info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Портрет сисадміна України!

В нашому житті, ми відзначаємо безліч різних свят. Починаючи з релігійних, і закінчуючи професійними. Досить велика кількість припадає на сферу ІТ-технологій, адже спеціальностей там достатньо, і для всіх знайдеться свій день у році. Ось і сьогодні день особливий, адже святкуємо день одного з найбільш важливих членів будь-якої компанії, навіть якщо вона не відноситься до ІТ, а саме – день системного адміністратора!

Майже будь-яке підприємство не здатне нормально функціонувати без послуг цього технобога який завжди все налаштує, приведе в порядок, а що потрібно – відремонтує. І день “святого” Адміна завжди святкується в останню п’ятницю липня. Ось і сьогодні настало 26 липня, остання п’ятниця місяця, і спеціально для Вас, ми дещо таки підготували! Зробивши невелике опитування нашої аудиторії ми вивели такий собі “портрет” сисадміна, і вирішили поділиться ним з вами у вигляді короткого огляду. Всім величезне спасибі за відповіді – портрет вийшов неймовірно цікавим і гармонійним! Давайте ж подивимося на нього скоріше!

У нашому опитуванні взяли участь 215 респондентів з 48 міст України, і на відповіді, сумарно, учасники витратили 1073 хвилини.

Вік:

Судячи з отриманих даних, середній вік системного адміністратора в Україні – десь близько 35 років. Близько 55% знаходяться у віці 30-40 років.  Є й такі що вже в 18 працюють на цій прекрасній посаді, а є й ті, кому 60+. Проміжок прям дуже великий.

Стать:

Думаю, що відразу зрозуміло – професія швидше чоловіча, але є і 1% жінок, і це прям от дуже добре, таке рідко можна зустріти.

Робочий стаж на посаді сисадміна:

У більшості випадків, опитані нами адміни працюють більше семи років, про це говорить показник в цілих 63%! Відмінний показник, адже це говорить нам про те, що людям це подобається! 15% працюють в галузі від 4 до 7 років і 19% займаються адмініструванням 1-3 роки. Частка новачків, до 1 року стажу склала всього 3%.

Типи підприємств, в яких працюють адміни:

А тут аж цікаво! Найбільша кількість їх на різного роду виробничих компаніях 20% і ІТ компанії 20%, за ними держустанови 9%. Чималий попит на сисадмінів також і в сфері відеоспостереження 6%. Фрілансерів, до речі, виявилося досить багато, цілих 7%.

Місто, в якому працюють:

В однозначних лідерах звичайно ж Київ 41%, за ним Одеса 7% і Дніпро 6%. Водночас, 25% наших колег живуть у невеликих населених пунктах – від Оржиці до Лиману, від Східниці до Ічні.

Навчальний заклад:

Думаємо, ні для кого не буде відкриттям, що переважна більшість, це випускники КПІ (Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського) – 17%, НАУ (Національний авіаційний університет) – 4%, ОНПУ (Одеський національний політехнічний університет) – 3%, інших багато, всіх по трошки і приблизно порівну. Суть така, що 97 % опитаних мають вищу освіту.

Як потрапили на роботу:

Покликання є покликання, в переважній більшості випадків люди стають адмінами тому, що з дитинства люблять “шаманити” з залізом 66%. Мріяли про цю професію всього 7%, трохи тих, хто вибрав за принципом “Пальцем в небо” 8%, влаштували по знайомству 4%, примусово 6%.

Чи Круто бути сисадміном?

Однозначно так, це круто, так сказали 81% опитаних адміністраторів. І тільки мала їх частина з відсотком 10% так не вважає.

Скільки компаній встигли порадувати роботою сисадміна:

За свою кар’єру майже дві третини системних адміністраторів, в залежності від досвіду, встигли попрацювати в 1-4 компаніях, тим не менш, серед найбільш досвідчених спеціалістів 21% змінили 7 та більше роботодавців.

Кількість комп'ютерів на обслуговуванні:

Завдань у адміна дуже багато, і одна з них – це стежити за комп’ютерною технікою своєї компанії. Ми вирішили дізнатися у кого скільки компів на обслуговуванні. Як виявилося, ця кількість у більшості варіюється в діапазоні від 50 до 200, цілих 42%. Рідше парк комп’ютерів становить більше 200 – 24%, але тим не менше 14% контролює до 20 компів і 19% від 20 до 50.

Наявність більше ніж 200 комп’ютерів найчастіше зустрічається у сфері IT, в той час як найбільш компактний «парк» чисельністю до 20 шт. притаманний галузі СКУД та відеонагляду.

Де адмін творить свою магію?

Думаємо, всім відомо, що таке поняття як можливість працювати віддалено, і фактично працювати віддалено це дві різні речі. 75% системних адміністраторів, опитаних нами,  працюють в офісі . Віддалено працюють всього 4%, а 20% – віддалено, але з появою в офісі.

Чи задоволені зарплатою опитані?

Це питання, напевно найважливіше, і по підрахунках задоволені 25%, є такі, кому було б непогано дати надбавку, або ж премію 39%, але є і ті кого оплата ну ніяк не влаштовує – благо, їх всього 8%, адже завжди хочеться рухатися вперед, отримувати більше і підвищувати свій рівень життя. На голому ентузіазмі працювати людина не буде, тим більше, якщо ця людина – сисадмін.

Згідно с отриманими даними, найвищий рівень задоволеності заробітною платою спостерігається у сфері IT, на виробництві, на фрілансі та на підприємствах, що займаються торгівлею. У держустановах, ритейлі та сфері СКУД та відеонагляду рівень задоволеності оплатою праці порівняно нижчий.

Бонуси в роботі:

У відповідях на це питання ми отримали збірну солянку зі всіляких “бонусів”. Гнучкий графік – в пошані практично у половини опитаних 49%, його наздоганяють премії і бонуси 39%. Почесне 3-тє місце займають корпоративи 34%.

Як з часом змінився бюджет, що виділяється компанією на обслуговування техніки:

Бюджет на закупівлю та обслуговування комп’ютерної техніки безпосередньо впливає на весь процес роботи, і на її прибуток зокрема. В цілому, у більшості компаній за останні роки бюджет на оновлення «заліза» та програмного забезпечення збільшився (54%) або не змінився (30%). Позитивна динаміка характерна в першу чергу для IT, галузі виробництва та держустанов. Скорочення бюджету зазнали лише 16% компаній, переважно представники агросектора, СКУД та відеонагляду. Стабільність бюджету частіше спостерігається у компаніях, де у підпорядкуванні сисадмінів знаходиться до 50 комп’ютерів.

Дозвілля:

Тут все як у всіх. Одним пограти в ігри на компі 32%, іншим подобаються прогулянки – 42%, третім в іншу країну поїхати подивитися що і як – 39%. Багато хто любить по барах пройтись 27% , або посидіти на дивані за переглядом улюбленого серіалу 40%. Важливо,що сисадміни знають про RTFM і люблять читати не тільки мануали, любителів книг виявилося більше 26%.

Цікаво, що сисадміни у віці 51-64 років ходять на прогулянки вдвічі більше, за своїх колег – 30% проти 15% (18-29 років), 12% та 11% (30-40 та 41-50 років відповідно). Крім того, ця частина аудиторії часто проводить час із сім’єю (26%), подорожує (15%), та відвідує кінотеатри та виставки (11%).

Найбільш зацікавленою в літературі групою є системні адміністратори у віці 41-50 років – 12% проводять час за книжками, у той час як серед колег активними читачами у середньому є лише 7%.

Серед респондентів у віці 30-40 років займаються спортом 9%, так само як і серед сисадмінів у віці 18-29 років. А от у комп’ютерні ігри ця частина аудиторії грає рідше: 9% проти 14% у молодших колег. Натомість зростає доля проведення часу з рідними – 20% проводять час із сім’єю, у той час серед сисадмінів 18-29 років таких лише 9%. Обидві вікові групи однаково дивляться серіали та фільми на дивані (13%).

Сисадміни у віці 18-29 років частіше за інших відвідують кафе, бари та ресторани – 12% проти в середньому 9% серед інших вікових груп.

Крім того, незалежно від віку, деякі респонденти відпочивають на дачі та у гаражі, а також присвячують час своїм хобі (лижі, рибалка, фотографія, столярні роботи, стендовий моделізм), навчанню та саморозвитку.

Які ресурси читаєте?

Нам стало цікаво, де вони найбільш часто вважають за краще читати про нововведення, лайфхаки або цікаві події в сфері ІТ. У лідерах безумовно три ресурси які знають всі:

habr.com – 79%
itc.ua – 43%
dou.ua – 26%
local.com.ua – 18%

Решта ресурсів (ain.ua, хакер.ru, overclockers.ua, medium.com) набрали в сумі менше 28%.

Що може порадувати сисадміна під час робочого дня?

Тут все як у всіх: практично однаково радують “печеньки” 40%, розмови з колегами 39% і відсутність завдань 39%, причому, зробити це на перекурі воліють 15% опитаних. Можна і в facebook позалипати, вважають 9%, а якщо ще й завдань немає, то і зовсім можна заточити печеньку і подрімати в підсобці 17%.

Продовжіть фразу "Сисадмін це..."

Ну, тут підхід був радше з гумором, адже більшість 36% відповіли, що це ніщо інше, як діагноз! Деякі назвали це покликанням 28%, ну і більш класичне продовження – професія набрало 17%. Інші відповіді, такі як “Двигун прогресу”, “Хобі”, “Щастя” сукупно набрали буквально 17%.

П.С.

Іноді людям доводиться поміняти 5, 10 а то і більше робочих місць, щоб знайти себе в цій сфері, знайти ідеальну компанію з відмінним колективом і цікавими завданнями. Але в підсумку, накопичений роками досвід робить їх незамінними членами суспільства. Без них, на сьогоднішній день, не можливо практично нічого. Отакі воїни “компа і мережі”, стоять на захисті всього хорошого і проти всього поганого, роблячи те, що іноді здається неможливим. А окупається все це непоганою такою оплатою, повагою співробітників і купою бонусів про які ми згадували в сьогоднішній статті. Так, заняття не з легких, але гра однозначно варта свічок!

З днем Системного Адміністратора, і нехай прибуде з Вами сила!

Коментарів (2)

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну