info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Як встановити патч панель?

Патч панелі по праву займають важливе місце в будь-якій сучасній кабельній системі. Їх роль — забезпечувати не тільки надійний контакт провідників, але також структурування кабелів витої пари. У даній статті ми докладно розберемося, як встановити патч панель, підвести до неї потрібну кількість витопарних кабелів та якісно налагодити їх роботу.

Що потрібно знати при установці патч панелі

Досвідчені монтажники в курсі, що у різних виробників схеми розшивок патч-панелей RJ 45 і аналогічних розеток можуть відрізнятися. Існують дві типові схеми розводки — T568А і схема T568В. Найчастіше розподіл вказується на самій патч панелі або в технічному описі до неї, з яким можна ознайомитися під час покупки. При якісному монтажі кабельної системи слід вибрати одну з типових схем і строго дотримуватися її на кожній локальній ділянці лінії в усіх точках параметрів завершення.

Перед початком монтажних робіт по установці кабелів на патч панель 19, слід все спланувати. Поширена помилка монтажника в даному випадку — почати вести розшивку непослідовно, в результаті чого наступні контакти виявляються недоступні для монтажу.

Процес установки патч панелі покроково (на прикладі патч панелі категорії 6)

Для монтажу пристрою нам знадобиться, безпосередньо, сама патч панель 24 порти, забезпечена кабелем заземлення та заднім органайзером. Крім того, необхідний набір монтажних інструментів: кліщі для якісної обрізки та зачистки кабелю витої пари, кліщі для обтиску та закладення витухи з ударним ефектом, стяжки для пучків дротів, ножиці, кусачки, засоби маркування кабелю.

Процес монтажу проходить так:

 1. Готуємо всі необхідні інструменти та саму патч панель.
 2. Виконуємо сортування кабелів і наносимо на них цифрові маркери.
 3. Для кожного кабелю потрібно виконати кільцеве підрізування, щоб зняти зовнішній ізоляційний шар — робимо один повний оберт інструментом навколо кожного кабелю.
 4. Обрізана частина ізоляції знімається. Необхідно видалити близько 50мм, щоб кабель було зручно обтискати.
 5. У кабелях витої пари категорії 6 встановлений спеціальний хрестоподібний роздільник з пластику, який розподіляє дроти пар під ізоляцією. В обрізаній точці кабелю його необхідно видалити.
 6. Приступаємо до установки. Заводимо обрізаний кінець кабелю на IDC модуль підготовленої патч панелі. IDC передбачає використання способу контакту зі зміщенням ізоляції, тобто додатково зачищати жили кабелю не буде потрібно.
 7. Далі необхідно розкласти виті пари відповідно до маркування патч панелі, орієнтуючись по схемах T568A або T568B. Під час розкладки уважно стежте, щоб цілісність свити пар збереглася обов’язково.
 8. Переводимо кабель в робоче положення за допомогою інструменту — для цього потрібно натиснути на провідники до упору, щоб надійно вшити їх в IDC модуль.
 9. Отже, ми змонтували перший кабель на патч панель 24. Тепер необхідно відрізати надлишки жил пристроєм для закладення витої пари або іншим зручним інструментом.
 10. Далі повторюємо процес з новим кабелем, заново виконуючи кроки з 3-го по 6-й.
 11. Знову доходимо до етапу забезпечення контакту пари з патч панеллю. Можна використовувати ударний інструмент для закладення витої пари — він якісно підрізає ізоляційний шар і врізається в метал кожної жили, гарантуючи якісний контакт.
 12. За описаною інструкцією готуємо та монтуємо всі наявні кабелі. Щоб монтаж було виконувати зручніше, задня частина патч панелі забезпечена модулями, які розташовані групами по 8 портів в кожній.
 13. Коли кабелі вже змонтовані на патч панель, необхідно встановити задній органайзер. По суті, це спеціальна підтримувальна підставка, яка запобігає механічному вигину кабелю. Зайві вигини маленького радіуса формують додаткове механічне напруження проводки, що з часом може призвести до втрати контакту або навіть розриву кабелю.
 14. Після установки органайзера, кожен кабель фіксується на ньому за допомогою пластикових стяжок. Монтаж стяжок можна виконувати швидше, якщо використовувати спеціальний інструмент.
 15. Після монтажу всіх кабелів на порти патч панелі та їх стягування, у вас повинен вийти рівний і прямий ряд провідників з маркуванням, доступним для візуального огляду.
 16. Оскільки кабелі витої пари підводяться на органайзер з невеликою відстанню один між одним, їх необхідно перетягнути, сформувавши пучок. Для джгутування робимо відступ від точки контакту кабелю з органайзером і перехоплюємо пучок кабелів пластиковою стяжкою. Тут важливо стежити, щоб дроти не були занадто перетягнуті. Провідники можуть бути джгутовані в один пучок в одному напрямку, але також їх можна розвести по різних пучках в різні боки — в залежності від місця установки іншого мережевого обладнання.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну