MikroTik

Показано 1–48 з 122 товарів

Фільтрувати продукти Показано 1 - 48 від 122 результати
Тип обладнання
Тип маршрутизатора
Частота роботи Wi-Fi
Макс. швидкість Wi-Fi
Тип комутатора
Рівень комутатора
Кількість портів RJ45
Кількість SFP портів
Кількість PoE портів
Порти
Додатково
Тип конектора
Довжина кабеля
Довжина хвилі, нм
Швидкість передачі даних
Робоча дистанція
Підбір за ціною
Виробник

Мікротік що це за бренд? Це виробник активного мережного обладнання з Латвії. Компанія займається розробкою та продажем різних пристроїв, а саме:

  • точок доступу та маршрутизаторів,
  • світчів.

Крім того, фірма випускає власне програмне забезпечення, включаючи спеціальні операційні системи та допоміжні програми, призначені для роботи з її обладнанням.

Mikrotik

Mikrotik: про компанію та її продукцію

Сама назва означає «маленькі мережі». Фірма існує з 1996 року, і була створена для продажу мережевого обладнання на ринках країн, що розвиваються.

ОС і додатки

Операційна система, яка називається RouterOS, стала одним з перших продуктів виробника. Вона побудована на базі Linux і призначена для інтеграції в фірмові роутери компанії. Крім того, цю систему можна встановлювати й на персональний комп'ютер. Це дає можливість перетворити його в роутер. Так, комп'ютер стане підтримувати функції:

  • точки доступу,
  • QoS,
  • фаервола / брандмауера,
  • VPN-клієнта та сервера.

Ще операційна система може виконувати функцію Captive-порталу, який працює на базі системи бездротового доступу.

RouterOS характерна наявність декілька ліцензій різних рівнів. Чим вище рівень, тим більше функціональних можливостей отримує користувач. Також компанія випускає програму, яка називається Winbox. Це ПЗ необхідне для доступу до інтерфейсу, графічного, що відкриває меню для зміни налаштувань ОС маршрутизатора. Втім, це класичний варіант. А керувати та налаштовувати операційну систему роутерів Мікротік можна за допомогою

  • FTP,
  • Telnet,
  • SSH.

Примітка: ще Mikrotik — виробник спеціального API, який призначений для створення додатків з певним призначенням. Створені на базі API програми служать для управління мережею та спостереження за її роботою, перевіркою помилок тощо.

Особливості RouterOS

Система характеризується підтримкою величезної кількості протоколів і сервісів, які підійдуть для застосування як середніми, так і великими провайдерами. У їх числі — VPLS/MPLS, OSPF, BGP.

Сама по собі система є досить гнучкою, підтримує мало не всі мережеві інтерфейси, які працюють на ядрі Лінукс. До того ж ОС підтримує чіпсети, створені на основі Prism й Atheros. При цьому виробник постійно покращує своє програмне забезпечення. Мета полягає в тому, щоб отримати можливість повної сумісності різних мережевих пристроїв і фірмового ПЗ з популярними технологіями, наприклад, IPv6.

З цією операційною системою сисадмін отримує доступ до вищезгаданого графічного інтерфейсу, за допомогою якого можна швидко налаштувати маршрутизацію та фаєрвол, а ще — керувати функціями QoS.

Цікаво:у WinBox майже повною мірою реалізована функціональність різних утиліт Linux таких, як iptables і iproute2, а також можливість управляти трафіком і QoS на базі HTB.

Які є версії системи, дивіться в таблиці.

Лінійка маршрутизаторів RouterBOARD

Це апаратна платформа, яка працює під управлінням фірмової ОС (про неї ми говорили вище). Такі Мікротікі — це пристрої, які призначені для вирішення різноманітних мережевих завдань. Так, вони являють собою як найпростішу бездротову точку доступу або керований комутатор, так і високопотужний маршрутизатор з інтегрованим брандмауером і функціями QoS.

Цікаво, що більшість моделей лінійки підтримують PoE, тобто живлення може здійснюватися через виту пару. При цьому у них є й класичні порти для підключення стандартного блоку живлення 220В. Деякі маршрутизатори не тільки самі здатні отримувати електроживлення через витий кабель, а й забезпечити живленням інші підключені до них пристрої.

Всі бездротові пристрої оснащені слотами miniPCIe, до яких підключаються радіомодулі. У більшості пристроїв також є порт, який служить для з'єднання з COM-роз'ємом комп'ютера.

CloudCore Router

У 2012 році виробник випустив лінійку маршрутизаторів, які працюють на Tilera. Це високопотужні процесори. Так, один ЦП містить мінімум 9 ядер, але є і 72-ядерні монстри. Максимальна заявлена ​​продуктивність може досягати 120 млн пакетів в секунду за умови роботи на коротких пакетах. Такі роутери використовуються для середніх провайдерів, при цьому високою вартістю не відрізняються.