крім невисокої ціни, у таких безперебійників є ще одна фішка — дуже тиха робота.

Лінійно-інтерактивні ДБЖ

Моделі цього типу не тільки виступають як резервні джерела електроживлення, а й здатні регулювати невеликі стрибки напруги. У них вбудований стабілізатор. Як правило, безперебійники типу Line-interactive оснащуються інтегрованими батареями з невеликою ємністю або зовнішніми акумуляторами. У другому випадку час роботи безперебійника в автономному режимі зазвичай довше. Такі ДБЖ здатні видавати як апроксимовану, так і правильну синусоїду. Як ми вже згадували, перший варіант підходить для електроніки. Ці моделі дешевше, оскільки оснащуються спрощеними інверторами. ДБЖ же з чистим сигналом на виході підходять для техніки з електродвигунами.

ON-Line ДБЖ

Найдорожчі, найбільш функціональні та круті UPS — це саме онлайн моделі. Такий ДБЖ являє собою цілу систему аварійного живлення. До того ж, вони здатні фільтрувати мережеві перешкоди, перевіряти частоту струму і видавати чистий сигнал на виході. Крім того, УПС цього типу забезпечують безступеневу стабілізацію напруги до еталонних 220 В. Їх можна підключати до будь-якого електрогенератору. ДБЖ типу онлайн підійдуть для найбільш чутливої до чистоти сигналу та коливань напруги техніки.

Важливо: як правило, такі ДБЖ характеризуються досить високим тепловиділенням. Це слід враховувати, якщо ви купуєте модель для монтажу в телекомунікаційну шафу.

У цьому розділі ви знайдете UPS всіх трьох типів, які відрізняються технічними характеристиками. Великий асортимент ДБЖ дозволить вам підібрати оптимальну модель для ваших цілей.

Безперебійники – часті запитання

? Який ДБЖ вибрати для Ваших потреб?

Потрібен бесперебійник який буде підтримувати працездатність Ваших пристроїв досить довго щоб не втратити важливу інформацію? З розрахунком часу роботи ДБЖ можна ознайомитися тут

? Які бесперебойники найбільш затребувані?

? Як здійснюється оплата і доставка?

Самовивіз з магазину і точок видачі безкоштовно. Більше інформації по доставці кур’єрськими службами тут
Оплата здійснюється готівкою, банківською картою, або ж банківським переказом.