info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
 • Головна
 • Поради
 • 4 поради: Як вибрати кращі інструменти для обтиску кабелю

4 поради: Як вибрати кращі інструменти для обтиску кабелю

Щоб дані в мережі передавалися якісно, ​​хорошою мідною витою парою не обійтися. Важливий ще і якісний обтиск. Він залежить від якості роботи монтажника. Але навіть професіонал не зможе опресувати кабель належним чином, якщо у нього погані інструменти.

У статті ми ознайомимося з трьома видами пристосувань для опресування і приладом для діагностики. Поговоримо про те, як їх правильно вибирати. Це допоможе купити правильний інструмент, за допомогою якого можна якісно опресувати виту пару.

Порада №1: Вибір стрипера

З цього інструменту все і починається. Потрібен він для зачистки кабелю від ізоляції. Він дозволяє акуратно прибрати шар оболонки, не пошкодивши провідники. Все, що треба — вставити кінець дроту в отвір, і повернути інструмент на 360 градусів. Після цього обрізану частину оболонки можна без зусиль зняти пальцями.

Щоб вибрати якісний стрипер, зверніть увагу на три моменти:

 • Якість збірки. Люфтів і скрипів бути не повинно.
 • Розташування лез. Якщо вони розташовані дуже близько до ручки — не беріть такий інструмент: можна запросто порізати пальці.
 • Можливість налаштовувати глибину різу. Якщо ви працюєте з кабелями різної товщини, варто купити стрипер з регулюванням глибини.

Отже, кабель зачищений від ізоляції, настає черга обжимного інструменту.

Порада №2: Вибираємо крімпер

Його ще називають щипцями/кліщами для обтиснення. Користуватися ними неважко: кінець зачищеного і відформованого дроту треба розмістити в отворі конектора. Потім наконечник потрібно помістити в крімпер, а потім — затиснути ручки. Клацання означає, що опресовування закінчене.

Вибираючи обтискач для витої пари, потрібно орієнтуватися на її тип: ножничний або висувний.

Ножничні моделі працюють по типу ручного преса: обжимний інструмент діє шляхом натискання двох важелів. Плюс таких моделей полягає в тому, що вони дешевші висувних. Але є і недолік: вони вимагають точної підгонки деталей, а тому якщо навантаження нерівномірне, то інструмент швидко зношується і гірше обтискає кабель. Висувні моделі крімпера відрізняються від ножничних тим, що дозволяють одночасно закладати всі контакти з однаковим зусиллям.

Примітка: існують обтискні інструменти, призначені спеціально для опресування кабелю прохідними конекторами. Відрізняються вони від класичних тим, що при обтиску рівно обрізають провідники, що виступають за межі конектора.

Щоб купити слушний крімпер, треба враховувати:

 • Вагу інструменту. Занадто легкі моделі часто не славляться міцністю, тому швидко приходять в непридатність. Однак і надто важку модель краще відкласти: якщо з нею працювати, то рука буде швидко втомлюватися.
 • Якість збірки. Якщо деталі інструменту несиметричні один одному, то він неякісний. Також важливо, щоб нічого не хиталося, не скрипіло. Крім того, занадто туго ручки натискатися не повинні, інакше працювати з крімпером буде незручно.
 • Наявність храпового механізму. Це блокіратор зворотного ходу ручок. Завдяки ньому кисть втомлюється менше.
 • Комфорт використання. Тримати інструмент в руці має бути зручно. Варто переконатися, що він добре лежить в долоні. Важливо звернути увагу на ручки. Найзручніші — моделі з гумовим покриттям та/або виїмками для пальців. Також зручні ті крімпери, у яких рельєфні ручки. Все це запобігає ковзанню і забезпечує зручність роботи.
 • Тип конектора. Існують крімпери, призначені для опресовування витого кабелю телефонними та мережевими конекторами — RJ-11 або RJ-12, RJ45 відповідно. Вони можуть належати до різних категорій. Як ми вже згадували, є моделі, призначені спеціально для прохідних конекторів.

Рекомендуємо: якщо вам доводиться обтискати кабель конекторами різних типів, краще купити багатопозиційний обтискач. Такий інструмент оснащений декількома гніздами під різні наконечники.

Після опресовування витої пари слід перевірити якість з’єднання. Тут стане в нагоді тестер.

Порада №3: ​​Підбираємо тестер мережевого кабелю

Прилад зазвичай складається з двох модулів: віддаленого і головного. На кожному є порти й індикатори. Іноді модулів більше. Це потрібно для комфортної діагностики розгалужених мереж. Також варто відзначити, що кількість лампочок зазвичай відповідає кількості пар + додатковий індикатор заземлення.

Отже, простий пристрій здатен виявити в кабелі:

 • розриви,
 • екранування,
 • перехрещення,
 • коротке замикання.

Існують більш просунуті моделі. Вони вміють виявляти, наскільки завантажена лінія, визначати місце несправності та відстань до нього. Також є пристрої, які знаходять пакети з помилками, виявляють швидкість передачі даних.

Перевіряти кабель тестером неважко: треба вставити один конектор дроту в головний блок, а інший — у віддалений. Потім слід включити прилад. Якщо все добре, то індикатори будуть світитися зеленим світлом. Якщо лампочки взагалі не горять, це говорить про відсутність з’єднання. Воно може бути викликано поганим опресуванням. Червоний колір означає коротке замикання або перехрещення.

Примітка: зручні моделі, які повідомляють про неполадки звуковим сигналом.

 • Код товару: 39321 Хіт Тестер світлодіодний (RJ45 STP і UTP, RJ12, BNC, USB) Є в наявності 557грн.
  Розміри: 158х85х27мм. Вага: 185г з батарейкою. Живлення: від елемента живлення 6F22 9 В «Крона» (в комплект поставки не входить). Можливість перевірки: RJ45 STP і UTP, RJ12, BNC, USB.

Щоб вибрати оптимальний тестер, дивіться на:

 1. Довжину відрізка кабелю, з якої він може працювати. Мінімум — триста метрів.
 2. Категорію дроту. Обов’язкова сумісність тестера з кабелями кат. 5, 5е і 6. Вони найпоширеніші. Якщо тестуються і телефонні дроти, тоді потрібна ще кат.3.
 3. Базові функції. Ми перерахували їх вище, але повторимося: прилад повинен вміти розпізнавати розриви, перехрещення, екранування і коротке замикання.
 4. Генератор тону. Стане в нагоді, якщо треба тестувати мережу, яка вже працює.
 5. Графічний дисплей. Потрібен для зручності: легше інтерпретувати результати діагностики.

Порада: якщо вам потрібно складати звіти, беріть модель з вбудованою пам’яттю і USB портом або слотом під флешку. Дані з такого пристрою можна завантажити в комп’ютер.

Щоб заряджати прилад вчасно, можна купити кабельний тестер з індикацією розряду. Також виробники оснащують деякі моделі приставками для оптики. Такий варіант купують, якщо треба перевіряти не тільки виту пару, а й оптичні кабелі.

Порада №4: Підбір інструменту для забивання

Пристосування використовується для підключення проводу в:

 • патч-панель,
 • розетку,
 • крос,
 • плінт.

Моделі ділять на два типи: прості та складні. Перші виглядають як рукоятка-адаптер і за формою схожі на вилку. Прості кросировочні інструменти оснащуються змінними насадками, які можуть бути дво- і односторонніми. Інструменти довго служать, навіть якщо використовуються часто. Складні моделі відрізняються від простих ножничним механізмом. Вони обладнані парою висувних плиток. Одна з таких платформ оснащена гачком для демонтажу. Такі інструменти дають можливість не тільки закласти кабель, а й підрівняти його жили. Існують моделі з викрутками. Вони стануть в нагоді для зняття плінта. При виборі зверніть увагу на сумісність з типом плінта/кросу, тощо, наприклад, Krone, 110.

Порада: для комфортної роботи зверніть увагу на наявність пружини та функції регулювання сили натискання.

Тепер розглянемо, як закласти кабель на прикладі розетки:

 1. Прибираємо кришку з розетки.
 2. З кінця кабелю без конектора знімаємо 7 см ізоляції.
 3. Розплітаємо жили.
 4. Встромляємо провідники, що розплели, у відповідні за кольором гнізда розетки так, щоб їх кінці трохи виходили назовні.
 5. Розміщуємо інструмент ріжучим краєм леза назовні.
 6. Вдавлюємо пристосування.

От і все. Кабель підключений. Таким же чином можна забити виту пару в крос, патч-панель.

Примітка: існують готові набори інструментів. При виборі комплекту важливо, щоб в нього входили 4 пристосування, які були тут перераховані. Добре, якщо набір поставляється в жорсткому кейсі. Так зручніше зберігати та переносити інструменти.

Зі стрипером, крімпером і інструментом для забивки можна виконувати основні монтажні операції, а тестер допоможе перевірити якість самого дроту та виконаних робіт. Поради, дані в статті, допоможуть вибрати міцні, довговічні та зручні у використанні інструменти.

✓ Дізнатися більше про інструменти для витої пари

✓ Додаткова інформація про інструменти для витої пари

✓ Популярні інструменти для витої пари

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну