info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Який патч-корд потрібен для роутера

Існує два методи підключення кінцевого обладнання до маршрутизатора:

  • бездротовий — по вай-фай;
  • дротовий — за допомогою патч-корду.

Зазвичай питань щодо доступу в інтернет по вай-фай не виникає: для цього потрібне просте налаштування. Що стосується патч корду, то тут теж все просто: один кінець кабелю вставляється в роутер, а інший — в комп’ютер або ноутбук.

Розповідаємо, як правильно вибрати патч-корд для з’єднання кінцевого пристрою з маршрутизатором.

Параметр №1: Тип конектора і його з’єднання з кабелем

Патч корд — це відрізок кабелю типу вита пара, обидва кінці якого обтиснуті конекторами. Для інтернет-з’єднання необхідно вибрати модель, яка оснащена наконечниками RJ-45 з обох сторін.

Отже, з типом наконечників розібралися. Тепер поговоримо про тип їх з’єднання з кабелем. За цією ознакою патч корди ділять на литі та не литі. У не литих моделей добре помітно місце з’єднання дроту з наконечником. Такі патч-корди менш надійні, але коштують дешевше. У литих комутаційних шнурів наконечники міцно зпаяні з дротом. Таке з’єднання — більш надійне і характеризується кращою провідністю сигналу.

Примітка: якщо у вас є відрізок кабелю без конекторів, можна придбати наконечники й обжати дріт самостійно. Але щоб зробити кабель патч корд самому, потрібні навички роботи з зачисним інструментом — стрипером, а також з інструментом для обтиску — кримпером. До того ж литого з’єднання не буде.

Параметр №2: Матеріал провідника

Внутрішні провідники виготовляють з алюмінію, сталі, комбінації цих матеріалів. Вони також можуть бути покриті міддю. Є варіанти, які повністю зроблені з міді. Ось такі — найнадійніші: вони характеризуються кращою провідністю, до того ж є більш стійкими до вигинів.

Параметр №3: Категорія

Належність патч-корду до певної категорії відображає його максимальну пропускну здатність. Так, моделі кат.5 і 5е забезпечують швидкість передачі даних в межах 100-1000 Мбіт/сек. Комутаційні шнури кат. 6 і 6а, 7 і 7а — до 10 Гбіт/сек. Однак варто враховувати, що швидкість не буде вище встановленої провайдером межі.

Порада: якщо зважилися обтискати інтернет кабель RJ45 конекторами самостійно, вибирайте роз’єми ідентичної категорії.

Параметр №4: Тип екранування

Екранування — це механічний захист від електромагнітних перешкод, виконаний у вигляді фольги та/або обплетення з металу. Моделі з захисними екранами маркуються як:

  • FTP — загальне екранування з фольги для всіх пар.
  • STP — загальне екранування + сталеве обплетення.

Також зустрічаються інші варіанти.

Якщо ж захищати сигнал від радіочастотних перешкод не треба, варто вибрати UTP патч-корд — неекранований.

Важливо! Для реалізації захисту від перешкод тип екранування повинен бути однаковим у всіх компонентів мережі. Крім того, має бути організовано заземлення. З цієї причини в домашніх умовах рідко застосовуються екрановані патч-корди

Параметр №5: Довжина

Виробники випускають патч-корди довжиною від 0,33 до 20 метрів. Але брати максимально довгий кабель не радимо. Якщо дріт буде занадто довгим, він буде плутатися, та й вигляд виходить неестетичний. Втім, купувати кабель для інтернету впритул — теж недобре: можна зачепитися і вирвати роз’єми. Як же бути? Потрібно виміряти необхідну довжину і додати невеликий запас — відсотків в 5-10.

Отже, ідеальний патч-корд для роутера — це модель з мідними провідниками й литим з’єднанням кабелю з наконечниками RJ-45. Категорія та екранування повинні підбиратися в залежності від вимог мережі до швидкості та захисту від електромагнітного випромінювання. Довжину ж варто вибирати, ґрунтуючись на особливостях розміщення маршрутизатора і кінцевого пристрою.

Відзначимо, що іноді потрібно забезпечити обмін даними по оптоволоконній лінії. Для цього існують оптичні патч-корди. Волоконно-оптичні кабелі оснащуються іншими конекторами. Це можуть бути FC, ST, LC або SC наконечники. Добре брати моделі, чиї роз’єми відшліфовані методом UPC і APC. Таке полірування забезпечить якісну передачу відео і голосового трафіку.

Якщо потрібен оптоволоконний патч-корд для роутера, зверніть увагу на його тип: одномодовий або багатомодовий. Що вибрати, залежить від особливостей мережі.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну