info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
  • Головна
  • Поради
  • 6 порад: Як вибрати якісний патч корд на основі витої пари

6 порад: Як вибрати якісний патч корд на основі витої пари

Для якісного з’єднання потрібен якісний патч-корд. Зі статті ви дізнаєтеся, як правильно вибрати хороший з’єднувальний кабель на основі витої пари.

Порада №1: Зверніть увагу на тип з’єднання з наконечником

За цією ознакою моделі ділять на литі та не литі. У не литих моделей чітко видно місце з’єднання кабелю і конектора. У литих ж — роз’єм щільно спаяний з проводом.

Литий комутаційний кабель — більш міцний, тому служить довше, та й сигнал проводить краще. Добре, якщо патч корд ще й оснащений ковпачком. Цей аксесуар забезпечує додатковий захист наконечника.

Примітка: моделі можуть бути оснащені конекторами RJ-45, RJ-12 та RJ-11. Останні два призначені для телефонних мереж.

Порада №2: Придивіться до матеріалів

Матеріали провідників і зовнішньої оболонки зазвичай вказані в характеристиках з’єднувального кабелю.

Провідники часто роблять з міді. Вони також можуть бути виконані зі сталі та алюмінію, або ж комбінації цих матеріалів. Рекомендується віддати перевагу мідному варіанту, оскільки він характеризується кращою провідністю.

Ізоляцію, як правило, виготовляють з полівінілхлориду. Це міцний матеріал, який забезпечує провідникам надійний захист від зовнішніх впливів: механічних ушкоджень, пилу і вологи.

Примітка: існують патч корди з вогнетривкими оболонками або ізоляцією, яка не виділяє шкідливих газів при горінні. Також є варіанти, для яких характерне низьке димовиділення в разі загоряння.

Порада №3: Визначтеся з категорією

Цей параметр відображає швидкість передачі даних патч кордом. Моделі третьої категорії призначені для телефонних ліній зв’язку. Для інтернету же використовуються кабелі наступних категорій:

  • 5 і 5е — забезпечують швидкість на рівні 1 Гбіт/сек;
  • 6, 6а і 7 — пропускна здатність досягає 10 Гбіт/сек.

Порада №4: Вирішіть, чи потрібно екранування

Неекрановані патч корди позначаються як UTP. Вони підходять для приміщень, де відсутні джерела радіочастотних перешкод. В інших випадках необхідний патч-корд з захисним екраном. Він запобігає впливу електромагнітного випромінювання на сигнал. Маркуються екрановані моделі як FTP, STP. У першому випадку у всіх пар є загальний захисний екран з фольги, в другому — є ще й металеве обплетення. Також зустрічаються інші типи екранування.

Порада №5: Враховуйте схему обтискача

Відразу обмовимося, що цей параметр має значення для застарілого обладнання. Сучасні ж пристрої автоматично визначають, за якою схемою було опресовано кабель.

Існує два варіанти схем:

  1. прямий — призначений для комутації мережевих карт ноутбуків, ПК з комутаторами та роутерами;
  2. перехресний — використовується для передачі інформації між однотипними девайсами, наприклад, двома комп’ютерами.

Порада №6: Підберіть довжину і колір

Асортимент моделей за цим параметром величезний. Довжина патч кордів варіюється в межах 0,33-20 метрів. Однак просто взяти дуже довгий кабель, щоб запас був, — не найкраща ідея. Справа в тому, що занадто довгі дроти легко плутаються, а це може викликати мішанину. Та й виглядати все буде неакуратно. З іншого ж боку брати довжину кабелю “впритул” — теж не “ок”: якщо патч-корд натягнутий, це може призвести до виривання роз’ємів.

Що ж робити? Виміряйте необхідну довжину і додайте запас, але невеликий: 5-10% вистачить.

Що ж стосується кольору, то краще брати моделі різних кольорів. Це допоможе визначити підключення. Наприклад, жовті патч корди можна підключати до пасивного обладнання, а зелені — до активних пристроїв. Також можна розмежувати приміщення. В цьому випадку червоні патч корди будуть підведені до одного, а сині — до іншого приміщення.

Відшукати якісний патч корд на основі витої пари неважко. Добре себе зарекомендували моделі з литими конекторами та мідними провідниками. А ось за такими характеристиками, як схема обтиску, тип екранування і категорія, комутаційні шнури підбираються індивідуально. Це також стосується довжини та кольорів.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну