МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Вита пара по метру

За популярністю
товарів

Щоб купити метр витої пари, важливо переконатися в тому, що характеристики кабелю відповідають вимогам мережі.

Купити Вита пара по метру - фото

Види витої пари

В асортименті представлена вита пара пометрово, яка призначена для різних цілей. Так, вибору надаються моделі для внутрішнього та зовнішнього монтажу, які підходять для телефонних мереж та інтернету. Внутрішні кабелі прокладають в приміщеннях (в стінах, полах, стелях, кабель-каналах), зовнішні — на вулиці (в ґрунті, під водою, на опорах та стовпах).

Для телефонних підключень вибирають метр витої пари, який являє собою кабель третьої категорії. Інтернет-дріт же може належати до категорій:

  • 5 і 5е.
  • 6 і 6а.
  • 7 і 7а.
 

У випадку з LAN-дротом категорія вказує на максимальну швидкість передачі даних. Так, моделі кат.5 і 5е при використанні чотирьох пар можуть забезпечити пропускну здатність на рівні 1000 Мбіт/сек. Цього цілком достатньо для домашнього використання, а також для невеликих офісів. Моделі шостих категорій здатні передавати дані в десять разів швидше, як і вітуха сьомої категорії. Такий варіант підійде компаніям і підприємствам, які обробляють і передають великі масиви даних. Що стосується кабелю кат.7а, то його швидкість може досягати й 100 Гбіт/сек. Не дивно, що на такий інтернет кабель ціна за метр значно вище, ніж в інших моделей.

Крім пропускної здатності, виті кабелі відрізняються типом екранування — наявністю захисту від електромагнітних перешкод. У дроту, який належить до типу неекранована вита пара, ціна метр менше, оскільки такий кабель не захищений від електромагнітного випромінювання. Отже, UTP моделі (саме так маркують дроти без екрана) підходять для прокладки в місцях, де мало електроприладів та інших пристроїв, що створюють перешкоди. Екрановані ж моделі, навпаки, призначені для монтажу в умовах перешкод: вони сконструйовані так, щоб випромінювання не зашкодило сигналові. Маркуються такі кабелі як FTP, STP та ін. Відзначимо, що телефонний дріт — це завжди кабель без захисного екрана.

Важливо! У кабелю та інших компонентів СКМ повинні збігатися категорія та тип екранування.

Крім перерахованих вище параметрів, на кабель для інтернету ціна за 1 метр варіюється в залежності від матеріалу провідників й оболонки. Провідники витої пари роблять з біметалу (комбінації міді й алюмінію) та з чистої міді. Другий варіант вважається більш стійким до перегинів і краще проводить сигнал.

Оболонку ж для внутрішніх дротів виготовляють з ПВХ. Однак нерідко вона є малодимною та безгалогеною (LSZH). Такий варіант більш пожежобезпечний: він стійкіше до займання, повільніше горить і не виділяє шкідливих для людей речовин. Для зовнішніх кабелів оболонка робиться з РЕ. Вона стійка до ультрафіолету, морозів та інших зовнішніх впливів.

Зверніть увагу! При покупці витої пари можна замовити метраж кратний п'яти: 5 м, 10 м, 15 м і так далі.