info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Як налаштувати роутер

Налаштування роутера може викликати складності у непідготовлених користувачів, тому часто звертаються за допомогою до фахівців. Однак при уважному підході та готовності приділити належний час, з налаштуванням маршрутизатора цілком можна впоратися власними силами. Нижче буде представлено загальний алгоритм дій щодо конфігурації стандартного роутера. В цьому випадку процес буде розглянутий на прикладі маршрутизатора TP Link — налаштування роутера здійснюється за схожою схемою у більшості моделей. Тому за невеликими винятками наведений приклад підійде до більшості маршрутизаторів різних виробників.

Налаштування будь-якого роутера починається з елементарного підключення пристрою до електромережі. Спочатку адаптер живлення приєднується до маршрутизатора, після чого його можна вмикати в розетку. Тепер необхідно підключити кабель Інтернет-провайдера до спеціального WAN-порту на роутері.

Підключити обладнання до роутера можна двома способами: за допомогою кабелю чи через WiFi. Кабель зазвичай постачається в комплекті з роутером, один його кінець необхідно вставити в LAN-порт маршрутизатора, другий — в комп’ютер або ноутбук. Щоб підключитися бездротовим способом, необхідно використовувати SSID (заводське ім’я мережі) та пароль, вказані на коробці або документації пристрою. Там же буде адреса сторінки налаштувань, дані для входу на неї, MAC адреса й т.д.

Якщо це не перше налаштування маршрутизатора, необхідно відновити на ньому заводські налаштування за допомогою кнопки Reset. Якщо це абсолютно новий апарат, то відразу можна приступати безпосередньо до налаштувань.

Після підключення маршрутизатора повинен загорітися індикатор WAN — це буде означати, що вже є підключення до Інтернету, і потрібно налаштувати бездротове підключення. Для цього необхідно відкрити веб-інтерфейс налаштувань роутера. Адреса сторінки, на яку потрібно зайти, вказана у документації пристрою. Якщо вказана в інструкції адреса виявиться неправильною, то в адресний рядок браузера можна ввести 192.168.0.1 або 192.168.1.1 — це стандартний IP маршрутизатора. Якщо він буде введений правильно, відкриється сторінка, на якій будуть порожні поля логіну та паролю — вони також вказані в інструкції роутера (часто логін — admin, пароль — теж admin; надалі їх можна замінити).

Перше, що ви побачите, буде меню швидкого налаштування. Можна скористатися ним для конфігурації роутера, але можна відмовитися, натиснувши Exit (Вийти). Якщо відразу не здійснилося підключення до Інтернету, необхідно провести налаштування роутера. Для цього потрібно зайти в меню Мережа, тут вибрати WAN. Перше поле — вибір типу підключення. Вибравши PPPoE, потрібно буде вказати ім’я користувача та пароль. Ці дані можна отримати лише у провайдера. У разі неправильного імені користувача або пароля маршрутизатор не підключиться до Інтернету. Якщо після введення імені користувача та пароля індикатор WAN загорівся, значить всі дані вірні, і доступ до всесвітньої мережі отримано.

Однак в інших випадках тип підключення може бути різним. Тому перед тим як налаштувати роутер, необхідно уточнити це питання у провайдера. Наприклад, якщо у вас динамічний IP, потрібно вибрати рядок Dynamic IP і, не вносячи будь-яких додаткових налаштувань, зберегти конфігурацію — після цього Інтернет має запрацювати. При інших варіантах підключення доведеться вводити дані, які надає провайдер.

Тепер можна перейти до налаштування бездротового зв’язку. Для цього знайдіть пункт меню Бездротовий режим (в англомовному варіанті він називається Wireless), далі — Установки. У полі Ім’я бездротової мережі (SSID) введіть будь-яку назву та натисніть кнопку Зберегти. У цьому ж меню заходимо до розділу Безпека, де необхідно вказати пароль. Цей пароль захищатиме вашу мережу від несанкціонованого доступу. У ньому має бути не менше восьми символів — рекомендується зробити пароль складним, якщо ви не хочете дати стороннім користувачам доступ до Інтернету через бездротову мережу. Коли пароль вигадано, краще його десь записати, щоб не довелося заново переналаштовувати маршрутизатор. Після цього можна зберегти налаштування.

Налаштування роутера TP Link буде неповноцінним, якщо оминути ще один пункт безпеки — захист веб-інтерфейсу. Якщо не замінити заводський логін та пароль для входу на сторінку налаштувань роутера, будь-який користувач мережі зможе вносити зміни в роботу пристрою. Зайдіть до меню System Tools — тут відкрийте розділ Password. У двох верхніх полях введіть старий логін та пароль, нижче — новий логін та двічі новий пароль. Цей пароль бажано також зробити складним та записати, щоб не забути. Тепер ваш роутер забезпечений доступом до Інтернету, може роздавати Wi-Fi, і головне — ваша мережа захищена від доступу сторонніх осіб.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну