info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
 • Головна
 • Поради
 • Як самому збільшити потужність й автономність безперебійника?

Як самому збільшити потужність й автономність безперебійника?

Потужності безперебійника повинно вистачити для живлення всієї техніки, яка до нього підключена. Але буває, що користувачеві потрібно підключити ще пару ПК, а його ДБЖ вже не справляється із завданням. А якщо треба, щоб UPS працював в автономному режимі довше, ніж може його акумулятор? Рішення є, і ми описали їх в статті. Читайте, як збільшити потужність безперебійника і підвищити його автономність.

Потужність яких безперебійників можна підвищити?

Збільшення потужності ДБЖ доступне не для кожного пристрою. Це залежить від його типу та форми сигналу на виході.

Є 3 типи UPS:

 1. Онлайн або з подвійним перетворенням — захищають від сильних коливань напруги. Моделі безперервної дії видають якісний сигнал, незалежно від його якості на вході. Підходить для систем опалення, потужних серверів та іншої техніки, для якої критичні перепади напруги.
 2. Офлайн або резервний — називається ще stand-by, від стрибків напруги не захищає. Це найпростіші моделі, чиє завдання — дати пристроям резервне живлення.
 3. Лінійно-інтерактивні — за рахунок стабілізатора напруги може вирівняти її, якщо стрибки невеликі. Це спрощений варіант онлайн безперебійників. Він підійде для звичайних домашніх ПК, офісних комп’ютерів.

Про інвертори та форми вихідного сигналу ДБЖ

Інвертор — ключовий елемент кожного безперебійника. Він перетворює постійний струм, який знімається з клем АКБ в автономному режимі, в змінний. Умовно, інвертори ділять на 2 види за формою сигналу на виході — синусоїдою. Вона буває:

  • правильною або чистою, не модифікованою — UPS з такою синусоїдою використовують для серверів, професійних установок і чутливої техніки;
  • модифікованою або апроксимованою — застосовується в безперебійниках, призначених для побутової техніки й електроніки, включаючи комп’ютери.

Якщо у безперебійника простий інвертор з модифікованою синусоїдою, то зробити ДБЖ потужнішим можна. А ось якщо він видає чисту синусоїду, то доопрацювати його буде непросто — краще не братися.

 • Код товару: 45373 ДБЖ Eaton 5E 1100VA, USB Немає в наявності 3 440грн.
  Тип обладнання: Лінійно-інтерактивний. Кріплення: Класичний (tower). Час перемикання: До 10 мс. Діапазон вх. напруги, В: 170-280. Макс. вихідна потужність, ВА: 1100. Ефективна потужність, Вт: 660. Робота при макс. навантаженні: до 3 хв. Форма вихідного сигналу: Апроксимована синуусоїда. Кількість розеток: 6

Як збільшити потужність ДБЖ?

В безперебійниках з простим інвертором зазвичай стоять 2 транзистори, які пригвинчені до алюмінієвих радіаторів охолодження. По суті, все це утворює стандартний 2-контактний перетворювач.

Часто виробники використовують універсальні плати, тому поруч з транзисторами бувають порожні слоти. Якщо є вільне місце, то підвищити потужність ДБЖ легко — треба просто поставити пару ідентичних транзисторів. Вони будуть працювати парами, а значить тепловиділення розподілиться між ними й потужність підвищиться. Але тут багато що залежить від потужності трансформатора: приріст буде залежати від її запасу.

В результаті, коли буде додано ще 2 транзистори, опір відкритого каналу знизиться вдвічі через паралельне підключення. А коли знижується опір, транзистори менше гріються. Це означає, що ДБЖ зможе працювати досить довго та не перегріватись.

Примітка: схеми підключення транзисторів під конкретну модель безперебійника можна знайти в інтернеті.

Як підвищити автономність UPS?

Щоб збільшити час роботи ДБЖ в автономному режимі, можна його батарею поміняти на зовнішню, але з більшою ємністю. Підійдуть спеціальні гелеві та свинцево-кислотні АКБ. Вбудований в безперебійник зарядний пристрій впорається з більш потужною батареєю: більшу частину часу ДБЖ буде працювати від мережі, а значить — в режимі підзарядки. Тож якщо струм інтегрованого зарядного дорівнює всього парі відсотків від ємності акумулятора, цього достатньо.

Важливо! Збільшення ємності ДБЖ може привести до перегріву. Якщо спочатку безперебійник працював від своєї батареї 10-15 хвилин, то після більш ємної АКБ, 100-амперної наприклад, він буде працювати довше. Уникнути цього можна за допомогою додаткового охолодження: поставити кулери, додати вентиляційні отвори.

Апгрейдити лінійно-інтерактивний або резервний безперебійник, збільшивши його потужність, можна. Тільки потрібно пам’ятати про ризики: без належної кваліфікації легко вивести ДБЖ з ладу зовсім. Краще все ж таки від самого початку брати безперебійник з запасом потужності. Але якщо є старий девайс на списання, то чому б і не спробувати? Що стосується підвищення автономності, тут все простіше: треба просто поставити нову, більш ємну батарею. Головне тут — захист від перегріву. З іншого боку, можна не паритися й купити новий безперебійник — з підвищеною потужністю й автономністю. А старий — розібрати на акумулятори. Простіша доробка старого ДБЖ дає можливість зробити на його основі блок живлення, перетворювач або зарядний пристрій.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну