МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Оперативна пам'ять (ОЗП)

За популярністю
товарів

Характеристики ОЗП, що впливають на вибір

Під час купівлі пам'ять RAM потрібно обов'язково підбирати на підставі врахування кількох характеристик, оскільки властиві їй параметри впливають на показники продуктивності та сумісності з ПК, а також, звісно, вартості ОЗП. Так, рекомендуємо засновувати вибір на таких п'яти основних аспектах:

 • Тип, оскільки він є стандартом, згідно з яким були виготовлені планки пам'яті. Саме тип оперативної пам'яті регламентує її форм-фактор і здібності.
 • Об'єм (у Гб), тобто допустима кількість даних, що зберігаються. Він визначає число завдань, доступних для одночасного виконання на пристрої.
 • Частоту оперативки (в МГц). Вона є показником того, з якою швидкістю передаються дані між ОЗП і процесором. Висока частота свідчить і про кращу продуктивність.
 • Пропускної здатності (в Гб/сек), яка говорить про кількість даних, що передаються за один такт. 
 • Додаткове охолодження у вигляді спеціалізованих пристроїв або матеріалів, що зменшують температурний робочий показник планки оперативної пам'яті. Охолоджувальними системами можуть бути радіатори, вентилятори або рідинні системи. Всі вони покликані за допомогою стабільного охолодження підвищувати стабільність і продовжувати період експлуатації модулів.

Обсяг оперативної пам'яті

Об'єм ОЗП/RAM комп'ютерів - це величина, вимірювана в Гб або Тб, що являє собою кількісний показник фізичної пам'яті, яка доступна користувачеві для кешування даних (тимчасове зберігання) і зберігання програм. Чим більшим буде цей показник у оперативки, тим ефективніше ваш комп'ютер буде здатний обробляти великий обсяг інформації.

Який обсяг пам'яті ОЗП буде оптимальним для вашого окремого випадку, залежить конкретно від ваших потреб і потенційних завдань, які на неї покладаються. Загальні рекомендації щодо вибору обсягу оперативки виглядають так:

 • 4-8 Гб - є об'ємом оперативної пам'яті, якого загалом достатньо при виконанні повсякденних маніпуляцій: інтернет-серфінгу, користування офісними додатками та перегляду мультимедійного контенту.
 • 16 Гб - об'єм, який вважається оптимальним варіантом для основної маси користувачів, оскільки здатний забезпечити ПК достатньою кількістю ресурсів, щоб справлятися з більш вимогливими завданнями на кшталт стандартного геймінгу, а також редагування фотографій і відео.
 • 32 Гб і вище - це той об'єм, який необхідний у роботі з великими файлами, ресурсоємними додатками (наприклад, для віртуалізації та відеомонтажу файлів з високою роздільною здатністю), а також ігор, у яких високі системні вимоги.

Важливий аспект вибору ОЗП також полягає в тому, що маючи більший об'єм вона не обов'язково забезпечить і більш швидку роботу системи. На ефективність останньої впливають конкретні вимоги завдань і характеристики інших компонентів вашої комп'ютерної системи. Водночас, оскільки ціна оперативної пам'яті з більшим об'ємом буде вищою, щоб не витратити гроші даремно, врахуйте вимоги вашої системи та майбутніх програм, ігор і застосунків, які ви будете використовувати.

Тип пам'яті

Важливі характеристики оперативної пам'яті також включають те, якого вона типу. Останній визначається конкретною архітектурою ПК користувача і материнською платою, яку він використовує. Так, модулі пам'яті бувають таких типів:

 • DDR1 і 2 були першими стандартами оперативної пам'яті. Їх використовували в системах 2000-х років. Сьогодні вони поступилися місцем більш удосконаленим стандартам пам'яті.
 • DDR3 - тип, який також активно використовували раніше, але він все ще зустрічається в старих системах. Порівняно з новими стандартами, у нього і нижча пропускна здатність.
 • DDR4 - один із найпоширеніших типів ОЗП, що є модернізованим варіантом попереднього стандарту, який забезпечує більшу енергоефективність і вищу швидкість оперативної пам'яті під час передавання даних.
 • DDR5 - новий стандарт ОЗП, що обіцяє більшу ефективність і вищу пропускну здатність, як порівняти з DDR4. У 2022 році його вже почали впроваджувати в деякі системи. З початком 2023 року нові ПК і лептопи з новими процесорами від Intel і AMD вже оснащуються ОЗП DDR5.

Обраний вами стандарт оперативної пам'яті при оновленні попередніх і при першому підборі компонентів комп'ютера повинен бути сумісний з використовуваним процесором і материнкою. 

Виробники ОЗП

Ринок сучасності переповнений різними виробниками ОЗП для комп'ютера, що пропонують різні лінійки, моделі і, відповідно, ціни на оперативну пам'ять. Деякими з найвідоміших марок можна назвати такі:

 • Corsair - відомий бренд у сфері виробництва комп'ютерних компонентів, зокрема, оперативної пам'яті. Ним запропоновано широкий вибір продукції, включно з модулями з високою продуктивністю, які актуальні для геймерів.
 • Crucial: пропонує пам'ять для ПК та інші моделі зберігання даних. Цей бренд відомий своєю продукцією середнього класу і тим, що надає сумісні модулі під різні системи.
 • Kingston - один з найбільших лідерів у цій галузі, готовий запропонувати клієнтам широке розмаїття оперативної пам'яті для домашньої та корпоративної категорії користувачів.
 • G.Skill також відомий своєю продукцією. Оперативка від G.Skill високопродуктивна і представлена в широкому виборі дизайнів. Вона орієнтована на геймерів і ентузіастів.
 • HyperX, що є підрозділом Kingston, спеціалізується на випуску надійного геймерського обладнання та ОЗП.
 • ADATA: виробляє різноманітні за характеристиками модулі оперативної пам'яті і, як і всі попередні бренди, зарекомендував себе якістю своєї продукції.

Призначення - для ПК чи ноутбука

Оперативна пам'ять для ноутбука не схожа на те, якою має бути оперативна пам'ять для ПК, оскільки цими системами використовуються модулі з різними параметрами. Якими саме - розглянемо далі:

Форм-фактором:

 • SO-DIMM - це компактні модулі оперативної пам'яті, які випускаються для використання в лептопах, міні-ПК і низці інших портативних пристроїв.
 • DIMM же є ОЗП більшого розміру, тому своє застосування він знайшов тільки в настільних комп'ютерах. Модуль DIMM наділений великим об'ємом пам'яті і здатний до більш високошвидкісної передачі.

Напругою: 

 • У SO-DIMM-модулів напруга зазвичай нижча, що є важливим фактором у збереженні енергії у портативних пристроїв. Оскільки цей фактор не важливий для стаціонарних ПК, що живляться від мережі, напруга їхньої ОЗП - вища.

Частотою і пропускною здатністю:

 • У стандарті модулі оперативної пам'яті ноутбуків здатні запропонувати нижчі частоти і пропускну здатність порівняно з ОЗП настільних комп'ютерів. Пов'язаний цей момент з відмінностями в тепловіддачі цих двох систем і обмеженнями в енергоспоживанні ноутбуків.

Кількістю слотів:

 • Під час виробництва настільні комп'ютери наділяються великою кількістю слотів під установку декількох модулів оперативної пам'яті. Ноутбуки ж, зважаючи на обмежений у них простір, таких слотів мають менше.

Продуктивністю загалом:

 • ОЗП для стаціонарних ПК спроектовані так, щоб бути більш високопродуктивними, оскільки настільна система здатна надати характеристики потужнішого й ефективнішого охолодження.

Всі характеристики, перераховані у вищевказаних розділах, безпосередньо впливають на те, скільки коштує оперативна пам'ять тієї чи іншої серії та моделі. 

Купити ОЗП для ПК і ноутбука в Києві за найкращою ціною!

Купити пам'ять для ПК з різною кількістю модулів у наборі (1, 2 або 4) можна в спеціалізованого інтернет-магазину EServer, водночас ціна оперативної пам'яті буде конкурентною по Києву. До речі, всі реалізовані нами модулі пам'яті, як втім і весь товар магазину, мають сертифікат якості та гарантійний талон.

Купити оперативку в EServer ви можете за кілька кліків, оскільки на сайті доступне ранжування і відбір товарів за ціною та одразу кількома технічними параметрами. Якщо ж зробити вибір виявляється складним завданням, ви можете звернутися за допомогою до групи менеджерів магазину, щоб вони зорієнтували вас у тому, яку краще купити оперативну пам'ять саме у вашому випадку.