POE комутатори

Показано всі 41 товарів

Фільтрувати продукти Показано все 41 результати
Тип комутатора
Кількість портів
Порти
Кріплення в стійку
Додатково
Підбір за ціною
Виробник

Якщо вам необхідно купити комутатор з широким функціоналом і нестандартними можливостями використання, зверніть увагу на так званий PoE switch. Його відмінність від більшості звичайних комутаторів полягає в підтримці технології Power-over-Ethernet. Ця технологія використовується в сфері IP-телефонії, в бездротових мережах, системах відеоспостереження з IP-відеокамерами.

Можливості пристроїв з PoE застосовуються в тих випадках, коли необхідно підключити живлення до пристроїв, що знаходяться у віддаленні від розеток і кабелів. Протягувати окремий шнур до таких пристроїв часто важко або просто нерентабельно. У такій ситуації купити свіч з PoE і використовувати його для підживлення кінцевих пристроїв стане кращим рішенням. Комутатор з підтримкою PoE не впливає на якість даних, оскільки для передачі електричної енергії використовується фізичний рівень Ethernet. Стандарти, прийняті в сучасних мережах, передбачають передачу даних по 4-парних кабелях. Однак безпосередньо інформація проходить тільки по двох парах, а ще дві фактично залишаються не задіяними. За технологією PoE саме по ним і передається напруга на віддалені пристрої.

Будь-яку з представлених в даному розділі пристроїв, будь це комутатор PoE 10 портів або комутатор 48 PoE, має одну особливість. На портах вихідна напруга складає 24 або 48 Вольт, в той час як на периферійних пристроях, на які подається живлення, напруга дорівнює 12 Вольт. Ця різниця пояснюється тим, що при проходженні напруги 12 Вольт по довгому кабелю від комутатора до кінцевого пристрою в результаті втрат доходять лише 8-10 Вольт. Для компенсації цих втрат комутатор PoE 8 портів або будь-який інший свіч з PoE “відправляє” 24/48 Вольт, а на відеокамері або телефоні перетворювач напруги “перетворює” їх у 12В. Так забезпечується гарантоване живлення пристроїв.

Всі PoE комутатори, за винятком пристроїв, що відносяться до категорії пасивного PoE, автоматично визначають тип підключеного обладнання. Це означає, що якщо до комутатора EServer PS08EP-E 8 PoE портів одночасно підключити відеокамеру і точку бездротового доступу з підтримкою Power-over-Ethernet, а також мережеву карту ПК і звичайний маршрутизатор, то напругу буде подано тільки на пристрої з PoE. З мережевою картою і маршрутизатором буде здійснюватися виключно обмін даними, оскільки подача напруги на ці пристрої виведе їх з ладу.

Залежно від того, яким вимогам повинен відповідати комутатор, ціна його змінюється. Одним з параметрів, на які варто звернути увагу, перш ніж світч купити, є його категорія PoE. Технологія Power-over-Ethernet має три категорії: пасивний, активний, активний PoE+. Пасивний PoE світч здійснює передачу даних по крученим парам кабелю, незадіяним в передачі даних. Passive PoE комутатор не перевіряє підключений пристрій на предмет підтримки технології передачі живлення по Ethernet кабелю. Через вільні клеми завжди передається постійна напруга навіть на не призначене для цього обладнання. В результаті перегрів компонентів цих пристроїв з високою ймовірністю призведе до їх поломки. Світчі категорії активний PoE подають напругу по чотирьох з восьми провідників кручений пари. А в пристроях категорії активний PoE+ подача живлення здійснюється по всіх клемах роз’єму RJ 45 – за рахунок цього потужність збільшується на кожному порту.

Потенціал пристрою в великій мірі залежить і від того, скільки містить комутатор PoE портів. В середньому комутатор 4 порта PoE є найбільш бюджетним варіантом для невеликої мережі. Яскравим представником таких пристроїв є Комутатор D Link PoE DGS-1008P. Для мереж більшого масштабу більш затребуваним виявиться комутатор 10 PoE або комутатор PoE 16 портів. Якщо світча на 16 PoE портів недостатньо, можна звернути увагу на проміжний варіант для мереж середнього масштабу – комутатор PoE 24 порти. Для великих мереж кращим вибором буде світч на 48 портів, як, наприклад, комутатор Cisco PoE SB SG500X-48P. В цілому, малоймовірно, що кількість портів стане каменем спотикання – вибір пристроїв величезний, і знайти підходящий PoE Link комутатор проблем не сстворить.

Великою перевагою для світча є наявність SFP портів. PoE комутатор SFP дозволяє підключатися не тільки по стандартних лініях крученої пари, але і по оптоволокну, що істотно розширює його можливості.

Перед покупкою необхідно також упевнитися, що обраний комутатор 2 PoE володіє достатнім бюджетом потужності (підрахувати сумарну потужність споживання енергії на лінії, перевірити рівень споживання у кожного кінцевого пристрою і співвіднести результати з характеристиками світча).