МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Карти пам'яті

За популярністю
товарів

Як правильно вибрати карту пам'яті для смартфона і фотоапарата?

Правильний вибір карт пам'яті для смартфонів і фотоапаратів має ключове значення в якісному збереженні та обробці великого обсягу фото- і відеоданих, музики та інших файлів. Зважаючи на це, існують три загальноприйняті параметри, на які слід спиратися. Йдеться про їхній підбір за типорозміром, обсягом пам'яті та класом. Далі розглянемо ці аспекти детальніше.

Форм-фактор карти пам'яті

Типи карт пам'яті варіюються насамперед за форм-фактором. Вибір того чи іншого типорозміру карти пам'яті першочергово залежить від різновиду пристрою, з яким ви маєте намір її використовувати, оскільки різними пристроями підтримуються і різні типи карт. Так, флеш карта представлена на ринку в таких варіантах:

 • SD - найбільша за розміром серед усіх варіацій. Її зазвичай використовують для фотоапаратів, відеокамер, відеореєстраторів, деяких лептопів та інших пристроїв зі спеціальним слотом під неї. Нині SD карти існують у трьох поколіннях: SDSC (вони ж просто SD), SDHC і SDXC. Відрізняється кожне за кількістю внутрішньої пам'яті та різною швидкістю обміну даними.
 • SDHC - широко використовуваний формат, що вирізняється великим діапазоном ємності, ніж стандартні SD карти пам'яті, а саме до 32 ГБ, тому можуть зберігати більше даних. 
 • SDXC - є більш просунутою версією карт SD, але зазвичай з більшою ємністю, ніж карти SDHC (від 64 ГБ до 2 ТБ). Її фізичний розмір і форм-фактор аналогічний картам SD і SDHC.
 • Micro SD - найкомпактніший і найбільш широко використовуваний на сьогодні форм-фактор флеш-карт. Він годиться для смартфонів, планшетів, екшн-камер, дронів та інших пристроїв з обмеженим простором. Зазвичай їх постачають з адаптером, що дає змогу використовувати карти пам'яті microSD у пристроях, які підтримують SD-формат карт.  Темп запису інформації та читання даних у мікро СД - відмінний. Зазначимо, що нині його виготовляють у кількох підтипах - з літерними символами HC і XC. 
 • MicroSDHC - формат зменшеного за розміром варіанта карт SDHC. Його ємність становить від 4 до 512ГБ. Використовується він у техніці, що підтримує microSD-карти: смартфонах, планшетах, портативних аудіоплеєрах тощо.
 • MicroSDXC - форм-фактор карт пам'яті, що є зменшеною версією SDXC-стандарту. Він розроблений спеціально під пристрої з маленьким слотом: смартфони, планшети, лептопи та інші види портативних пристроїв. Зазвичай їхня ємність дорівнює 64 ГБ - 2 ТБ.

Обсяг пам'яті

Те, яку варто купити карту пам'яті для телефону, як і будь-якої іншої портативної техніки, залежить від типу бажаного обсягу збережених у ній даних. Ось кілька порад із цього приводу:

 • Для фотографій і відео: тим, хто збирається використовувати флеш-карту для зберігання таких файлів, рекомендуємо підбирати її об'єм, зважаючи на ваш рівень активності та обрану якість зображень. Наприклад, фотографіям із середньою якістю буде достатньо обсягу від 16 до 32 ГБ. Якщо ж відеозапис або зйомка ведуться вами у високій роздільній здатності, варто купити карту пам'яті на 64 ГБ або більше.
 • Для мультимедійного вмісту: якщо ви маєте намір зберігати на карті пам'яті вашого пристрою музику, відео, книжки, ігри та інший мультимедійний контент, тоді вам варто вибирати між картами пам'яті, об'єм яких становить від 64 ГБ до 128 ГБ.
 • Для інших даних: якщо карта пам'яті буде використовуватися вами з метою зберігання на ній ігор, документації, програм, застосунків та інших файлів, тоді, з огляду на їхні об'єми й потреби в зберіганні, вам краще підійде карта пам'яті 64 ГБ (місткість може бути й меншою, все залежить від типів, кількості та розмірів ваших файлів).

Клас карти пам'яті

Цей параметр регламентує швидкість, з якою здійснюється запис, передача даних пристрою на карту пам'яті та їх зчитування з неї. Він - один з найважливіших аспектів при підборі карти пам'яті, особливо при плануванні користувачем ведення запису і відтворення відео з високою роздільною здатністю або виконання інших операцій, для яких істотна швидка передача даних. 

SD карта купити яку можна з класом від 2-го до 45-го, обов'язково матиме маркування у вигляді напису Class (або просто "C") і числа, яке свідчить про задану швидкість передачі (МБ/с). 

 • Клас 2 - забезпечує мінімальну швидкість знімного накопичувача і є базовою картою пам'яті. Підходить вона під зберігання фото і музики. 
 • Клас 4 - його мінімальної гарантованої швидкості достатньо для користування аматорською відеотехнікою з метою зйомки відео зі стандартною роздільною здатністю і обробки фото на середньому рівні.
 • Клас 6 - Мінімальна гарантована швидкість передавання даних становить 6 Мбіт/с. для дзеркальних фотокамер, що підтримують знімання в RAW і JPEG форматах,
 • Клас 10 - SD карта цього формату використовується з професійними і напівпрофесійними фотокамерами і фотоапаратами, даючи змогу виконувати фіксацію і обробку зображень і FullHD-відео. Її перевага полягає в тому, що запис не буде "гальмувати" навіть у разі використання максимальної якості під час зйомки. 

Фахівцями рекомендовано, щоб карта пам'яті для телефону була з класом швидкості не менше 10-го, оскільки це найбільш оптимальний варіант для ефективної взаємодії з багатьма додатками та сценаріями, використовуваними на смартфонах. 

Зазначимо, що сьогодні, крім цих класів, існують і інші UHS - Speed Class стандартна UHS-I, UHS-II і UHS-III, здатні надавати передачу даних на більш високих швидкостях. 

Купити карту пам'яті в Києві та Україні

Будучи онлайн-магазином з величезним вибором пристроїв зберігання даних, EServer надає клієнтам можливість купити карту пам'яті на телефон і на інші типи сучасної портативної техніки. Тут ви можете купити карту пам'яті microSD, microSDHC, microSDXC, а також їх повнорозмірні варіанти - SD, SDHC і SDXC. При цьому їхня пам'ять доступна в обсязі від 8 ГБ до 1 ТБ. Крім того, асортимент нашого магазину дає змогу купити карту пам'яті Класу 10 і новішу варіацію - UHS-I.

EServer здійснює доставки до поштових відділень по всій території країни, а також пропонує самовивіз для жителів Києва.