Кабельні канали

Показано 1–48 з 224 товарів

Фільтрувати продукти Показано 1 - 48 від 224 результати
Ступінь захисту
Довжина, м
Габарити
Матеріал
Колір
Підбір за ціною
Виробник

Кабельний канал – це один з видів систем прокладки кабелю, за допомогою якого здійснюється прокладка силових і комунікаційних кабелів. Пластиковий кабельний канал являє собою велику систему для монтажу кабельних ліній, основу якої становить замкнений П-подібний профіль, закритий кришкою, всередині якого прокладені кабелі. Для фіксації кабельного каналу на стіні та інших поверхнях використовується, як правило, гвинт з дюбелем.
Кабельні канали
Важливими якостями для матеріалів кабельних каналів є довговічність, безпека, захист від займання. Основна частина кабельних каналів виробляється з пластику різних композицій, що базуються на ПВХ. Кабельний канал ПВХ допомагає створити пластичні вироби, стійкі до негативного впливу ультрафіолету і хімічних речовин, які експлуатуються в діапазоні температур від -32 до +90 градусів за Цельсієм. Важливий фактор, завдяки якому придбав популярність пластиковий кабельний канал – ціна, що вигідно відрізняє його від інших СПК.

Однак пластик – це не єдиний матеріал, з якого може бути виготовлений кабель-канал ДКС, MK, Schneider Electric та інших виробників. Для забезпечення більш високого рівня захисту від електромагнітних перешкод використовується кабельний канал металевий – наприклад, виріб з оцинкованої сталі або алюмінію. Алюмінієвий кабельний канал з кришкою використовується для монтажу кабельних систем в офісних приміщеннях, лікарнях, на підприємствах і т. д. Сталеві кабельні канали оцинковані гарячим методом, завдяки чому досягається захист від корозії як мінімум на 10 років. Металеві кабельні канали можуть бути цільними і перфорованими. Кабель-канал перфорований має перевагу в тому, що отвори забезпечують постійну пасивну вентиляцію всередині виробу, що знижує ризик перегріву кабелів.

В більшості приміщень, в яких можна побачити кабельний канал, зустрічається кабель канал білий. Однак це не означає, що цим кольором обмежуються всі виробники. У прагненні не зупинятися тільки на функціональній стороні виробів, виробники пропонують різні варіанти колірного оформлення, які чудово підійдуть для будь-якого стилю оформлення приміщень.

Перед покупкою необхідно визначити, які розміри повинен мати кабельний канал. Для однієї з характеристик існує загальноприйнятий стандарт, а саме – довжина зразків, яка в більшості випадків становить два метри. Маючи готовий проект кабельної системи, рекомендується кабель канал купити з запасом приблизно 20% – це дозволить компенсувати неминучі пошкодження матеріалів. Однак розміри і пропорції перетину профілю представлені у величезній різноманітності. Вибір слід засновувати на товщині кабелів, їх кількості, а також з урахуванням невеликого запасу щоб уникнути перетискань. В число найпоширеніших входять кабельні канали наступних розмірів:

 • 25х16;
 • 40х16;
 • 40х25;
 • 16х16;
 • 40х40.

Важливу роль при виборі СПК грає і тип кабель каналу. Класифікація кабельних каналів ґрунтується на конструктивних особливостях виробів, призначених для різних умов експлуатації. Відповідно, існують наступні типи кабель каналів:

 • магістральний;
 • мініканал;
 • підлоговий;
 • плінтусний;
 • парапетний;
 • перфорований;
 • гнучкий кабельний канал;
 • кутовий;
 • прозорий;
 • сходовий;
 • дротяний.

Зручність монтажу кабельних каналів і якість їх подальшої експлуатації багато в чому залежить від різноманітних аксесуарів і елементів фурнітури, без яких не вдасться створити функціонуючу кабельну систему. Наприклад, заглушка кабель каналу дозволяє естетично прикрити торець виробу, а з’єднувач внутрішній і зовнішній допоможе з’єднати 2 кабелі каналу між собою. Якщо необхідно розвести силові кабелі, використовується коробка розподільна, що забезпечує захист вузлів електромережі. На етапі монтажу короба вельми доречним стане фіксатор кабелю, що служить для утримання кабелю під час робіт. Модульна коробка і адаптер для коробки використовуються для фіксації найважливіших компонентів кабельної системи. В таку коробку з легкістю монтується електрична розетка і вимикачі.

При проведенні різноманітних силових, інформаційних та інших комунікацій в будівлях і спорудах дуже часто виникає необхідність захистити кабелю від негативних зовнішніх чинників і можливих механічних пошкоджень. Для таких цілей дуже часто використовують штроблення стін і спеціальні кабельні шахти, але бувають ситуації, коли подібні варіанти в силу різних причин просто не підходять. В таких випадках зазвичай використовують спеціальні кабельні канали, які встигли себе добре зарекомендувати на практиці.

Типовий кабель канал являє П-образний виріб, що закривається спеціальною кришкою яка в свою чергу виготовлена з високотехнологічного пластику (іноді з інших матеріалів, наприклад – металу), в якому можна розмістити ті чи інші лінії зв’язку, силові кабелі і т. д. Такі вироби зазвичай наділені високим захистом від різного роду зовнішніх впливів і достатню механічну міцність. Такі вироби монтуються на стіни і стелю за допомогою спеціальних дюбелів і шурупів. Зараз купити кабель канал стало гранично просто – для цього слід чітко визначитися з необхідним типом і розмірами вироби – після цього можна буде підібрати необхідну модель.