info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00 без перерви
м. Київ (044) 331-07-53
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Як з’єднати виту пару — 4 способи

Вміння наростити мережевий кабель самостійно знадобиться, якщо потрібно подовжити або полагодити шнур, а звертатися до майстра не хочеться.

Розповідаємо про способи з’єднання витої пари та даємо прості інструкції.

Метод №1: Скручування провідників

Цей спосіб полягає в з’єднанні провідників, які мають одне призначення, шляхом скручування і подальшої ізоляції жил. Такий підхід використовується, коли необхідно розподілити шнури в розподільчих коробках, а також при підключенні розеток або ж вимикачів. Застосовується він і тоді, коли потрібно з’єднати розірваний електроланцюг.

Дроти з’єднуються за тією ж технологією: чотирьох- або восьмижильний шнур розбирають на провідники, а потім однакові жили з’єднують один з одним.

Варто зазначити, що подібне з’єднання може призвести до загасання сигналу. Втім, цей метод підійде як тимчасове рішення, оскільки провід все ж буде працювати.

Що знадобиться для скручування:

 • стриппер;
 • інструмент для видалення обплетення;
 • олов’яний припій близько 0,3-0,5 мм;
 • сірники;
 • термоусадка 1,5 мм до нагрівання, після – 0,75 мм;
 • ізоляційна стрічка.

Тепер займемося власне скруткою:

 1. Зачищаємо обидва кабелі від зовнішньої ізоляції: зняти потрібно 3-4 см оболонки.
 2. Розбираємо провідники та зачищаємо їх. Однакові за кольором жили скручуємо між собою.
 3. Рівняємо кінчики.
 4. Обмотуємо припоєм.
 5. Скорочення кінці нагріваємо вогнем і ізолюємо їх термоусадкою.
 6. Виконуємо монтаж ізоляційної стрічки.

Якщо все вийде акуратно, шнур практично не змінить форму. Це дозволить протягнути його через отвір в стіні або ж заховати в плінтус.

Порада: як можна раніше замініть отриманий кабель цілим заводським дротом.

Метод №2: Пайка

Якщо вмієте працювати паяльником, цей спосіб — для вас. Він дозволить створити надійне з’єднання і не міняти дріт згодом.

Для спайки шнурів знадобиться стандартний паяльний набір, що складається з паяльника, припою, флюсу і зачисного інструменту. Також будуть потрібні ізоляційні матеріали: термозбіжна трубка, ізоляційна стрічка.

Як паяти шнур:

 1. Зняти з відрізків шнура зовнішню оболонку. Її можна не тільки обрізати, а й трохи розрізати уздовж і загнути. Потім ізоляцію можна повернути на місце.
 2. Розібрати пари жил і зачистити їх від ізоляції. Зробити це краще за допомогою стриппера, оскільки кусачки або ніж можуть пошкодити провідники.
 3. Скрутити пари однакових жил обох шнурів, орієнтуючись на колір ізоляції, і зрізати зайве.
 4. Спаяти жили, що були скручені: нагріти, рівномірно нанести припій за місцем, де було виконане скручування.
 5. Кожен зпаяний дріт заізолювати окремо, а потім — все разом: ділянку комутації гарненько обмотуємо ізоляційною стрічкою. Оголених зон не повинно бути.

Важливо! З’єднанні таким способом кабелі не можна розміщувати в сирих приміщеннях, і тим більше на вулиці. Якщо цього не уникнути, слід по-максимуму герметизувати місце спайки, скориставшись полімерним гнучким рукавом.

Метод №3: З’єднання за допомогою клеми

В електриці, як слаботочній, так і силовій, використовуються спеціальні клеми — скотчлоки, за допомогою яких з’єднують шнури один з одним. Такі аксесуари являють собою вироби, виконані з пластика, і оснащені контактами з металу.

Матеріал пристосувань не пошкоджується розчинниками. Усередині вільний простір клем заповнений гелем. Він захищає контакти від вологи.

Головна перевага скотчлоків полягає в економії часу: не потрібно зачищати дроти, обмотувати місце комутації ізоляційною стрічкою. Однак це стосується тільки тих шнурів, які будуть розташовуватися в плінтусі, стіни або коробі.

Як використовувати:

 • Зняти верхнє обплетення з обох кінців кабелю.
 • Підготувати провідники до обтискання, розклавши жили.
 • Встановити клеми.
 • По черзі обтиснути всі жили.

Отримане з’єднання буде схоже на гірлянду, оскільки скотч-локи будуть стирчати, а компактно заховати їх не вийде. Однак за герметичність переживати не доведеться: хоча виглядати комутація буде неакуратно, надійності вистачить. Але варто враховувати, що працювати такий дріт буде так само, як і відновлений за допомогою скручування.

Метод №4: З’єднувач

Існує простий спосіб, що полягає у використанні спеціального пристрою — адаптера, виконаного у вигляді компактної коробочки. Такі аксесуари коштують недорого, відрізняються простотою в застосуванні.

Для використання перехідників є умова: щоб скріпити два відрізки шнура, необхідні не тільки адаптери, а й конектори: комп’ютерні вилки для виконання комутації. Іншими словами, такий метод можна застосовувати тільки з обтисненими шнурами.

Кабель обтискається коннекторами згідно з прямою або ж перехресною схемою з’єднання внутрішніх жил. Вибирати схему слід, ґрунтуючись на призначенні дротів.

Зробити шнур довше, використовуючи з’єднувачі rj-45, неважко: в порти, які розташовані по обидва боки пристосування, необхідно вставити конектори наших патч-кордів.

Примітка: існують і спеціальні зрощувачі витої пари, які нагадують вищевказані перехідники. Однак тут необхідно закладати провідники в перехідник за допомогою спеціального інструменту. Так що будуть потрібні навички.

Наростити інтернет-кабель можна декількома способами. Скручування і клеми — досить прості, однак, є скоріше тимчасовим рішенням проблеми. Пайка — дуже надійний метод, який втім вимагає навичок використання паяльника. А ось застосування з’єднувачів є вельми простим способом.

Залишити коментар

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну