info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Як з’єднати виту пару — 4 способи

Вміння наростити мережевий кабель самостійно знадобиться, якщо потрібно подовжити або полагодити шнур, а звертатися до майстра не хочеться.

Розповідаємо про способи з’єднання витої пари та даємо прості інструкції.

Метод №1: Скручування провідників

Цей спосіб полягає в з’єднанні провідників, які мають одне призначення, шляхом скручування і подальшої ізоляції жил. Такий підхід використовується, коли необхідно розподілити шнури в розподільчих коробках, а також при підключенні розеток або ж вимикачів. Застосовується він і тоді, коли потрібно з’єднати розірваний електроланцюг.

Дроти з’єднуються за тією ж технологією: чотирьох- або восьмижильний шнур розбирають на провідники, а потім однакові жили з’єднують один з одним.

Варто зазначити, що подібне з’єднання може призвести до загасання сигналу. Втім, цей метод підійде як тимчасове рішення, оскільки провід все ж буде працювати.

Що знадобиться для скручування:

 • стриппер;
 • інструмент для видалення обплетення;
 • олов’яний припій близько 0,3-0,5 мм;
 • сірники;
 • термоусадка 1,5 мм до нагрівання, після – 0,75 мм;
 • ізоляційна стрічка.

Тепер займемося власне скруткою:

 1. Зачищаємо обидва кабелі від зовнішньої ізоляції: зняти потрібно 3-4 см оболонки.
 2. Розбираємо провідники та зачищаємо їх. Однакові за кольором жили скручуємо між собою.
 3. Рівняємо кінчики.
 4. Обмотуємо припоєм.
 5. Скорочення кінці нагріваємо вогнем і ізолюємо їх термоусадкою.
 6. Виконуємо монтаж ізоляційної стрічки.

Якщо все вийде акуратно, шнур практично не змінить форму. Це дозволить протягнути його через отвір в стіні або ж заховати в плінтус.

Порада: як можна раніше замініть отриманий кабель цілим заводським дротом.

Метод №2: Пайка

Якщо вмієте працювати паяльником, цей спосіб — для вас. Він дозволить створити надійне з’єднання і не міняти дріт згодом.

Для спайки шнурів знадобиться стандартний паяльний набір, що складається з паяльника, припою, флюсу і зачисного інструменту. Також будуть потрібні ізоляційні матеріали: термозбіжна трубка, ізоляційна стрічка.

Як паяти шнур:

 1. Зняти з відрізків шнура зовнішню оболонку. Її можна не тільки обрізати, а й трохи розрізати уздовж і загнути. Потім ізоляцію можна повернути на місце.
 2. Розібрати пари жил і зачистити їх від ізоляції. Зробити це краще за допомогою стриппера, оскільки кусачки або ніж можуть пошкодити провідники.
 3. Скрутити пари однакових жил обох шнурів, орієнтуючись на колір ізоляції, і зрізати зайве.
 4. Спаяти жили, що були скручені: нагріти, рівномірно нанести припій за місцем, де було виконане скручування.
 5. Кожен зпаяний дріт заізолювати окремо, а потім — все разом: ділянку комутації гарненько обмотуємо ізоляційною стрічкою. Оголених зон не повинно бути.

Важливо! З’єднанні таким способом кабелі не можна розміщувати в сирих приміщеннях, і тим більше на вулиці. Якщо цього не уникнути, слід по-максимуму герметизувати місце спайки, скориставшись полімерним гнучким рукавом.

Метод №3: З’єднання за допомогою клеми

В електриці, як слаботочній, так і силовій, використовуються спеціальні клеми — скотчлоки, за допомогою яких з’єднують шнури один з одним. Такі аксесуари являють собою вироби, виконані з пластика, і оснащені контактами з металу.

Матеріал пристосувань не пошкоджується розчинниками. Усередині вільний простір клем заповнений гелем. Він захищає контакти від вологи.

Головна перевага скотчлоків полягає в економії часу: не потрібно зачищати дроти, обмотувати місце комутації ізоляційною стрічкою. Однак це стосується тільки тих шнурів, які будуть розташовуватися в плінтусі, стіни або коробі.

Як використовувати:

 • Зняти верхнє обплетення з обох кінців кабелю.
 • Підготувати провідники до обтискання, розклавши жили.
 • Встановити клеми.
 • По черзі обтиснути всі жили.

Отримане з’єднання буде схоже на гірлянду, оскільки скотч-локи будуть стирчати, а компактно заховати їх не вийде. Однак за герметичність переживати не доведеться: хоча виглядати комутація буде неакуратно, надійності вистачить. Але варто враховувати, що працювати такий дріт буде так само, як і відновлений за допомогою скручування.

Метод №4: З’єднувач

Існує простий спосіб, що полягає у використанні спеціального пристрою — адаптера, виконаного у вигляді компактної коробочки. Такі аксесуари коштують недорого, відрізняються простотою в застосуванні.

Для використання перехідників є умова: щоб скріпити два відрізки шнура, необхідні не тільки адаптери, а й конектори: комп’ютерні вилки для виконання комутації. Іншими словами, такий метод можна застосовувати тільки з обтисненими шнурами.

Кабель обтискається коннекторами згідно з прямою або ж перехресною схемою з’єднання внутрішніх жил. Вибирати схему слід, ґрунтуючись на призначенні дротів.

Зробити шнур довше, використовуючи з’єднувачі rj-45, неважко: в порти, які розташовані по обидва боки пристосування, необхідно вставити конектори наших патч-кордів.

Примітка: існують і спеціальні зрощувачі витої пари, які нагадують вищевказані перехідники. Однак тут необхідно закладати провідники в перехідник за допомогою спеціального інструменту. Так що будуть потрібні навички.

Наростити інтернет-кабель можна декількома способами. Скручування і клеми — досить прості, однак, є скоріше тимчасовим рішенням проблеми. Пайка — дуже надійний метод, який втім вимагає навичок використання паяльника. А ось застосування з’єднувачів є вельми простим способом.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну