Інструмент для обтиску

Показано всі 23 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 23 результати
Тип обладнання
Висота, U
Тип конектора
Можливості тестера
Колір
Підбір за ціною
Матеріал
Виробник

Відомо, що якість структурованої кабельної системи безпосередньо залежить від якості самих кабелів, пасивного і активного обладнання, від рівня підготовки і відповідальності бригади монтажників – іншими словами, має значення буквально все. І лише зрідка акцентується увага на ту роль, яку грає обжимний інструмент в ефективній роботі системи. А адже саме інструмент для обжиму часто стає майже невидимим для більшості користувачів елементом, який визначає продуктивність лінії. Тому можна сміливо стверджувати, що якісний обтискний інструмент в умілих руках – це один з найважливіших факторів для успішної кабельної мережі.

Робота з кабелем практично завжди починається з його зачистки від зовнішньої ізоляції. Цю операцію можна проводити спеціальним інструментом, що отримав назву стриппер, або ж завбачливо купити інструмент для обтиску більш універсального типу. Серед монтажників телекомунікаційних мереж найпоширенішим і життєво необхідним є інструмент для обжиму витої пари. Називають його по різному – кліщі, щипці, обтиск, а офіційна його назва звучить як “кримпер”. Кримпери часто являють собою універсальні пристосування, що поєднують в собі інструменти різного типу і призначення. Так, на деяких обжимниках присутні елементи, що копіюють функції стриперів. Вони являють собою округлі отвори в корпусі приладу з виступаючим з одного боку ножем. В цей отвір вставляється кабель, кримпер один раз прокручується навколо нього – і вже можна знімати оболонку кабелю. Особливості інструменту дозволяють здійснювати обрізку тільки верхнього шару ізоляції, не зачіпаючи мідні провідники і їх ізоляцію.

Перед обтиском кабелю необхідно забезпечити єдину рівну лінію обрізу для всіх провідників, щоб вони коректно розмістилися в коннекторі. Деякі обтискачі оснащені спеціальними кусачками, які допомагають підрівняти розкручені провідники безпосередньо перед обтиском. Вони являють собою два гострих рівних леза, змикаються між собою при стисненні ручок інструменту. Перед обрізанням провідників їх необхідно виставити в ряд за стандартною колірною схемою обтиску.
Головним елементом крімпер є інструмент для обтиску конекторів RJ-45. У багатьох моделях також присутня інструмент для роботи з коннекторами стандартів RJ-11 і RJ 12. Обтиск у всіх випадках проводиться однаковим чином.

Інструмент для обтиску RJ 45 відзначається на корпусі кримпера скороченням 8P, що позначає 8 пар. Інструмент для обтиску конекторів RJ 11 має підпис 6P і відрізняється помітно меншим розміром.

Отже, провідники, розкладені за стандартизованою колірною схемою, вставляються в коннектор. При цьому важливо звернути увагу, щоб зовнішня ізоляція також на кілька міліметрів увійшла в коннектор. Тільки так обжимний інструмент RJ 45 придавить спеціальним виступом край ізоляції для більш надійного закріплення кабелю в коннекторі. Тепер можна стискати ручки інструменту – легке клацання означатиме, що обтиск (опресовування) відбувся.

Інструмент для обтискання RJ 45 є одним з головних знарядь праці монтажників кабельних мереж. І природно, що вибираючи такий важливий предмет, економити при покупці і недооцінювати його не можна. Так яким вимогам повинен відповідати обжимний інструмент, купити який можна буде з повною впевненістю в своєму виборі? Коли ви берете кримпер в руки, ви повинні відчути його масивність. Легкість і мала вага інструменту говорить, швидше за все, про нестачу його міцності. Такий кримпер навряд чи витримає тривале активне використання, і існує висока ймовірність того, що він підведе вас в самий невідповідний момент. Водночас, одразу варто оцінити, чи не надто важко інструмент лежить в руці. Якщо так, то в подальшому це буде призводити до стомлення рук при тривалій роботі.

Вибираючи RJ 45 інструмент, необхідно уважно розглянути його з усіх боків. Не повинно бути ніяких вигинів і вм’ятин на корпусі пристрою. При погляді на інструмент зверху ви повинні спостерігати ідеально рівну умовну вісь, що проходить через рукоятку і основний корпус. Елементи корпусу (преса) також повинні бути розміщені рівно один по відношенню до одного.

Якщо ви впевнені в якості інструмента, вам залишається переконатися в тому, що він буде дійсно комфортним в користуванні. Він повинен зручно лежати в долоні, великим плюсом буде наявність поглиблень для пальців на рукоятках.
При роботі з різними видами коннекторів бажано відразу купувати універсальний кримпер з гніздами під RJ 45, RJ 11, RJ 12. Наявність лез для зняття ізоляції і кусачок – незаперечний плюс для обтискного інструменту.