МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Лампи

За популярністю
товарів

Сучасні електричні лампи: основний елемент якісного та ефективного освітлення

Сфера освітлення за півтора століття пройшла успішну модифікацію від стандартної лампочки розжарювання до сучасної енергоефективної LED-лампи. Нинішній вибір на ринку джерел світла та освітлювальних приладів загалом дає змогу кожному охочому організовувати освітлення точно відповідно до його індивідуальних естетичних уподобань, бюджету, а також інженерно-технічних вимог.

Так, сучасні електричні лампи пропонують різноманітні технології та типи, здатні організувати ефективне і високоякісне освітлення для будь-яких об'єктів. Крім того, перевага сучасних лампочок у їх економічно вигідному використанні.

Класифікація електричних лампочок

Сьогодні сфера освітлювальних приладів пропонує користувачам чотири види лампочок, кожна з яких вирізняється своїм принципом роботи, енергоефективністю, потужністю і терміном служби, тому варто ознайомитися з кожним із видів окремо.

 1. Електрична лампочка розжарювання є традиційним видом лампочок, видиме світлове випромінювання якої досягається за допомогою нагріву вольфрамової спіралі в прозорій або матовій скляній колбі. Потужність від такої побутової лампи безпосередньо визначається товщиною і загальною довжиною внутрішньої спіралі. Так, її потужність варіюється в межах 40-200 Ватт.

  Переваги такого джерела світла - в найкращій передачі кольору, оскільки вона максимально близька з природним сонячним світлом і, звичайно, невисока ціна лампочки. Але, поряд з цими плюсами, термін її служби рідко здатний перевищити тисячу годин. Саме тому, сьогодні таку лампочку витісняють з ринку більш досконалі джерела світла.

 2. Галогенна лампа схожа зі звичайною лампою за будовою, але забезпечує сильнішу світловіддачу за допомогою застосування в колбі парів галогенів. Такий виріб теж компактний за габаритами і часто розміщується в точкові світильники і прожектори.

  Галогенна лампочка ефективніша з погляду енергоспоживання і створює при цьому світло тієї ж яскравості. Прослужить галогенна лампа близько 4000 годин, що порядком більше за попередній вид, але все ж менше, ніж термін служби світлодіодних і люмінесцентних аналогів.

 3. Люмінесцентна лампа, вона ж "економка", працює на підставі світіння люмінофора, який нанесений на внутрішню поверхню трубки виробу. Видиме світло досягається через вплив ультрафіолетового випромінювання, яке виникає під час дугового розряду між електродами.

  Такі лампи споживають мало енергії, дають хорошу світловіддачу і довговічні в службі (8-15 000 годин). Також вони зручні тим, що доступні в різних колірних температурах і під час роботи генерують набагато менше тепла.

 4. Світлодіодна лампочка перетворює електричну енергію на світлову з використанням напівпровідникових світлодіодів. Коли на останні подається струм, ними створюється світло через ефект електролюмінесценції.

  Коштують світлодіодні електролампи значно дорожче, як порівняти з вищезгаданими видами ламп, але сьогодні є найбільш економічним варіантом джерела освітлення. Обумовлено це двома причинами - вони мають низьке енергоспоживання і найбільш тривалі за терміном служби (до 50 і більше тисяч годин).

Види цоколів

Цоколь є стандартною сполучною частиною лампочок, використовуваною для їхньої фіксації та подачі до них електроенергії. Видів цоколів безліч і кожен призначається під певний тип ламп і пристроїв. Найпоширеніші види такі:

 • Е27: цоколь із різьбленням, що використовується з більшістю звичайних ламп розжарювання і деякими LED-лампочками.
 • Е14 є зменшеним варіантом цоколя Е27 і застосовується для більш компактних лампочок.
 • Е12 - цоколь маленького діаметра для використання у свічкових лампах і декоративних джерелах світла іншого виду.
 • Е39 і Е40 створені під великі промислові лампи і світильники.
 • GU10 створений для ламп з плоскими контактами - галогенних і деяких LED-ламп.
 • G9 це також варіант для галогенних і LED-ламп, але зазвичай невеликого розміру, як капсульні лампи. У нього два контакти у вигляді пірамід, які вставляються у відповідне гніздо.
 • Т8 і Т5 - цоколі з двома контактами на кінцях лампи. Підходять для лінійних люмінесцентних ламп (люмінесцентних труб). Цифра вказує на діаметр лампи для виробу.
 • R7s: застосовується з лінійними галогенними і деякими LED-лампами.
 • MR16 і GU5.3 застосовують у низьковольтних галогенних лампах і LED-лампах для спеціалізованого освітлення (наприклад, у вбудованих світильниках).

Додаткові опції та функції

Сучасні виробники освітлювальних приладів дають клієнтам можливість купити лампу з різними додатковими опціями і функціями, що значно покращують її ефективність і зручність використання. Ось деякі з них:

 • Можливість регулювання яскравості у деяких світлодіодних і спеціалізованих ламп дає змогу користувачеві створювати бажане за потужністю освітлення й економити енергію.
 • Виставлення колірної температури можливе на деяких світлодіодних лампах. Так, можна змінювати колірну температуру світіння від теплого до холодного. Це дасть змогу адаптувати освітлення під конкретні бажані завдання.
 • Можливість доповнення сенсорами руху і світла: деякі лампи обладнано датчиками, що регулюють їхнє автоматичне ввімкнення і вимкнення на підставі виявлення руху або зміни освітленості.
 • Управління за допомогою смартфона: деякі світлодіодні лампочки підтримують технологію управління смартфоном за допомогою Wi-Fi або Bluetooth. Це функція для віддаленого контролю освітлення і налаштування розкладу.
 • Опція аварійного освітлення: деякі люмінесцентні лампи можуть слугувати джерелами аварійного освітлення і залишатися у ввімкненому режимі в разі вимкнення електроживлення.

Як вибрати джерело освітлення: яку купити лампочку?

Те, які лампочки купити, залежить від низки важливих чинників, що визначають її призначення та ефективність для того чи іншого поставленого завдання.

 1. Тип лампочки. Саме він визначає її базові можливості, термін служби і, звичайно, вартість, тому рекомендуємо врахувати характеристики з другого розділу цієї статті. Зазначимо, що універсальний варіант - все ж таки лампочка led. Вона сьогодні найбільш енергоефективна, довговічна і доступна в різних стилях і колірних температурах.
 2. Яскравість лампочки вимірюється в люменах. Відповідно, чим їх більше, тим яскравішим буде випромінюване нею світло. Вибирайте яскравість, що відповідає вашим потребам в освітленні.
 3. Колірна температура визначає теплоту світла. Так, 2700-3000 Кельвінів - це тепле світло для приглушеного освітлення; 3500-4100 Кельвінів дадуть нейтральне біле світло, придатне для робочої зони і кухні; 5000-6500 - показник холодного світла. Він хороший для завдань, що вимагають високої видимості - читання і роботи на ПК.
 4. Сумісність із димером або датчиками: наявність додаткових приладів вимагає сумісності з ними обраної вами лампочки.
 5. Бюджет: вивчаючи ціни на лампочки, звісно, виходьте з вашого "гаманця", але в довгостроковій перспективі більш ефективні та довговічні лампочки, найімовірніше, виявляться вигіднішими.

Світлодіодні лампи

LED джерела світла стали високотехнологічною знахідкою 60-х років. На ринку України вони з'явилися з 2013 року і впевнено закріпилися як найбільш затребувані вироби. Причиною тому став показник мінімального енергоспоживання при максимально потужному світловому потоці, що видається. До того ж, на відміну від моделей зі спіраллю розжарювання, світлодіодні аналоги споживають енергії разів у 10 менше. Їхній середній "стаж" експлуатації в 30 000-50 000 годин відповідає чотирьом-п'яти рокам безперервної роботи. Єдиний нюанс світлодіодних ламп - їхня порівняно висока ціна, але вона цілком виправдана

Сьогодні LED-лампочки перевершили своїх побратимів, адже вони не нагріваються, не випромінюють УФ, екологічні та енергоефективні.

Люмінесцентні лампи

Люмінесцентна лампа також вважається однією з найбільш енергоефективних. Свого часу поява цього економічного виробу стала фурором, оскільки вона потужна, працює довше, ніж лампа розжарювання і менше споживає електрики. Конструктивно форма їхньої колби може варіюватися, але найпоширенішими є прямі та U-подібні. Сильними сторонами цього джерела світла є довгостроковість служби, мале енергоспоживання і видача яскравого холодного світла. Недолік швидше лише один - морально і технічно застаріла конструкція.

Енергозберігаючі лампочки розміщувати можна практично скрізь, оскільки їхня робоча температура низька, тому вони не сильно нагріваються під час роботи. Велика поверхня світіння, як результат, дає приємне розсіяне світіння.

Єдиний недолік цього виробу - складність у підключенні, адже для цього потрібне застосування додаткового обладнання.

Галогенні лампи

Галогенки були другою сходинкою в еволюціонуванні джерел світла після лампочки Едісона. Галогенна лампа економічніша, ніж лампа розжарювання, і служить довше, але має суттєві недоліки - дорожча ціна і неможливість прямого мережевого підключення. Будучи низьковольтним джерелом світла, чутливим до перепаду напруги, вона повинна підключатися через компактний трансформатор, щоб убезпечити мережу. А це ускладнить установку самої освітлювальної системи і заміну ламп.

Поряд з цим, до галогенки не можна торкатися незахищеними руками, оскільки це може сприяти їхньому швидкому перегоранню.

Де купити лампочки в Києві?

Купити лампи в Києві в магазині з хорошою репутацією - не складно, адже таким є EServer. Цей магазин отримує сертифіковані лампочки тільки від офіційних дистриб'юторів відомих виробників, тому тут товар відповідає належній якості. Також EServer у повному обсязі дотримується гарантійних зобов'язань.

Онлайн-каталог магазину дає змогу купити лампочки від брендів E.NEXT, Feron, GLOBAL LED, IEK, MAXUS, VIDEX і Евросвет, які вже зарекомендували себе на ринку освітлювальної продукції.

Співпраця з EServer дозволить вам, як клієнту, вибрати зручні для себе способи оформлення замовлення, його оплати та отримання.