info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
  • Головна
  • Поради
  • Важливе про вибір PoE комутатора для IP-камер — 6 ключових факторів

Важливе про вибір PoE комутатора для IP-камер — 6 ключових факторів

Для систем спостереження зручні комутатори з PoE, адже через їх порти можна не лише передавати дані кабелем, а й забезпечувати живленням IP-камери стеження. Це сприяє більш зручному розміщенню обладнання, а також позбавляє від зайвих дротів.

У статті поговоримо про ключові моменти, важливі для вибору PoE світча для системи цифрового відеоспостереження.

vaglyve_pro_vybir_komutatoriv_dlya_ip_videonaglyadu

№1: Потужність

При виборі комутатора важливо враховувати максимальну потужність, яку він може видавати на один порт. Тож, деякі мережеві відеокамери для спостереження можуть витрачати аж 20 Вт, а є моделі, які споживають 4 Вт. А це означає, що варто віддати перевагу комутаторові, який зможе забезпечити підключеним до нього камерам достатню потужність.

Зрозуміти, чи зможе світч живити всі айпи камери, допоможе стандарт PoE. Однак і тут є нюанс. Річ у тім, що через втрати в кабелі заявлений показник потужності, що видається на порт, більший за реальний. Докладніше — у таблиці.

Стандарт PoE Максимальна потужність на порт у теорії Максимальна потужність на порт насправді
802.3af 15,4 Вт близько 12,4 Вт
802.3at 30 Вт приблизно 25,5 Вт

№2: Бюджет PoE

Це загальна потужність PoE, яку світч може подати на всі порти. Якщо бюджет великий, а портів мало, то потужність порту буде високою. І навпаки: малий бюджет та велика кількість портів — це менша потужність на порт.

Отже, якщо енергоспоживання всіх камер більше за потужність комутатора, то живлення пристроям не вистачить. А це означає втрати в відеозаписах, та й загалом некоректну роботу IP відеокамер.

З цієї причини рекомендується вибирати світч із запасом потужності. Також можна зменшити кількість камер типу PTZ у системі спостереження, бо у них велика споживана потужність.

№3: Напруга

Йдеться про джерело живлення (ДЖ) світча. Річ у тім, що зазвичай IP камери функціонують від 12-ти або 24-вольтового ДЖ. Якщо подається менше напруги, ніж потрібно, то камера просто не працюватиме. А якщо напруга більша, виникає ризик перевантаження, через яку камера може зламатися, а то й зовсім перегоріти.

Щоб такого не трапилося, надавайте перевагу виробникам PoE комутаторів для айпі камер відеоспостереження, які передбачили функцію автоматичного регулювання напруги.

№4: Кількість портів

Від цього залежить, скільки камер можна підключити до світча. Можна купити комутатор з PoE на 4-48 портів, або навіть більше. Однак на цю характеристику важливо звертати увагу у зв’язці з наведеними вище параметрами.

Наприклад, світч на 24 PoE порту загальною потужністю 370 Вт зможе живити стільки ж IP камер стандарту 802.3af, і лише 12 пристроїв стандарту 802.3at. Крім того, варто пам’ятати, що у світча можуть підтримувати PoE як усі порти, так і лише їхня частина.

Вибираючи комутатор за цим параметром, варто орієнтуватися на:

  • загальну кількість айпі камер у системі спостереження;
  • кількість камер, які потрібно живити за допомогою PoE;
  • стандарт PoE.

№5: Швидкість портів

Пропускна здатність кожного порту світча може досягати 100 Мбіт/с, 1 Гбіт/с, а також 2,5 Гбіт/с і більше. Звичайно, висока швидкість — це добре, але для відеоспостереження вона зовсім не обов’язкова. Одній IP камері з роздільною здатністю FHD на посилання відео потрібно приблизно 2,5 Мбіт/сек, а 4К камері — до 10 Мбіт/с. З цього випливає, що для відеоспостереження варто вибирати 100-мегабітний світч.

№6: Тип PoE світча

Вибору надаються некеровані, smart та керовані комутатори, які відрізняються функціональними можливостями.

  • Некерований варіант — простий пристрій, який не потрібно налаштовувати. Такий світч легко інтегрується в мережу, оскільки він готовий працювати відразу після підключення.
  • Smart — це комутатор з невеликим набором функцій безпеки, можливістю налаштування та адміністрування мережі.
  • Керований — такий пристрій є найбільш функціональним, дозволяє налаштовувати VLAN, підтримує IGMP Snooping, фільтрацію трафіку та контроль доступу, QoS.

Що вибрати залежить від розмірів системи відеоспостереження. Некерований комутатор підійде для невеликої мережі, якщо потрібна можливість адміністрування, підійде smart модель. Ну, а для складних, великих систем стеження, інтегрованих у СКУД, знадобиться керований світч.

Підіб’ємо підсумки. Щоб вибрати оптимальний PoE світч для відеоспостереження, необхідно враховувати його тип, кількість і швидкість портів, а також показники потужності та напруги пристроїв.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну