МістоКиев
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Комп'ютери та комплектуючі
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Як вибрати жорсткий диск для відеоспостереження та NAS?

16 жовтня 2023

Стандартні жорсткі диски читають, записують і зберігають дані. Це важливо, оскільки більшу частину свого терміну служби вони будуть виконувати змішані операції. Жорсткі диски сильно відрізняються один від одного, і нижче ми розглянемо, якими особливостями повинен володіти жорсткий диск для систем відеоспостереження, а також який hdd краще вибрати для систем зберігання даних.

Як вибрати жорсткий диск для відеоспостереження та NAS? - фото 1

Жорсткий диск для систем відеоспостереження

Такий накопичувач призначений для цілодобового запису. Як правило, вони використовуються в мережевих відеореєстраторах (NVR).

HDD для систем відеоспостереження відрізняються від звичайних тим, що вони призначені для запису даних 85-90% часу.

В ідеальному випадку камера повинна вести запис на диск hdd цілодобово. Періодично необхідно переглядати збережене відео, але більшу частину часу буде просто записуватися відеопотік. Саме тут і стануть у пригоді ЖД для систем відеоспостереження, оскільки вони призначені для такого використання, а інші (навіть жорсткі диски NAS) - ні.

Який розмір жорсткого диска мені потрібен?

Це дещо складне питання, оскільки існує безліч різних чинників, що впливають на розмір HDD, який слід придбати.

Основний висновок: що більший жорсткий диск, то більше відеопам'яті (у днях) ви зможете зберігати.

Ось такий простий погляд на це питання. Складніший підхід полягає в тому, що чим вища роздільна здатність і частота кадрів, тим більше місця в пам'яті займатиме запис. Також необхідно враховувати загальну кількість камер, оскільки більша кількість камер вимагає більшого обсягу пам'яті.На мій погляд, найкраще розрахувати приблизний об'єм жорсткого диска, який вам знадобиться, за допомогою оціночної програми Western Digital. Але ми б рекомендували придбати жорсткий диск трохи більшого обсягу, ніж запропоновано.

Як вибрати жорсткий диск для відеоспостереження та NAS? - фото 3

Відповідно до наведеного вище сценарію (див. мал.), прорахованого в програмі Western Digital, я б особисто придбав вінчестер для систем відеоспостереження ємністю 8 ТБ, хоча цілком достатньо буде і 6 ТБ.Не забувайте, що це всього лише розрахункові дані, і у вашому випадку вони можуть і, найімовірніше, будуть відрізнятися.

Який HDD для відеоспостереження найкращий?

Існують дві основні компанії, що продають ЖД для систем відеоспостереження, - Western Digital і Seagate.Основними відмінностями є розмір кешу, швидкість і обсяг пам'яті. HDD з більшими об'ємом кеш-пам'яті та швидкістю роботи мають перевагу. Але слід пам'ятати, що ви можете не помітити різниці від більш високого об'єму кеш-пам'яті та швидкості роботи, оскільки запис на них зазвичай ведеться в постійному режимі 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Деякі накопичувачі Western Digital Purple мають тривалішу гарантію і більший обсяг кеш-пам'яті, ніж їхня альтернатива Seagate Skyhawk. Це суттєва відмінність, яку слід враховувати. А для визначення оптимального розміру жорсткого диска в конкретних умовах зверніться до попереднього розділу. Давайте детальніше розглянемо обох виробників та їхній модельний ряд.

Western Digital Purple

Як і Seagate Skyhawk, ЖД для відеоспостереження Western Digital Purple випускаються двох типів, причому версія Pro належить до дисків вищого класу. Загалом ці диски дуже схожі, оскільки призначені для цілодобового запису, але мають відмінності порівняно з Seagate Skyhawk щодо кеш-пам'яті та швидкості. На серію Western Digital Purple надається 3-річна гарантія, а на версію Pro - 5-річна.

  • Диски серії Purple мають 256 Мб кеш-пам'яті і швидкість 5400 rpm. Виняток становлять варіанти об'ємом 1 Тб і 2 Тб - у них всього 64 Мб кешу. Вибору доступні моделі на 1, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14 і 18 Тб.
  • Диски серії Purple Pro існують у версіях на 256 Мб і 512 Мб кеш-пам'яті. 512 Мб кешу зустрічаються тільки в об'ємах на 14 і 18 Тб. Але всі працюють на 7200 rpm. Вибір за місткістю диска дещо скромніший, ніж у звичайної версії Purple. Модельний ряд представлений об'ємами на 8, 10, 12, 14 і 18 Тб.

Seagate Skyhawk

Випускаються у двох варіантах - Seagate Skyhawk і Seagate Skyhawk AI. Seagate Skyhawk призначений для HDD об'ємом до 8 ТБ, а серія Skyhawk AI випускається тільки у варіантах від 8 Тб і більше.Основна відмінність між цими двома жорсткими дисками полягає в тому, що Skyhawk AI призначено для глибокого навчання і штучного інтелекту, що в перекладі простою мовою означає підвищення пропускної здатності та продуктивності. На всі диски обох серій надається 3-річна гарантія.

  • Seagate Skyhawk доступні у варіантах на 64 і 125 Мб кешу. При чому 125 Мб зустрічається тільки в 6-терабайному виконанні. Моделі на 1, 2 і 4 Тб працюють на 5900 rpm, а для 6 Тб диска максимальна швидкість обертання - 5400 rpm.
  • Seagate Skyhawk AI пропонуються у версіях на 8, 10, 12, 16 і 18 Тб. Для всіх них передбачено розмір кеш-пам'яті в 256 Мб і швидкість на 7200 rpm.

Висновок - який жорсткий диск для систем відеоспостереження кращий?

Насправді, будь-який з перерахованих вище вінчестерів забезпечить вам необхідну продуктивність і надійність. Якщо вам потрібен неймовірно великий обсяг кеш-пам'яті (512 Мбайт) або 5-річна гарантія, то варто придбати WD Purple Pro. Однак для більшості користувачів (особливо домашніх) підійде будь-який з перерахованих вище варіантів.

Жорсткі диски для NAS

Існує дві основні причини, з яких краще вибирати для зберігання даних жорсткі диски NAS, ніж звичайні для настільних ПК. Накопичувачі NAS призначені для безперервної роботи в режимі 24/7, на відміну від звичайних HDD. Крім того, вони оснащені системами термоконтролю та антивібраційними технологіями, що дають змогу уникнути сильної вібрації, що є проблемою для СЗД, оскільки декілька жорстких дисків обертаються безпосередньо поруч один з одним. З цих причин звичайні HDD не повинні використовуватися в NAS системах.

Перш ніж ми розглянемо різні типи ЖД, необхідно зрозуміти, що всі жорсткі диски виходять з ладу. Це сумна реальність, хоча ми можемо спробувати вибирати їх на основі статистики відмов (деякі марки виходять з ладу рідше, ніж інші). Водночас у них є гарантія, яка існує для того, щоб захистити вас від подібних проблем.

Як вибрати жорсткий диск для відеоспостереження та NAS? - фото 4

Не вдаючись у подробиці, важливо розуміти, що графік залежності частоти відмов від часу експлуатації схожий на букву "U". Тобто, вони виходять з ладу або на самому початку, або під кінець терміну служби, а решту часу працюють як належить. З цієї причини така річ, як гарантія, покликана захистити вас від ранніх проблем, а програми моніторингу (наприклад, тести S. M. A. R. T.) - повідомити вам, коли термін служби вже добігає кінця.

Наприклад, компанія Synology має певне партнерство з компанією Seagate, у рамках якого диски IronWolf розпізнаються DSM, а інформація про стан диска вбудовується безпосередньо в операційну систему. Крім статистики стану, інших переваг немає, але про це варто знати.

Жорсткі диски Seagate для NAS-пристроїв Synology: рекомендації

Ми завжди використовували диски Seagate IronWolf NAS, і вони вирізнялися високою надійністю. Диски IronWolf Pro трохи кращі (вища швидкість роботи і гарантія, а також функція Seagate Rescue Data Recovery), тому вам доведеться вирішити, чи зможете ви виправдати різницю в ціні. Пропоную вам ознайомиться з можливими модифікаціями:

  • Seagate IronWolf Hard Drive. Гарантія 3 роки. Доступні в об'ємах на 4, 6, 8, 10, 12, 14 і 16 Тб.
  • Seagate IronWolf Pro Hard Drive. Гарантія 5 років. Є варіанти об'ємів аналогічні до звичайної серії, але ще додано модель на 18 Тб.

Western Digital Red (WD Red Plus/WD Red Pro)

Диски Western Digital дуже схожі на IronWolf компанії Seagate, але не мають додаткових функцій IronWolf Health, вбудованих у DSM. Ми завжди віддавали перевагу Seagate, але диски Western Digital Red також є чудовими накопичувачами для NAS. Важливо знати, що нещодавно компанію Western Digital спіймали на продажі дисків SMR, які не рекламували як диски SMR, і компанія швидко змінила свій маркетинг, щоб відобразити це.

На даний момент диски Western Digital Red Red є SMR-накопичувачами, а диски Red Plus - CMR-накопичувачами. Диски Western Digital Red Pro залишилися без змін. Важко сказати, чи вплинуть диски SMR на ваш робочий процес (оскільки тут існує маса факторів), тому я рекомендую зупинитися на дисках CMR (Red Plus/Red Pro).

  • Western Digital Red Plus. Гарантія 3 роки. Доступні моделі на 4, 6, 8, 10, 12 і 14 Тб.
  • Western Digital Red Pro. Гарантія 5 років. Відрізняється від обсягів версії Plus наявністю моделей на 16, 18 і 20 Тб.

Висновок

Загалом, не варто вибирати HDD настільного класу, якщо вам дійсно потрібні диски для NAS, тому будь-який з наведених вище варіантів буде чудовим вибором. Дякуємо, що ознайомилися зі статтею! Якщо у вас є питання про те, який жорсткий диск для відеоспостереження кращий, сміливо звертайтеся!