Місто
Мова сайту
Укр
Рус
Увійти в кабінет
Каталог товарів
Пасивне мережеве обладнання
Активне мережеве обладнання
Оптичні компоненти
Короб, лотки, гофра, інструмент
Електроживлення, електрика

Використання бандажної стрічки: від вибору скріп до помилок монтажу

11 грудня 2023

Наша стаття надасть короткий і ємний матеріал про кабельну арматуру з ілюстраціями, починаючи з вибору відповідного матеріалу стрічки і закінчуючи останнім етапом монтажу. Крім того, ви знайдете в ній покрокову інструкцію по роботі з інструментом для натяжки сталевої стрічки. У процесі розглядаються оптимальні варіанти скріп, надаються рекомендації щодо вибору відповідного інструменту для успішної роботи і помилки, яких слід уникати.

Використання бандажної стрічки: від вибору скріп до помилок монтажу - фото 2

Що таке бандажна стрічка?

Будівельні бандажні стрічки - це спеціальні металеві смуги, що застосовуються для кріплення елементів конструкцій.
Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів, таких як сталь, алюміній, оцинкована сталь, нержавіюча сталь або навіть полімери. Вибір матеріалу залежить від вимог конкретного будівельного проекту, включно з умовами експлуатації та навколишнім середовищем. У разі металевих бандажних стрічок, вони можуть мати захисні покриття, такі як цинк, для запобігання корозії і збільшення терміну служби.

Як вибрати бандажну стрічку?

Основний момент, який важливо засвоїти, полягає в тому, що ефективність кріплення і натягу бандажної стрічки значною мірою визначається не стільки характеристиками і виробником інструменту, скільки якістю самої бандажної стрічки та обраними елементами з'єднання.

Рекомендуємо обирати бандажну стрічку, яка поставляється в бухтах довжиною 50 метрів і упаковується в зручні пластикові касети з ручкою. Таке пакування унеможливлює вірогідні проблеми із заплутуванням або неправильним розкручуванням необхідної ділянки стрічки.
Якщо ви вже купили стрічку в паперовій упаковці, найкращим варіантом буде не розкривати коробку повністю, а зробити надріз зверху. Це дасть змогу провести кінець стрічки через цей надріз, водночас сама бухта залишиться міцно згорнутою і не заплутується ні в процесі транспортування, ні під час її використання.

Використання бандажної стрічки: від вибору скріп до помилок монтажу - фото 4

На моменті купівлі звертайте увагу на такі характеристики:

 • Ширина: вибору часто доступні варіанти шириною 10, 19 і 20 мм. Останній вважається найпопулярнішим для стандартного використання, а моделі шириною 10 мм - для малогабаритних виробів на опорах (наприклад відеокамер).
 • Товщина: Тут можуть бути різні варіанти від 0,4 мм до 1 мм. Найбільш ходовим значенням товщини сміливо можна назвати 0,7 мм.
 • Максимальне навантаження. Перш за все, важливо приділити увагу параметру руйнівного навантаження. Значення цього показника не завжди має бути максимальним, оскільки залежно від умов монтажу іноді більш доцільним є використання легкого варіанта.

Хоча цей параметр залежить від конкретного виробника і якості виконання, але ми рекомендуємо не розглядати моделі, в яких значення максимального навантаження менше ніж 8 кН для стрічки товщиною 0,7 мм, і менше ніж 5 кН для товщини 0,4 мм.

 • Матеріал: найчастіше являє собою нержавіючу сталь. Не менш популярні й моделі з оцинкованої сталі.

Куди можна монтувати стрічку?

Кріпильна стрічка - це універсальний засіб монтажу для різних типів опор. Опори можуть являти собою дерев'яні, металеві або бетонні стовпи круглої, прямокутної або багатогранної форми. Ви напевно побачите таке кріплення навіть на деревах.

Однак важливо дотримуватися основної умови: поверхня кріплення має бути ширшою, ніж сам скріп. В іншому разі можливі деформації під час затягування, що може позначитися на якості монтажу та його довговічності.

Використання бандажної стрічки: від вибору скріп до помилок монтажу - фото 5

Ну а перелік того, що можна закріпити такою стрічкою воістину величезний. Тут і розподільні шафи, освітлювальні прилади, знаки дорожніх покажчиків і камери відеоспостереження. З неочевидного застосування виділимо ізоляцію на трубах теплотрас і навіть сітку рабицю на стійки паркану для огородження території.

Бугель і скріпа - це одне й те саме? Ні

Зрозуміло, кріпильна стрічка поодинці не в змозі надійно закріпити гак або інше обладнання. Для виконання цього завдання потрібно використовувати додатковий компонент: скріпу або бугель.

Використання бандажної стрічки: від вибору скріп до помилок монтажу - фото 7

Їх часто плутають між собою, розглядаючи як однакові компоненти, і вважають, що вибір між ними не має значення. Однак, крім зовнішньої схожості, основна відмінність між ними проявляється в їхній функціональності:

 • Скріпа призначена для встановлення на проміжних опорах, де відсутні фронтальні розтягувальні навантаження.
 • Бугель використовується на анкерних опорах і витримує повне навантаження тяжіння дроту СІП в анкерному прольоті. З цієї причини бугель обладнаний пилоподібними щербинами для надійної фіксації, що запобігають ковзанню стрічки.

Важливо зазначити, що використання бугеля з отвором завширшки 20 мм для бандажної стрічки завширшки 10 мм неприпустимо. У цьому разі необхідно суворо дотримуватися відповідності розмірів використовуваних матеріалів для забезпечення ефективного монтажу.


В іншому разі, результат може бути таким.

Використання бандажної стрічки: від вибору скріп до помилок монтажу - фото 9

Невідповідність між бугелем і бандажною стрічкою створить нерівновагу. Скріпи оснащені спеціальним швом у своїй конструкції не випадково. Це передбачено для того, щоб під час екстремальних навантажень скріпа розкривалася вздовж цього шва. Таким чином, провід СІП разом з гаком опускається вниз, забезпечуючи збереження як самого СІП, так і опори.

Як вибирати між бугелем і скріпою? Конкретні приклади

Бугель здатний витримувати навантаження в межах 750-800 кг. Якщо дві полоски бандажної стрічки, скріплені бугелями, оточують гак, це вже створює навантаження в 1,5 тонни. Зі свого боку, скріпа утримує вагу до 600 кг або 1,2 тонни за умови використання подвійної стрічки завтовшки 0,7 мм.

Важливо усвідомлювати, що в кожній арматурі мають бути включені ланки обмеженої міцності, призначені для захисту лінії СІП від механічних пошкоджень. Що це означає?

Наприклад, якщо на СІП падає масивне дерево, дріт повинен залишитися неушкодженим, а опора не повинна впасти. Відповідно до правил, елементи в лінійній арматурі повинні руйнуватися, запобігаючи ефекту доміно і забезпечуючи збереження не тільки дроту, а й сусідніх опор.

Важливо зазначити, що слабкою ланкою в системі кріплення часто є не найдорожчі та найвідповідальніші елементи, як-от анкерні затискачі, а скоріше дешеві компоненти виробу.

Таким чином, закріплення гаків металевою стрічкою під час використання скріп і бугелів стає вразливим елементом. Іноді навіть досвідчені проектувальники можуть припуститися помилки, приймаючи рішення на користь бугелів як універсального варіанту, який можна застосувати як на проміжних, так і на анкерних опорах. Проте в цьому разі принцип універсальності може мати негативні наслідки. Розглянемо, чому.

Припустимо, у вас є дріт СІП-1 з несучою жилою площею 70 мм2 і руйнівним навантаженням 2 тонни. Він закріплений анкерним затискачем із зусиллям також у 2 тонни. Усе це утримується на гаку з двома стрічками і бугелями, які витримують 1,5 тонни.

У разі наднавантажень насамперед стрічка може випасти з бугеля, таким чином, зберігаючи цілісність всієї лінії. У разі ремонту потрібно тільки замінити два бугеля і шматочок бандажної стрічки, що є незначними витратами.

Однак, якщо у вас дріт з несучою жилою 50 мм2 і міцністю 1,4 тонни, анкерний затискач тримає 2 тонни, гак, закріплений бугелями, - 1,5 тонни, а сам дріт всього 1,4 тонни, ситуація змінюється. Найімовірніше, першим зазнає навантаження дріт, і витрати на ліквідацію аварії будуть значно вищими. Цієї проблеми можна було б уникнути ще на етапі монтажу, використовуючи скріпи з меншим руйнівним навантаженням для закріплення стрічки, що в довгостроковій перспективі заощадило б витрати на ремонт.

Для більш тонких проводів СІП і дотримання принципу слабкої ланки можливе використання бандажної стрічки зі зменшеною товщиною і шириною, із застосуванням відповідних скріп. Ці параметри слід враховувати і ретельно прораховувати вже на етапі проектування.

Натягувач для бандажної стрічки - що це і навіщо?

Бандажна машинка являє собою інструмент, який використовується для стяжки сталевої стрічки під час монтажу або кріплення різних конструкцій. Ось кілька причин, через які вона може бути корисною:

 • Спрощення процесу монтажу: значно прискорить процес установки і полегшить роботу оператора.
 • Надійність кріплення: бандажна машинка створює рівномірний і надійний натяг сталевої стрічки, чого важко домогтися без використання подібного інструменту.
 • Економія ресурсів: використання машинки дає змогу мінімізувати витрату матеріалу (стрічки) і запобігає зайвому його розтягненню або перенапруженню, що може бути причиною пошкодження стрічки під час монтажу.
 • Збільшення безпеки: цей інструмент сприяє більш точному і контрольованому процесу кріплення, що в кінцевому підсумку може підвищити безпеку на будмайданчику.

Асортимент натягувачів бандажної стрічки широкий, але так чи інакше, всі вони містять такі компоненти, як: корпус, відсікаючий ніж і руків'я ножа, механізм фіксації стрічки та систему, що полегшує затягування стрічки. Схематичну будову бандажного ключа дивіться на малюнку нижче:

Використання бандажної стрічки: від вибору скріп до помилок монтажу - фото 11

Корисно: Щоб мінімізувати займане інструментом місце в сумці, можна легко зняти рукоятку, що відповідає за крутний момент.

Покрокова інструкція монтажу бандажної стрічки за допомогою натягувача

Сталева стрічка може мати гострі краї, тому для запобігання порізів завжди використовуйте рукавички під час роботи з нею.

Використання бандажної стрічки: від вибору скріп до помилок монтажу - фото 13
 • Почнемо з підготовки необхідної довжини бандажної стрічки. Оберніть стрічку навколо опори, додавши 5 см з краю для встановлення скріпи і приблизно 10 см для розміщення стрічки в інструменті.
 • Потім можна відрізати стрічку, скориставшись вбудованим у інструмент для натяжки ножем.
 • Далі встановлюється скріпа так, щоб її вусики були спрямовані назовні.
Використання бандажної стрічки: від вибору скріп до помилок монтажу - фото 16
 • Відмірявши 5 см, кінець стрічки загинається в бік основної частини. З використанням пасатижів або молотка цей кінець максимально притискається до зворотного боку скоби.
 • Стрічка пропускається через гак, який, притулений до опори, обертається навколо неї.
 • Для надійної фіксації верхньої частини гака потрібно виконати два повних оберти бандажною стрічкою навколо опори, тоді як для нижньої достатньо одного. Зверніть на це увагу з самого початку, коли підбираєте необхідну довжину.
 • Після завороту стрічки в проріз скріпи, вручну натягуєте її, регулюючи ступінь натягу.
 • Повертаєте ручку машинки так, щоб затискна частина стикалася з відрізним краєм, а потім повертаєте машинку так, щоб проріз був спрямований вгору. Вільний кінець стрічки пропускається через проріз машинки і фіксується ручкою фіксатора.
 • Після цього можна почати стяжку, обертаючи механізм натягу.
 • Коли досягнуто необхідного натягу, машинку разом зі стрічкою загинаєте в бік вушок скріпи, а потім за допомогою ножа робите перерізання.
Використання бандажної стрічки: від вибору скріп до помилок монтажу - фото 17
 • Хвіст, що залишився, потім підбивається молотком, і вусики загинаються ним же.

Важливо не забивати вушка скріпи корпусом бандажної машинки, оскільки це може скоротити її термін служби.


Як максимально ефективно використовувати бандажну стрічку, виключаючи зайві відрізки.

Бандажну стрічку можна використовувати без жодних залишків, уникаючи попереднього виміру її довжини, обмотки навколо опори, відрізання і залишення зайвих 5-10 см запасу. Процедура роботи практично ідентична описаній вище, з деякими невеликими змінами. Важливо, щоб стрічка була в пластмасовому кожусі. Порядок дій наступний:

Використання бандажної стрічки: від вибору скріп до помилок монтажу - фото 15
 1. Вставте стрічку в скріпу або бугель, і не загинаючи її, зробіть моток через опору, таким чином, щоб вона пройшла через гак.
 2. Потім ще раз вводьте кінець стрічки в проріз скріпи, щоб він опинився під першим обертом. Залиште великий запас слабини стрічки навколо опори.
 3. Тепер загинайте кінчик стрічки під бугель і притискайте його пасатижами. Вручну регулюєте слабину навколо опори і змотуєте все зайве в кожух. Залишаєте запас у 40-50 см від кожуха до бугеля для встановлення машинки.
 4. Пропускаєте цей запас у машинку і починаєте притягувати гак з використанням механізму натягу.
 5. Після остаточного затягування перерізаєте стрічку і закріплюєте її на скріпі, загинаючи вушка.

Таким чином, ви використовуєте рівно стільки бандажної стрічки, скільки необхідно, без надмірностей.

Про помилки і поради

1. Для кожної опори допустимо використовувати не більше двох гаків, закріплених однією стрічкою.

2. На початку процесу натяжки стрічки стежте за тим, щоб ніс інструменту вирівнювався точно щодо скріпи.

Використання бандажної стрічки: від вибору скріп до помилок монтажу - фото 18

3. Під час монтажу гака і натягу стрічки на анкерних опорах уважно перевіряйте коректність його розташування. Навантаження на гак не повинне спрямовуватися в бік, перпендикулярний його положенню.
4. Цей тип навантаження допустимий тільки для гаків і арматури, встановлених на проміжних опорах.

Використання бандажної стрічки: від вибору скріп до помилок монтажу - фото 19
5. І навпаки, неправильний напрямок навантаження тяжіння на проміжній опорі може призвести до деформації кріпильних елементів.
6. Не допускається наявність слабини в стрічці, навіть якщо її натяг ускладнено іншими елементами опори, такими як заземлювальний спуск.
Використання бандажної стрічки: від вибору скріп до помилок монтажу - фото 20
7. Переконайтеся, що ця стрічка виготовлена виключно з нержавіючого матеріалу. В іншому випадку, після тривалої експлуатації, вона може набути ось такого вигляду.
Використання бандажної стрічки: від вибору скріп до помилок монтажу - фото 21