info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Основні види патч кордів на витій парі

Для з’єднання мережевих пристроїв один з одним, наприклад аналогових телефонних пристроїв, роутера з комп’ютером, знадобляться комутаційні кабелі — патч-корди. Такий з’єднувальний шнур — це відрізок кабелю Ethernet з роз’ємами на кожному кінці. Про види та відмінності витих патч-кордів ми написали цю статтю. Читайте, щоб вибрати відповідний кабель.

Примітка: як правило, мідні патч-корди – це внутрішні моделі, призначені для використання у приміщеннях. Зазвичай вони оснащені зовнішньою оболонкою ПВХ, до складу якої не входять галогени, з малодимними властивостями.

Роз’єми патч кордів

Виготовлений на основі витого кабелю комутаційний шнур ділиться на 2 види за призначенням. Так, бувають телефонні моделі та варіанти, призначені для інтернет-підключень. Крім технічних параметрів — кількості жил і категорії, про які ми розповімо нижче, призначення з’єднувального витого кабелю визначається типом конекторів. Так, патч корд rj 45 являє собою модель для інтернет-з’єднань. У його конекторі міститься 8 контактів та позицій. Телефонний варіант — це патч корд rj 12 (6 позицій і стільки ж контактів) і шнур з конектором rj 11 — 4 позиції та 6 контактів.

Крім типу наконечників, якими оснащується комутаційний кабель, є різниця і в самому методі з’єднання дроту та роз’єму. За цією ознакою виті патч-корди діляться на:

  • не литі,
  • литі

Варіант першого типу легко впізнати, бо добре видно місце з’єднання наконечника та відрізка кабелю. Як правило, такі з’єднувальні шнури виготовляють самостійно, наприклад коли майстру необхідно обтиснути кабель. Надійність такого з’єднання невисока, проте такі моделі підходять як тимчасовий варіант, використовуються у випадках, коли немає потреби у частих перекомутаціях. Щоб захистити місце стику кабелю та роз’єму, рекомендується використовувати спеціальний ковпачок.

Литі патч-корди виготовляють на заводах. У цьому випадку кабель та конектор так міцно спаяні один з одним, що місце стику зовсім непомітне. Лита конструкція забезпечує надійне з’єднання на роки: воно не розхитується з часом, не схильне до вливу вологи та пилу.

Популярні категорії патч кордів

Така характеристика вказує на призначення комутаційного кабелю, а також такі його характеристики, як максимально доступна швидкість з’єднання і частота роботи. Телефонні мідні патч-корди — це завжди моделі третьої категорії, які є двожильними, рідше містять чотири жили. Це наймолодша з актуальних категорія кабелю з малою пропускною здатністю. Втім, велика швидкість аналогового телефонного підключення не потрібна.

Всі інші — більш високі категорії — це моделі патч-кордів, які використовуються для інтернет-з’єднань. Який варіант вибрати, залежить як від вимог мережі до частоти роботи та швидкості, так і можливостей провайдера інтернету.

Актуальні категорії комутаційних шнурів для інтернету та їх максимальна пропускна спроможність – у таблиці.

Категорія Максимальна швидкість
cat. 5 2-парний патч-корд — до 300 Мбіт/с;
4-парний шнур — до 1000 Мбіт/с
cat. 5е 1 Гбіт/с
cat. 6 и 6а, 7 10 Гбіт/с

Чим вища категорія патч-корду, тим вища частота, на якій він здатний працювати. Також необхідно враховувати такий момент: щоби патч-корд зміг працювати на піку своїх можливостей, його категорія повинна бути ідентичною категорії обладнання.

Типи патч-кордів за екрануванням

Отже, виходячи з наявності/відсутності захисного екрана у складі, виті комутаційні кабелі діляться на два види:

  1. Екрановані патч корди призначені для захисту сигналу, який передає з’єднувальний шнур від електромагнітних перешкод. Використовується в місцях, де знаходяться джерела, що їх випромінюють — трансформатори, лампи денного світла, силові кабелі тощо. До речі, конектори таких комутаційних кабелів також екрановані: роль екрану виконує металева рамка навколо роз’єму.
  2. Неекрановані патч-корди — не оснащені додатковим захистом від перешкод. Є більш гнучкими, ніж моделі із захисними екранами. Підходять для розміщення якомога далі від джерел електромагнітного випромінювання. До речі, всі телефонні патч-корди не мають захисту від перешкод.

Зазначимо, що кожен не оснащений захисним екраном патч корд — UTP, його маркування незмінне. А ось маркування екранованих моделей залежить від типу захисного екрана. Наприклад, патч корд FTP — це з’єднувальний кабель з одинарним екраном, виконаним із фольги, в яку загорнуті усі пари. Є комутаційні шнури з подвійним екрануванням, з одинарним екрануванням у вигляді металевої сітки, з окремим екраном для кожної пари. Всі вони мають різне маркування

Nota bene! У патч-корду та обладнання, до якого він підключається, має бути однаковий тип екранування. Крім того, екрановані системи потребують заземлення.

Це були основні моменти, які потрібно знати для вибору мідного патч-корду. Крім цього, моделі відрізняються довжиною, що дає можливість купити оптимальний варіант в залежності від відстані між точками підключення.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну