info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
  • Головна
  • Новини
  • Новорічна БРЕНДятина: історія виробників мережевого обладнання (Cisco, TP-Link і MikroTik)

Новорічна БРЕНДятина: історія виробників мережевого обладнання (Cisco, TP-Link і MikroTik)

Сьогодні порад не даємо! Щоб не нагружатися після новорічних свят і не викликати кипіння мозку, розповідаємо про лідерів у сфері мережевого обладнання. Почитайте, це цікаво.

Cisco

Компанія Cisco — сімейний бізнес з виробництва мережевого обладнання, заснований подружжям Л. Бозеком і Сандрою Лернер в 1984 році.

Сімейна пара працювала в Стенфордському університеті. Бозек був менеджером лабораторії на кафедрі інформатики, а Лернер — контролювала роботу комп’ютерів у вищій школі бізнесу. В університеті Бозек придумав, як об’єднати дві локальні мережі в своєму відділі і відділі, де працювала його дружина. Для цього він простягнув 500 ярдів кабелю по кампусу.

Звичайно, вони не єдині, хто почав розробку та продажу мережевих маршрутизаторів. Однак компанія стала першою, хто домігся успіху в створенні комерційно успішного багатопротокольного роутера. Завдяки йому комп’ютери, що використовують різні протоколи, могли взаємодіяти один з одним.

Фірма відома і своєю багаторівневою розгалуженою системою сертифікації інженерів комп’ютерних мереж. Її фішка — в перевірці знань не тільки продукції виробника, а й мережевих протоколів, технологій. Сертифікацію Cisco на рівні експерта — CCIE — визнає безліч компаній, навіть тих, що працюють на мережевому обладнанні інших брендів.

Через 6 років з моменту заснування компанія Cisco Systems стала королевою мережевого світу. У 1998 році її ринкова вартість перевалила за 100 мільярдів доларів. Це був справжній рекорд!

Cisco домоглася успіху і поваги, і продовжує тримати марку. Компанія стала акулою у світі мережевого обладнання завдяки правильним бізнес-рішенням. Що й не кажи, а в Циско вміють знаходити перспективні напрямки. Наприклад, у 2009 році фірма купила понад 90% акцій Tandberg. Це дозволило Cisco просунутися далеко вперед: з того часу компанія вважається світовим лідером у виробництві обладнання для відеоконференцій.

TP-Link

Ще один сімейний бізнес. Компанію заснували два брати Чжао Цзяньцзюнь і Чжао Цзясин в 1996 році.

Цікаво, що назва фірми — TP-Link — раніше була скороченням від «Twisted Pair» — вита пара, але пізніше трактування змінилося на «Trust and Performance».

Аналітична компанія IDC щорічно оцінює TP-Link як найбільшого у світі постачальника мережевого обладнання в сегменті SOHO. Фірма продає пристрої більш ніж в 170 країнах.

Щоб триматися в рядах лідерів, стояти на місці не можна, і в компанії це дуже добре розуміють. Інженери невпинно розробляють нові технології, націлені на покращення роботи мережевих пристроїв і комфорт користувачів Так, відносно недавно TP-Link представили трьох діапазонні гігабітні роутери: 2 х 5 ГГц і 1 х 2,4 ГГц. Це само по собі круто. А укупі з технологією NitroQAM, яка дозволяє збільшити швидкість на 25% на всіх діапазонах, — все стає ще розкішніше.

Також компанія працює над лінійкою пристроїв стандарту Wi-Fi 6. Нова фірмова трьох діапазонна Mesh-система TP-Link Deco X10 і високошвидкісний стандарт дозволяє збільшити пропускну здатність до 1,95 Гбіт / сек. Просто диво!

TP-LINK — один з небагатьох вендорів мережевого обладнання з власними незалежними виробничими потужностями, які займають площу 326 квадратних метрів. Це в два рази більше київського стадіону “Олімпійський”.

MikroTik

MikroTik (в перекладі з латиської — маленькі мережі) — відома фірма, створена в 1995 році в Латвії. Первинною метою компанії був продаж мережевого обладнання на ринках, що розвиваються.

Візитна картка фірми — операційна система RouterOS. Її створення дозволяє забезпечити гнучкість, стабільність і зручність контролю для будь-яких видів інтерфейсів даних і маршрутизації. Класно, що фірмова ОС може встановлюватися не тільки на роутери, а й на комп’ютери. Це дає можливість перетворити ПК в маршрутизатор. Комп’ютер також набуває функції:

  • брандмауера,
  • VPN,
  • точки доступу;
  • QoS.

Цікаво, чи не так?

Мережеве обладнання MikroTik визнають як зручну інтернет-інфраструктуру для великих об’єктів. Наприклад, ще у 2008 році муніципалітет Піріпірі в Бразилії вирішив використовувати маршрутизатори цієї марки для створення інфраструктури вільного доступу в інтернет. А в рамках програми Уругваю One Laptop Per Child (OLPC) розгорнули загальнонаціональну бездротову мережу на основі пристроїв Мікротік в школах Probaby. Близько 200 000 студентів отримали лептопи, підключені до точок доступу фірми.

За офіційними даними, 97% доходу компанія отримує від продажу мережевого обладнання: дротових і бездротових маршрутизаторів. Решту доходу складають продажі операційних систем до обладнання і доходи від надання послуг.

Збірка обладнання здійснюється на п’яти заводах, розташованих в Литві, Латвії та Китаї. Топові моделі роблять в балтійських країнах: завдяки територіальній близькості до головного офісу легше контролювати процеси. Бюджетні ж лінійки збираються на заводах в Китаї.

Цікаво, що компанія вважає своїм головним конкурентом в сегменті провідних пристроїв Cisco Systems, а на ринку бездротових точок доступу — Ubiquiti Networks.

Невпинний розвиток, прагнення до досконалості та згуртовані команди, власне бачення — все це дозволило великим виробникам мережевого обладнання досягти небувалих висот і впевнено триматися в топі. Хочете оцінити всі переваги пристроїв Cisco, TP-Link або MikroTik? Приходьте на наш сайт!

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну