info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Ізострічка — помічник у роботі з дротами

Робота з телекомунікаційними мережами та різноманітною кабельною продукцією тісно пов’язана з електрикою. Своєю чергою робота з електрикою немислима без простого, але незамінного атрибута — старої доброї ізострічки.

За допомогою ізострічки забезпечується ізолювання різних сполук, ділянок та предметів від зовнішніх впливів, наприклад, від ультрафіолету, вогкості та багато іншого. Вона також використовується для запобігання прямому контакту шкіри з оголеними проводами та коротким замиканням.

Але крім основних та всім відомих способів застосування ізоляційної стрічки, існує ще безліч інших шляхів використання цього матеріалу. Одним із найпростіших, але водночас надзвичайно корисних та зручних способів використання ізострічки — це маркування одноколірних кабелів. Ізострічка, кольори якої можуть змінюватись у всьому спектрі веселки, — це відмінний інструмент для виділення численних компонентів кабельної системи, що не відрізняються один від одного. Просто обмотайте ізострічкою різних кольорів кабелі у зручних місцях — так буде набагато легше ідентифікувати потрібні елементи. Аналогічним способом можна використовувати різноколірний ізострічку й при роботі з електричною проводкою, маркуючи заземлення, фазу та нуль. Крім того, кольорова обмотка ізострічкою допомагає відзначити місця розривів, щоб уникнути помилок.

Як відомо, існує кілька видів ізоляційної стрічки, у кожного з яких є свої властивості та оптимальні умови експлуатації. Наприклад, ізострічка ПВХ забезпечує чудову герметичність з’єднань, але починає плавитися за високих температур від +50℃. А ізоляційну стрічку на тканинній основі відрізняє відмінна термостійкість, проте вона погано захищає від вогкості. Так, знаючи, яка ізострічка краще підходить для певної ситуації, можна навіть поєднувати кілька видів. Насамперед обмотати дроти тканинною ізострічкою, а зверху — стрічкою з ПВХ, забезпечивши захист від перегріву, і від вологи.

Якщо проводка, обмотана ізострічкою, знаходиться на відкритому повітрі або піддається впливу низьких температур у приміщенні, то її кінці, напевно, з часом почнуть відклеюватися. Щоб уникнути погіршення клейких властивостей матеріалу, рекомендується потримати місце з’єднання над вогнем запальнички протягом декількох секунд.

Оптимальний варіант придбання ізострічки — покупка упаковок з одним або декількома мотками одразу. На таких упаковках перераховуються основні характеристики стрічки — виробник, довжина, гарантійний термін. Вага ізострічки рідко має велике значення, на відміну такої характеристики, як рівень захисту від струму. Вибираючи ізоляційну стрічку, необхідно враховувати, що один шар бавовняної стрічки, за твердженням виробників, захищає з’єднання від проходження струму потужністю до 1000 V, а ПВХ ізострічки — до 5000 V. Проте найкраща якість ізоляції досягається при обмотці ізострічкою у два чи три шари.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну