info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Порада: Як вибрати комутатор

Купівля сучасного комутатора потребує певного рівня підготовки. Звичайно, професіоналом за мережевими технологіями покупець бути не зобов’язаний, але необхідно розуміти, для яких цілей придбається пристрій, які потреби системи та які функції світчу будуть дійсно потрібні під час експлуатації.

Які бувають комутатори

Перше, що потрібно знати потенційному покупцю — це те, що існують некеровані та керовані комутатори. Різниця між ними полягає у простоті та доступності одних та високої функціональності інших. Але цього недостатньо, щоб зробити усвідомлений вибір між пристроями, тому зупинимося на цьому докладніше.

Некерований комутатор являє собою пристрій з базовим набором функцій підключення кількох пристроїв до мережі. Світч такого типу може роздавати Інтернет на обмежену кількість пристроїв, які будуть споживати невеликий обсяг трафіку. Але на цьому, власне, і закінчуються функції некерованих світчів. Основна перевага обладнання даного виду полягає в тому, що, наприклад, некерований комутатор з 10 портами забезпечить надійне та стабільне підключення для десяти пристроїв. При цьому коштуватиме він відносно недорого, і від фахівця, який відповідатиме за його роботу, не вимагатиметься особливих навичок з налаштування.

Керований комутатор — це світч з великим списком функцій та можливостей. Але на сучасному ІТ-ринку представлені пристрої різних рівнів, і знайомство з кожним рівнем дасть ширше розуміння як про некеровані, так і про керовані комутатори.

Говорити про комутатори першого рівня вже неактуально, оскільки їх у продажу не знайти, і фізична передача даних, реалізована в них, зараз не застосовується. Другий рівень представлений майже всіма типами некерованих комутаторів. Ці пристрої використовують канальну мережеву модель, при якій інформація, що надходить, ділиться на пакети, аналізується та перенаправляється на пристрої-адресати. Комутатори 2 рівня розподіляють інформацію з MAC-адрес, робота з IP-адресами їм недоступна.

Комутатор рівня 3 являє собою пристрій, який не тільки працює з IP-адресами, але і перетворює логічні адреси у фізичні, підтримує мережеві протоколи IPv4, IPv6, IPX, PPPoE, тунельний протокол PPTP, VPN, а також виконує безліч інших функцій. На цьому рівні працюють просунуті світчі та маршрутизатори.

Керований комутатор рівня 4 підтримує мережеву модель OSI, яка спрямовує пакети даних на підставі їх заголовків. Для протоколів у цій моделі (зокрема протокол TCP) гарантована певна послідовність передачі пакетів даних, їх збереження та можливість оптимізації трафіку. Визначивши, який рівень комутатора вам підходить, зверніть увагу на характеристики вибраних пристроїв. Серед важливих факторів відзначимо кількість портів — їх може бути від 5 до 52 штук. Спочатку краще вибирати модель із запасом портів, щоб з часом легко розширити мережу.

Пропускна здатність комутатора

У описі всіх комутаторів обов’язково вказується швидкість передачі, яку підтримує пристрій. Часто це виглядає як Fast Ethernet (10/100), що має на увазі максимальну швидкість до 100 Мбіт/с, або як Gigabit Ethernet (10/100/1000) — такі комутатори передають дані зі швидкістю до 1 Гбіт/с.

Важлива характеристика роботи комутатора — його пропускна здатність, тобто, скільки трафіку може пропустити в одиницю часу. Для її визначення необхідно помножити кількість портів світчу на швидкість передачі по кожному порту, а також помножити на два (при роботі в дуплексному режимі). Але якщо результат перевищуватиме заявлену виробником внутрішню пропускну здатність, то при великих навантаженнях комутатор погано справлятиметься зі своїми функціями.

Якщо в описі пристрою вказано автоматичне визначення інтерфейсів MDI та MDI-X, не буде потреби в ручному контролі з’єднань.

Залежно від умов експлуатації комутатора можна вибирати між підлоговими/настінними та стійковими моделями. Останній варіант зручніший, якщо ви плануєте встановити його в 19-дюймову стійку або монтажну шафу.

Також варто врахувати, що керований або некерований POE комутатор надасть додаткові переваги, забезпечивши передачу даних та електричної енергії на підключені пристрої.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну