info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
 • Головна
 • Поради
 • Все про сигнальний кабель — особливості, сфери застосування та критерії вибору

Все про сигнальний кабель — особливості, сфери застосування та критерії вибору

Для з’єднання в слабкострумових системах і передачі звукових, тривожних, контрольно-вимірювальних та відеосигналів використовується сигнальний кабель. Найчастіше такий дріт застосовують в системах сигналізації, проте він підійде й для інших цілей. Ця стаття докладніше розповідає про те, що таке сигнальний кабель, які його характеристики й особливості. У ній йдеться про сфери використання та параметри вибору таких кабелів

Головні особливості сигнального кабелю

Цей дріт містить мінімум дві струмопровідні жили, має гнучку конструкцію та недорого коштує, забезпечує оптимальне розміщення. Для нього характерна стійкість до високих температур. До того ж такий кабель безпечний для навколишнього середовища.

Кожен багатожильний кабель передачі сигналу може зберігати робочі властивості при температурі від -40 до +50 градусів. Дроти добре переносять вологість на рівні 98%, що дозволяє прокладати їх практично де завгодно. Моделі славляться довговічністю: вони можуть прослужити 15 років, а то й більше.

Конструкція дроту складається з:

 • опорних жил,
 • шару ізоляції,
 • захисної оболонки.

Примітка: в основному перетин жили становить 0,22 кв.мм, але бувають моделі з показником в 0,4 кв.мм.

Кабеля сигнальні можуть додатково оснащуватися захистом від електромагнітного випромінювання — екрануванням. Екрани роблять з алюмополімерної або ж мідної фольги. Такі моделі купують для прокладки поруч з електронікою та іншими джерелами перешкод.

Примітка: екрановані дроти трохи поступаються в гнучкості варіантам без екранів.

Виділяють типи сигнальних дротів і за матеріалами струмопровідних жил. Їх роблять з алюмінію та міді. Другий варіант — більш гнучкий, тому добре себе показує при прокладці в приміщеннях, які вимагають великої кількості вигинів. Алюмінієві ж моделі підходять для магістральних мереж. Виробники випускають кабелі з жилами з біметалу — сплаву алюмінію та міді.

Варто зазначити: повністю мідні провідники краще проводять сигнал.

Зовнішня оболонка у кабелів теж буває різна:

 • Полівінілхлорид — найпоширеніший матеріал зовнішньої ізоляції, стійкий до механічних пошкоджень, пилу та вологи.
 • LSZH — має ті ж властивості, що й ПВХ, але характеризується малодимністю. До того ж така оболонка не виділяє галогенів та інших шкідливих речовин при горінні.

В першу чергу, подібний дріт призначений для систем сигналізації. Однак він нерідко застосовується в системах:

 • домофонних,
 • відеоспостереження,
 • контролю та управління доступу.

Крім того, дріт підключається до датчиків диму, що дозволяє використовувати його як пожежний сигнальний кабель. Ще він застосовується з телевізійними антенами, електротехнікою.

Перевага таких моделей — в універсальності. Вони підходять для монтажу всередині будівель, в ґрунті та на відкритому повітрі. Однак застосування сигнальних кабелів пов’язано з деякими обмеженнями. Так, оскільки у них менше перетин, ніж у коаксіальних і витих дротів, опір на одиницю відстані більше. Це означає великі втрати сигналу та просідання живлення на далеких дистанціях — до 15-20 метрів. У межах же вказаної відстані ці дроти забезпечують хорошу якість сигналу.

Використовуючи сигнальний кабель для відеоспостереження необхідно пам’ятати про вплив перешкод на якість картинки. В цьому випадку необхідно прокладати дріт подалі від ліній електропередач, люмінесцентних ламп та інших джерел радіочастотних й електромагнітних завад. Зрозуміло, сам кабель повинен бути екранованим.

Як правильно вибирати сигнальний кабель?

Щоб купити слушну модель, враховуйте:

 • Умови прокладки — в приміщенні або поза ним. Залежно від цього важливо правильно підібрати дріт за типом ізоляції.
 • Умови експлуатації — чи будуть знаходитися поруч з кабелем джерела перешкод: вирішуємо, потрібен кабель з екраном або без.
 • Довжину — від відстані залежить якість сигналу.

Сигнальний кабель — міцний, довговічний дріт для слабкострумових систем. Він підходить для систем безпеки: охоронної, пожежної, а ще СКУД, телевізійних антен та багато чого іншого. Купити оптимальний варіант нескладно: необхідно спиратися на умови монтажу та використання, враховувати довжину. Якщо потрібна допомога з вибором, звертайтеся. Підберемо кращу модель для ваших завдань.

Залишити коментар

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну