info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Види акумуляторів для ДБЖ

Коли виникає потреба у придбанні джерела безперебійного живлення, покупець стикається з непростим вибором. І це не дивно — акумулятори для ДБЖ, ключові елементи цих пристроїв, бувають різні, і щоб зрозуміти, який тип краще підійде для ваших цілей, доведеться трохи заглибитись у тему. У цій статті ми розповімо, які акумулятори ДБЖ існують, і в чому їх особливості.

При виготовленні батарей виробники переслідують дві основні цілі: забезпечити їх герметичність та виключити необхідність у їх постійному обслуговуванні (контролі рівня електроліту та поповненні рідини). Це досягається за допомогою двох різних технологій: GEL та AGM.

Абревіатура GEL позначає “гелевий електроліт” – в батареях такого типу до електроліту додані сполуки кремнію, внаслідок чого рідина доводиться до характерного в’язкого желеподібного стану. І якщо ємність акумулятора ДБЖ отримує невеликі пошкодження, такий електроліт не випливає з неї, а також не розхлюпується під час тряски.

В’язка консистенція електроліту забезпечує процес рекомбінації газів: з води в батареї утворюються водень та кисень, чиї іони в замкнутому просторі, з’єднуючись утворюють воду, яку вбирає гель — так зберігається номінальний об’єм рідини. Гелеві акумулятори для ДБЖ також не виділяють газів, тому їх можна використовувати у житлових приміщеннях.

ДБЖ акумулятор AGM відрізняється від гелевого тим, що простір між пластинами заповнює не гель, а скловолоконні мати, що служать для вбирання електроліту. Просочені рідиною мати досягнуть кінцевих цілей: уникнути виплескування електроліту і забезпечити рекомбінацію газів. Такі акумулятори ДБЖ UPS не вимагають обслуговування, проте якщо їх корпус буде пошкоджений, електроліт може витекти й завдати шкоди обладнанню, розташованому поруч.

Вивчаючи різновиди батарей для ДБЖ, можна зіткнутися з інформацією про мультигелеві акумулятори. Всупереч думці багатьох користувачів, у цьому випадку йдеться не про окремий тип акумуляторів. Найчастіше під такою назвою виробники мають на увазі вже згадані батареї AGM. Про це говорить і те, що мультигелеві акумулятори коштують дешевше, ніж гелеві, ціна на які зазвичай досить висока.

Порівняння циклів заряду та розряду гелевих та AGM-акумуляторів показує, що у перших він зазвичай у 2-3 рази більше, ніж у других (приблизно 600 циклів у GEL проти 300 в AGM). У гелевих акумуляторів внаслідок перевищення заряду можуть здутися батареї, але вони добре справляються з глибоким розрядом. AGM-акумулятори не такі чутливі до перезаряду, але підвищена напруга під час заряджання також може спричинити спучування батареї. Глибокий розряд не є критичним, але рекомендується не знижувати заряд глибше 30%.

Завдяки невеликій величині саморозряду GEL акумулятори краще використовувати за умов малоточного розряду протягом тривалого періоду. Високий внутрішній опір не дозволяє досягти великих струмових величин. В AGM акумуляторах саморозряд відбувається інтенсивніше, а також досягаються великі пускові струми.

Таким чином, гелеві акумулятори стануть оптимальним рішенням, де частіше відбуваються цикли розряду-заряду і більше часу йде на розряд, а також якщо більша ймовірність глибокого розряду. В інших випадках AGM акумулятор для ДБЖ стане більш економним і практичним варіантом. Однак важливо пам’ятати, що, якщо корпус виробу буде пошкоджений, електроліт може завдати шкоди обладнанню поблизу.

Але навіть зробивши вибір між технологіями GEL і AGM, як і раніше, необхідно уважно вивчати характеристики кожного ДБЖ окремо, щоб придбати пристрій, здатний забезпечити безпеку вашого обладнання.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну