Точки доступу Wi-Fi

Показано 1–48 з 100 товарів

Фільтрувати продукти Показано 1 - 48 від 100 результати
Частота роботи Wi-Fi
Макс. швидкість Wi-Fi
Кількість портів RJ45
Підтримка PoE
Додатково
Підбір за ціною
Виробник

Для великого будинку, квартири з товстими стінами й офісу потужності сигналу вай-фай, який роздає один роутер, мало. У цій ситуації виручить точка доступу. Вона збільшить зону покриття та при цьому не знизить швидкість передачі даних бездротовою мережею.

Основні особливості точки доступу wifi

точки доступа 1

Цей пристрій є базовою станцією. Він забезпечує доступ до готової мережі — мережі, яка була створена раніше. Девайси встановлюють не тільки у квартирах, офісах і будинках. Вони нерідко використовуються в громадських місцях: парках, ресторанах і кафе, готелях й аеропортах.

Конструкції точки вай-фай доступу та клієнтського адаптера багато в чому схожі. Вона так само складається з інтерфейсного чіпа, приймача. Правда, чіп у неї складніше, а значить й «розумніше».

Чим відрізняється бездротова точка доступу від репітера та роутера?

точки доступа 2

Відмінність такого пристрою від ретранслятора полягає в тому, що репітер просто поширює сигнал далі, а точка доступу вай-фай дає можливість створювати безшовний роумінг. Говорячи простіше, з репітером зона покриття розширюється, але швидкість передачі сигналу падає, а з точкою доступу й покриття зростає, й швидкість залишається на колишньому рівні.

Чим відрізняються точки доступу wifi від репітера, ми згадали. Тепер розповімо про основні відмінності точок доступу від бездротових роутерів. Зрозуміло, що у точок доступу функціональних можливостей менше, ніж у маршрутизаторів. Наприклад, вони не вміють:

 • маршрутизувати та перетворювати мережеві адреси NAT;
 • відповідати за безпеку мережі за допомогою інтегрованого брандмауера;
 • наділяти всі девайси, які підключені до мережі, IP адресами;
 • змінювати швидкість інтернету для кожного клієнтського пристрою.

Крім того, до звичайної точки доступу не можна підключити лан кабель і роздавати інтернет, як це можна зробити з роутером. Адже, як ми вже говорили вище, це пристрій сам підключається до маршрутизатора за допомогою кабелю та дає бездротовий доступ до готової локальної мережі.

Цікаво: у деяких точок доступу функціональні можливості нітрохи не менше, ніж у бездротових маршрутизаторів. Хіба що кількістю портів вони поступаються. Як правило, це моделі іменитих виробників, таких як MikroTik наприклад. Деякі точки доступу цієї марки можна безпосередньо підключати через кабель провайдера та використовувати як роутер.

Види бездротових точок доступу

точки доступа 3

Wifi точки доступу ділять на два види залежно від місця установки. Так, існують такі варіанти:

 1. Зовнішні моделі. Такі девайси монтують на вулиці.
 2. Внутрішні пристрої. Призначені для установки в приміщенні.

Зовнішні моделі мають більш міцні та герметичні корпуси, бо їх апаратна начинка потребує більш високого рівня захисту від пилу, вологи, спеки та холоду, й інших несприятливих впливів навколишнього середовища. Також існують антивандальні пристрої. Це ті ж зовнішні точки доступу, проте їх корпуси характеризуються ще більш високою міцністю. Модель такого типу може працювати в екстремальних умовах: під сильним градом або дощем, при дуже низьких і високих температурах.

Технічні параметри вибору wifi точки доступу

точки доступа 4

Крім типу виконання пристрою, важливо враховувати й інші характеристики моделі. Про них зараз і піде мова.

Стандарт вай-фай

Щоб купити точку доступу, яка підійде саме вашій мережі, слід орієнтуватися на вимоги до швидкості. В принципі цей параметр може відповідати характеристиці маршрутизатора, який ви використовуєте.

Стандарт WI-FI Максимальна швидкість передачі даних
802.11.n 600 Мбіт/сек
802.11.ac 6,77 Гбіт/сек
802.11.ах 9,6 Гбіт/сек

Важливо пам’ятати про два моменти:

 1. Максимальні показники швидкості замірялися в ідеальних умовах: при відсутності фізичних і радіочастотних перешкод. Це означає, що реальні показники будуть нижчими.
 2. Всі стандарти вай-фай — зворотно сумісні. Але тут є нюанс: якщо використовувати пристрої різних стандартів, максимальна швидкість передачі буде відповідати рівню більш «повільного» девайса.

Діапазон частот

Пристрої можуть підтримувати 2,4 і 5 ГГц. Перший варіант — найпоширеніший, його підтримує більшість клієнтських девайсів. У цьому плюс й одночасно мінус. Завдяки сумісності практично з усіма пристроями, діапазон 2,4 ГГц досить завантажений. До того ж у нього всього 3 канали, які не перекривають один одного. Через це створюються перешкоди, якість сигналу погіршується. Також серед недоліків такої частоти можна виділити чутливість до електромагнітного випромінювання. Зате для неї характерна стійкість до фізичних перешкод: сигнал добре проходить крізь стіни, меблі.

Діапазон 5 ГГц характеризується аж 11-19 каналами, які не перекриваються один одним. З цієї причини завантаженість тут невисока, а значить якість сигналу хороша. Однак в такому діапазоні можуть працювати далеко не всі клієнтські девайси. Також частота 5 ГГц є досить стійкою до радіочастотних перешкод. З іншого боку сигнал в цьому діапазоні гірше проходить крізь фізичні перешкоди.

Популярністю користуються моделі, які підтримують обидва діапазони. Існують також пристрої, які автоматично перемикаються на оптимальну частоту.

Коефіцієнт посилення антени

Як правило, бездротові точки доступу оснащуються вбудованою антеною. Коефіцієнт посилення відображає її потужність. Показник вимірюється в дБи. Чим він вищий, тим вище якість сигналу. Так що з цим параметром все просто.

Додаткові можливості

Виробники випускають моделі:

 • Оснащені портами USB. Це зручно, оскільки дозволяє підключити до точки доступу принтер або зовнішній жорсткий диск для віддаленого управління ними за допомогою бездротової мережі. Крім того, до цього роз’єму можна підключити модем для створення резервного джерела інтернету.
 • З підтримкою PoE технології. Завдяки цьому передача даних й електроживлення пристрою можуть здійснюватися одночасно через один лан кабель. Це позбавляє від зайвих дротів, дає більше свободи в плані місця розміщення девайса.
 • Здатні виконувати функції принт- або FTP серверів для обміну інформацією.
 • З підтримкою функцій моніторингу та контролю мережі, усунення несправностей.

Wi-Fi точки доступу – часті запитання

? Чим відрізняється точка доступу від роутера?

В даній статті детально описана різниця між маршрутизатором та точкою доступу.

? Що необхідно придбати до точки доступу?

Відмінним рішенням буде патч-корд потрібної довжини

? Як здійснюється оплата і доставка?

Самовивіз з магазину і точок видачі безкоштовно. Більше інформації по доставці кур’єрськими службами тут
Оплата здійснюється готівкою, банківською картою, або ж банківським переказом.