info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Акумулятори для ДБЖ: який вибрати?

Сучасні джерела безперебійного живлення встигли давно зарекомендувати себе на українському ринку як ефективні інструменти, що вирішують проблеми перепадів напруги і перебоїв в електричній мережі. Особливо це стає актуально в сільській місцевості, де без стабілізаторів напруги використовувати інформаційні технології просто не можна. Нерідко стабілізатори виконують і функції ДБЖ, що вимагає підключення зовнішнього акумулятора. Дані пристрої, що демонструють досить чималу номінальну потужність, здатні виконувати функції невеликої автономної енергосистеми.

Критерії вибору якісного акумулятора для ДБЖ

АКБ є основним елементом будь-UPS, адже саме від акумулятора залежить основний параметр пристрою – час автономного функціонування. Чимало моделей у своїй архітектурі використовує цілий набір акумуляторних батарей, підключених один до одного послідовно або паралельно. Саме цей комплект відповідає за основні запаси електричної енергії, яка подається на підключені пристрої при виникненні проблем з електроживленням. Виходячи з вищевикладених причин, не важко зробити висновок, що тип акумулятора і його ємність при номінальній напрузі є основними критеріями вибору тієї чи іншої моделі ДБЖ. Розберемося в цих характеристиках докладніше з точки зору типу використовуваної системи.

Свинцево-кислотні акумуляторні батареї

У тому випадку, якщо ви проектуєте резервну систему або індивідуальну автономну, краще за інших годяться свинцево-кислотні АКБ. Саме на них варто звертати увагу, якщо ви відчуваєте сумніви в тому, який безперебійник купити. До їх безперечних переваг слід віднести:

  • Такий акумулятор максимально простий у виробництві з технічної точки зору. Як наслідок, він простий в експлуатації і не вимагає спеціалізованого дорогого обслуговування.
  • Термін життя свинцево-кислотної батареї становить мінімум 5 років. У більшості випадків час експлуатації перевищує цей показник і може досягати 12 років.
  • Свинцево-кислотні акумуляторні батареї можна застосовувати в умовах низьких температур.
  • Ринок даних пристроїв просто величезний, завдяки чому не важко вибрати відповідну за ціною модель від надійного виробника.

Звичайно ж, характеристики акумулятора не можуть складатися тільки з переваг. На жаль, важать такі батареї досить багато. Після закінчення терміну експлуатації таку батарею непросто утилізувати, що, втім, можна сказати з приводу всіх типів АКБ.
Незважаючи на простоту у використанні, свинцево-кислотні акумулятори вимагають певного підходу в процесі вибору батарей і їх ємності. Звертати увагу слід, в першу чергу, на умови, в яких буде відбуватися експлуатація. У другу чергу – на якість продукції виробника, гарантійні умови, наявність сервісної підтримки. Щоб уникнути проблем в роботі, варто використовувати безперебійники і акумулятори, котрі позитивно зарекомендували себе серед виробників, наприклад, UPS APC.

Особливості AGM і гелевих акумуляторів

Ці типи АКБ відрізняються, в першу чергу, за схемою своєї роботи, а відповідно – і за принципом виготовлення. Розглянемо трохи докладніше кожен з видів.

  1. Гелеві акумулятори в якості основи використовують розчин сірчаної кислоти у формі гелю. Перевага даної форми полягає в її підвищеної в’язкості. Під час зарядки високим струмом і процесу хімічної реакції, водень і кисень що з`являються, не залишають АКБ. Ре-комбінована в результаті цього процесу вода вбирається в’язким гелем знову. Саме завдяки цій особливості гелеві акумулятори демонструють настільки вражаючі терміни експлуатації – аж до 12 років. Крім значної кількості циклів зарядки і розрядки, дані пристрої мають чималу опірність до повної розрядки. Гелеві акумулятори здатні працювати в широкому діапазоні температурних умов, не змінюючи при цьому свої експлуатаційні показники. Перераховані переваги дозволяють застосовувати дану технологію і створену на її основі пристрою в незалежних і автономних системах енергозабезпечення, в тому числі «в зв’язці» з багатьма сучасними альтернативними джерелами електрики: вітрогенераторами, сонячними панелями і т. д.
  2. Стартерні і тягові АКБ в якості основи мають рідкий електроліт. Саме ці девайси використовуються на багатьох видах автотехніки: електрокари, навантажувачі, електричні візки і багато іншого. При проходженні високого струму електроліт в акумуляторі починає «закипати». З цієї причини дані АКБ не мають герметичного корпусу і забезпечені системами доливу води, яка підтримує потрібний рівень щільності електроліту. Такі акумулятори не годяться для роботи в моделях ДБЖ, які є частиною автономної енергосистеми. Причина в зайвому виділенні отруйних газів в атмосферу під час зарядки акумулятора електричним струмом, тому приміщення з працюючими АКБ даного типу обов’язково має бути забезпеченим потужною системою вентиляції.
  3. Суть технології AGM полягає в тому, що пластини-сепаратори свинцево-кислотних батарей виготовляються у вигляді волокон. Технічно це можна вважати своєрідним просоченням цих пластин електролітом. Ця особливість конструкції сприяє рекомбінації токсичного газу, який виділяється при роботі. В результаті ми маємо відмінну технологію для виготовлення герметичних акумуляторів для джерел безперебійного живлення.

Типи АКБ для ДБЖ в порівнянні

AGM акумулятори можуть похвалитися більш значним терміном експлуатації, ніж будь-які стартерні або тягові акумулятори. При цьому пристрій AGM не виділяє ніякого газу, що робить його оптимальним для використання в системі безперебійного живлення. Крім того, технологія AGM передбачає, що батарея здатна витримати досить глибокий розряд без будь-яких проблем, що дуже важливо для будь автономної енергосистеми. Це робить акумулятори AGM найбільш придатними для ДБЖ в умовах будинку або офісу. Для індивідуальних ПК, офісних станцій, резервного живлення опалювальних систем, електричних двигунів та гідронасосів підійдуть також і гелеві акумулятори.

І на завершення, дуже важливим питанням являється розрахунок часу роботи ДБЖ. Ма вже описували як це робиться в одній з попередніх статтей, тому рекомендуємо почитати.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну