info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Лікнеп по типах роз’ємів оптичних кабелів

Наконечник оптики виглядає як керамічний циліндр, усередині якого розташовується оптоволокно (або волокна). Найбільш поширені типи наконечників — товщиною 1,25 мм і 2,5 мм. Також бувають нестандартні ферули іншого діаметру.

Роз’єм оптичного кабелю — це два з’єднаних адаптером конектора для оптики. В адаптері знаходиться наскрізний отвір, що збігається по товщині з наконечником оптичного кабелю. Таке точний збіг діаметрів забезпечує високоточне з’єднання.

Класифікація оптичних роз’ємів

Оскільки кабелі ВОЛЗ бувають не тільки одноволоконні, але й мультиволоконні, класифікацію конекторів оптики розподіляють відразу за кількома параметрами:

 • За товщиною наконечника;
 • За кількістю волокон.

В цілому можна виділити кілька основних видів оптичних роз’ємів:

Одноволоконні:
Мультиволоконні:
 • З наконечниками товщиною 2,5 мм (FC, ST, SC);
 • З наконечниками товщиною 1,25 мм (LC, MU, E2000);
 • З нестандартними ферулами (SMA, BICONIC, DIN).
 • Дуплексні (2 волокна) — MTRJ, ESCON, Opti-Jack;
 • Стрічкові (більше ніж 4 волокна) — MTP/MP.
 • Код товару: 41601 Пігтейл LC 1,5м Є в наявності 21грн.
  Довжина, м: 1.5. Тип конектора: LC. Тип полірування: UPC

Найчастіше на практиці зустрічаються 2,5 мм оптичні патч корди FC, SC, ST. Кожен з цих видів, в свою чергу, може бути одинарним (симплексним) або подвійним (дуплексним). Серед 1,25 мм конекторів найпоширеніші — LC.

Основні види конекторів та їх переваги/недоліки

 • Роз’єм SC — основний тип конекторів для кабельних систем структурованого типу та телекомунікацій. Його переваги — висока швидкість і щільність з’єднання, а також зручність у використанні. А ось пластиковий корпус роз’єму оптичного SC — це, скоріше, недолік, оскільки він неміцний і недостатньо стійкий до вібрацій.
 • Роз’єм FC відрізняється від попереднього круглим перетином і металевим корпусом. Переваги конектора оптичного FC — в його більшій довговічності за рахунок металу, а також в більшої стійкості до вібрацій. Але й недоліки у нього є — менша щільність з’єднання та більш складна комутація в цілому. Такі конектори часто використовують для підключення вимірювальних приладів та телекомунікаційних пристроїв.
 • Роз’єм ST за ступенем зручності знаходиться десь між FC і SC — він зносостійкий, має металевий корпус, при цьому характеризується середніми показниками щільності комутації. Його активно використовують для опресування багатомодових ВОЛЗ-кабелів.
 • LC оптичний конектор під 1,25 мм ферулу відрізняється простотою закріплення та зручністю комутації. Але при цьому роз’єм LC не дуже стійкий до механічного впливу та легко деформується. Це найпопулярніший вид конекторів для патч кордів. Використовується він в комп’ютерному мережевому обладнанні повсюдно. Крім того, прямокутна форма і невеликий розмір роз’єму дозволяє легко зібрати дуплексну варіацію з двох однакових конекторів.

Крім типів наконечника, конектори можуть відрізнятися ще й за типом оптоволокна, його полірування (читати про типи полірування оптоволокна), а також варіантів хвостовиків.

✓ Отримати більше інформації про оптоволокно і патч корди

✓ Ще статті про оптоволокно і патч корди

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну