info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00 без перерви
м. Київ (044) 331-07-53
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
  • Головна
  • Поради
  • Що таке SFP (SFP+) модулі та навіщо вони потрібні + поради щодо вибору

Що таке SFP (SFP+) модулі та навіщо вони потрібні + поради щодо вибору

SFP модуль — це це трансивер, призначений для перетворення сигналу активного обладнання в світлові хвилі. Виглядає як невеликий пристрій в металевому корпусі. На одній стороні у нього — контакти, призначені для підключення до головного девайсу, наприклад роутера. З іншого боку розташовані прикриті заглушкою порти для підключення кабелю.

Класичний роз’єм звичайного модуля відповідає розміру роз’єму RJ45.

Важливо! Оптичні трансивери — активне обладнання. Це означає, що вони витрачають електроенергію і віддають тепло. Це необхідно брати до уваги, якщо під ці девайси планується використовувати багато портів.

Оптичні модулі SFP: навіщо вони потрібні

Як ми вже сказали, основне призначення такого пристрою — перетворення сигналу, що йде від активних мережевих девайсів, в оптичний. При цьому характеристики оптоволоконних кабелів зв’язку не знижуються, а швидкість передачі даних зростає.

Підключення модуля до мережевої плати обладнання дає можливість:

  • під’єднати ділянку локальної мережі, що знаходиться на відстані більше ста метрів, не використовуючи додатковий підсилювач;
  • не використовувати PON-модем при підключенні до провайдера ВОЛЗ;
  • підвищити швидкість передачі даних.

Якщо модуль вийшов з ладу та його необхідно замінити, це можна зробити, не вимикаючи обладнання. Це дуже зручно, до того ж дозволяє знизити час простою обладнання. Крім того, сучасні модулі добре переносять перепади напруги, що підвищує відмовостійкість.

В першу чергу, моделі розрізняються форм-фактором. За цією ознакою трансивери ділять на два види:

  • SFP.
  • SFP+.

Варто відзначити, що розмір пристроїв особливо не відрізняється. Завдяки цьому виробники можуть оснащувати мережеве обладнання універсальними слотами під трансивери. Зазвичай в аксесуарах встановлюють гнізда під SFP+. Як правило, вони підходять і для модулів типу SFP. Однак цей нюанс потрібно уточнювати.

Також слід знати, що в роз’єм для SFP вийде поставити модуль SFP+.

Примітка: крім оптичних трансиверів існують мідні моделі. Вони грають роль конвертерів з SFP-порту в мідний коннектор RJ-45. Як правило, їх використовують, щоб встановити пряму взаємодію з кінцевим мережевим девайсом, наприклад комп’ютером, лептопом.

Параметри вибору волоконно-оптичного трансивера

Тип кабелю і відстань

Залежно від типу оптоволокна, з яким сумісна модель, пристрої ділять на одно- і багатомодові. Оскільки багатомодові кабелі не використовують для далеких відстаней, модулі такого типу менш популярні.

Мультимодові модулі підтримують передачу даних на відстань в 550 метрів максимум, а деякі — і того менше. Одномодові ж моделі здатні передавати дані на відстані понад кілометр.

Дальність передачі залежить від типу модуля:

  • SFP — до 120 км;
  • SFP+ — максимум 80 кілометрів.
  • Код товару: 43341 Ethernet SFP модуль. 1Gb 1x1310nm SC 3км. Є в наявності 435грн.
    Швидкість передачі даних: 1Gb. Довжина хвилі: 1310nm. Тип конектора: LC. Напруга живлення: 3,3B. Робоча дистанція: 3км
  • Код товару: 43350 Ethernet SFP модуль. 1Gb 1x1550nm SC 3км. Є в наявності 435грн.
    Швидкість передачі даних: 1Gb. Довжина хвилі: 1550nm. Тип конектора: LC. Напруга живлення: 3,3B. Робоча дистанція: 3км

Технології спектрального ущільнення при пропускній здатності до 10 гігабіт на секунду знижують дальність передачі. Як правило, в цьому випадку дальність не перевищує 60 кілометрів.

Важливо! Одно- і мультимодові модулі не сумісні.

Кількість волокон

SFP модулі можуть бути дво- і одноволоконними. Через особливості оптичних кабелів, потрібно два волокна, щоб організувати дуплекс. Двоволоконні моделі оснащені двома роз’ємами: одним — для приймання, іншим — для передачі інформації. Деякі з них підтримують спектральне ущільнення типу CWDM, DWDM.

Моделі з WDM призначені для одноволоконних кабелів. Ця технологія робить модуль двонаправленим: його порт можна використовувати як для приймання, так і для передачі даних.

Довжина хвилі

Модулі SFP передають і приймають сигнал на хвилях, які мають різну довжину. Оскільки не всі моделі є сумісними один з одним, це потрібно брати до уваги.

Зазвичай показник становить:

  • для мультимодових трансиверів — 850/1550 нм,
  • для одномодових моделей — 1310 і 1550 нм, 1490/1550 нм і 1510/1570 нм. Є й інші варіації.

Тип коннектора

Моделі розрізняють за типом роз’єму, сумісного з тим чи іншим коннектором. Так, існують SFP модуль SC і трансивер з роз’ємом LC. Другий варіант — такий же, як і перший, але має менші розміри. Це підвищує зручність комутації.

Варто відзначити, що двоволоконні моделі майже завжди оснащуються LC роз’ємами, оскільки це дає можливість розмістити два конектора в дуплексному модулі. А ось використання роз’єму SC можливо тільки в симплексних модулях.

Швидкість

Показник залежить від форм-фактора і використовуваної технології. Але через те, що найчастіше використовується саме Ethernet, про неї й піде мова. Так, пропускна здатність може досягати:

  • 1,25 Гбіт/сек — у SFP трансивера;
  • 10 Гбіт/сек — у SFP+ модуля.

Додаткова інформація

Більшість сучасних трансиверів оснащені функцією DDM — цифрового контролю якості з’єднання, яка дає можливість виявити пошкодження кабелю або збій в самому модулі. Визначити, чи підтримує оптичний модуль SFP таку функцію можна по його маркуванню: як правило, в ньому є буква D.

Варто відзначити, що крім оптоволоконних SFP/SFP+ модулів, існують моделі з портами для LAN-кабелів, що мають гігабітну пропускну здатність. Такі пристрої дозволяють збільшити можливості розширення мережевих девайсів з подібними портами.

Як видно, оптичні модулі — корисне обладнання. Вибрати відповідний варіант — не так вже й складно, якщо знати особливості своєї мережі та звертати увагу на ключові характеристики трансиверів.

Залишити коментар

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну