info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
  • Головна
  • Поради
  • Як вибрати зварювальний апарат для оптоволокна? — 9 ключових критеріїв

Як вибрати зварювальний апарат для оптоволокна? — 9 ключових критеріїв

При побудові, ремонті ВОЛЗ без зварювального апарату оптоволокна нікуди. І щоб усе працювало нормально, потрібний якісний прилад. До того ж техніка ця дорога й купується на тривалий термін. Отже, необхідно особливо ретельно підходити до питання вибору такого пристрою. У статті — 9 основних параметрів, на які важливо звертати увагу, підбираючи зварювальний оптичний апарат.

№1 Метод вирівнювання волокон — юстування

За цією ознакою всі зварювальні апарати можна поділити на три види:

  1. Апарати з юстуванням за серцевиною за технологією PAS — Profile Alignment System. Волокна вирівнюються за зображенням у паралельному промені світла. Такі зварювальні апарати вважаються найточнішими, вони використовуються для магістральних ліній зв’язку, де вигин волокна не впливає на швидкість і надійність передачі сигналу.
  2. Моделі з вирівнюванням волокон за допомогою фіксованих V-подібних канавок. Принцип роботи таких пристроїв базується на зведенні двох волокон. Як правило, ці апарати коштують дешевше за інші. Вони використовуються, коли потрібно формувати мережу з невеликою кількістю зварних з’єднань.
  3. Пристрої з вирівнюванням волокон за допомогою V-подібних канавок, що рухаються. У цих зварювальних апаратах волокна зводяться у трьох площинах. Подібні моделі адаптовані до міських ліній зв’язку.

№2 Спосіб зварювання — ручний або автоматичний

Стандарт — це автоматичний апарат для зварювання оптоволокна. Ці пристрої коштують дорожче за ручні, оскільки точніші та зручніші: вони зварюють волокно без участі майстра. Ручні моделі зустрічаються дедалі рідше, оскільки їх єдина перевага — низька ціна. За іншими параметрами вони програють автоматичним пристроям.

№3 Сумісність з оптичним кабелем

Існують універсальні зварювальні апарати, але найчастіше виробники випускають моделі, які підходять тільки для зварювання певного типу оптоволоконного кабелю. Тож бувають прилади для зварювання тільки зовнішніх або внутрішніх кабелів, які призначені для одномодового або багатомодового волокна.

№4 Кількість волокон, що зварюються за сесію

Чим вище цей показник, тим ширші можливості майстра та більша мобільність. Проте варто брати до уваги, що ця характеристика суттєво впливає ціну зварювального апарату. Тому багато монтажників ВОЛЗ не рекомендують купувати прилад з великим «запасом» за кількістю зварних з’єднань.

№5 Автономність та габарити

Обидва параметри особливо важливі при виїзних роботах. Адже що більша ємність, то більше зварювань вдасться зробити без підзарядки. А невеликі габарити апарату роблять його зручнішим у транспортуванні.

№6 Реальні середні втрати на зварному з’єднанні

Цей показник важливо враховувати при виборі, оскільки коли оптичний сигнал згасає в неякісних зварних з’єднаннях і стає тьмяним або перевищує ослаблення сигналу на кілометр оптоволокна, це призводить до втрат. Тож, чим менше реальний середній показник втрат, тим краще.

№7 Ресурс електродів

У міру експлуатації зварювального апарату його електроди поступово вигоряють. А це призводить до нестабільних параметрів дуги та, як наслідок, неякісних з’єднань. Простіше кажучи, чим довговічніші електроди, тим довше пропрацює прилад.

№8 Комплектація

У комплекті з деякими зварювальними апаратами одразу поставляються аксесуари, необхідні для роботи, а також інструменти для очищення, сколювачі, кейс. До таких моделей варто придивитися, якщо не хочеться витрачати час на вибір та купівлю додаткових пристроїв.

№9 Виробник

Зараз в Україні популярністю користуються зварювальні апарати, випущені під цими брендами:

  • Fujikura — японська компанія, яка вважається однією з найкращих. Цей виробник — один із найстаріших у категорії, він випускає високоякісні прилади високого класу. Однак і ціна на апарати цієї марки є досить високою.
  • Ilsintech — південнокорейська фірма, яка випускає компактніші пристрої. При цьому зварювальні апарати Ilsintech мають всі необхідні характеристики для якісної роботи. Через невеликі габарити такі прилади часто вибирають для об’єктів з незручним розташуванням.
  • INNO Instrument Inc — ще одна південнокорейська компанія, яка з’явилася на ринку у 2007 році. Виробник робить наголос на високоінтелектуальне обладнання, яке задовольнить потреби монтажників та операторів волоконно-оптичних мереж.
  • DVP Networks — китайська компанія, яка випускає зварювальні апарати для невеликих фірм. Моделі цієї марки недорогі, але функціональні. Особливо відомим став апарат DVP-740, а все завдяки його невеликим розмірам, простоті у використанні, ефективним програмним забезпеченням та ціні.

Це були основні моменти, які потрібно враховувати, вибираючи зварювальний апарат оптичних волокон.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну