info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
 • Головна
 • Поради
 • Типи модулів Keystone та проста інструкція з їх установки у модульну патч-панель

Типи модулів Keystone та проста інструкція з їх установки у модульну патч-панель

Модуль Keystone — це комутаційна вставка, розроблена фірмою AMP. Таке пристосування відноситься до пасивного мережевого обладнання і є складовою СКМ. Воно виконує функцію порту модульних панелей, розеток, плінтах. До нього підключають кабелі.

Зі статті ви дізнаєтеся, які бувають кейстоуни та як їх правильно встановлювати в комутаційні панелі. Читайте, щоб підібрати оптимальний модуль і правильно вставити його в обладнання.

Типи модулів Keystone по роз’ємах

Все кейстоуни мають компактні корпуси та дві робочі сторони, які призначені для підключення дротів.

За типом роз’ємів моделі ділять на 3 види:

 1. Прохідні — з двох сторін знаходяться ідентичні роз’єми;
 2. Перехідні — з різними роз’ємами;
 3. Розеткові — найпоширеніші, на лицьовій стороні знаходиться роз’єм для патч-корду, а ззаду — IDC контакт для фіксації необтисненого дроту.

Роз’єми кейстоуна, які служать для підключення патч-кордів, діляться на види залежно від кількості позицій й активних контактів:

 • RJ-11 — шість позицій і 4 контакти (6P4C);
 • RJ-12 — рівна кількість позицій і контактів — по 6 штук (6P4C);
 • RJ-45 — теж з однаковою кількістю контактів і позицій, але вже по 8 штук (8P8C).

При підключенні важливо, щоб тип конектора патч-корду та тип роз’єму кейстоуна не відрізнялися. Моделі RJ11 і 12 використовуються для телефонних підключень, а модуль Keystone RJ45 призначається для інтернет-дротів. Однак існують і телефонні Кейстоун 8Р8С.

Типи моделей за типом IDC-контакту та куту забивання

Це впливає на те, який саме інструмент знадобиться як для закладення дроту в модуль, так й установки самого кейстоуна в розетку, плінт або панель.

Тип забивання Для чого підходить
110 Застосовується в основному для кросів, телефонних підключень. Буває як у кейстоунів RJ-11/12, так і у RJ-45.
Krone Використовується з розетками, плінтами та панелями такого ж типу.
Dual Універсальний тип: можна використовувати будь-якій інструмент.
Toolless Не вимагає інструменту: з’єднання виконується за допомогою спеціальних пластикових насадок, які вдавлюють кабель. Такий варіант зручний, оскільки дозволяє швидко забити дріт.

У комутаційних вставок може бути різний кут забивання: 180 або 90 градусів. Це впливає на подальше укладання дроту. У першому випадку кабель займе більше місця.

Модулі можуть бути вузькими. Це зручно при установці в патч-панелі з великою кількістю гнізд і високою їх щільністю, адже бічні елементи кейстоунів не завадять один одному.

Порада: перевіряйте кейстоуни, розетки та патч-панелі на сумісність. Буває, що обладнання різних марок використовувати один з одним не вийде, оскільки вони можуть бути сконструйовані по-різному.

Види Keystone по екрануванню та категорії

Бувають неекрановані (UTP) модулі-вставки та моделі із захисним екраном (FTP, STP), реалізованим, як правило, у вигляді рамки з металу. Вона розташовується навколо кейстоуна. До речі, у телефонних модулів такого захисту не передбачено.

Категорія модуля вказує на робочу частоту та максимальний показник швидкості кабелів. Всі телефонні кейстоуни — це моделі третьої категорії, а ось розетковий модуль RJ-45 може належати до наступних популярних категорій:

 • CAT5е — дані передаються на 125 мегагерцах зі швидкістю до 1 Гбіт/сек.
 • САТ6 і 6а — пропускна здатність може досягати 10 Гбіт/сек, частота — 250 і 500 МГц відповідно.
 • САТ7 — та ж швидкість, що у шістьох категорій, але частота сягає 600-700 МГц.
 • САТ7а — працює на частоті 1000-1200 МГц, швидкість же може становити й 40, і навіть 100 Гбіт/сек.

Нагадуємо: категорія, тип екранування у вставок Keystone та кабелів повинні бути ідентичними. Також важливо пам’ятати про необхідність заземлення екранованої мережі.

Як закласти кабель в Keystone та встановити модуль в комутаційну панель?

Розповідаємо на прикладі неекранованого модуля RJ-45 категорії 5е зі 180-градусним кутом забивання 110 типу. Нам знадобиться відповідний інструмент для закладення кабелю, а також стрипер. Він стане в нагоді для підготовки дроту — зачистки його від ізоляції. Звичайно ж, візьмемо виту пару UTP відповідної категорії. Кабель — одножильний, містить 4 пари. Для зручності можна взяти й пластикові кабельні маркери, відповідні діаметру дроту.

Закладаємо кабель в модуль:

 1. Нанести цифри на кабель або пластикові маркери. Якщо у вас вони різноколірні — можна ніяких цифр не писати.
 2. Вставити кінець дроту в отвір стрипера та повернути інструмент для зачистки на 360 градусів. Обрізану частину ізоляції (близько 50 мм) зняти пальцями.
 3. Розкласти жили за схемою T568A або T568B на ножах модуля так, щоб максимально зберегти цілісність звитих пар. Найчастіше використовується В-схема.
 4. Інструментом для закладення натиснути на провідники до упору. Ніж модуля Keystone проріже ізоляцію та вріжеться в метал провідника. Це забезпечить надійний контакт.
 5. Обрізати жили кабелю, які стирчать. Цей крок можна пропустити, якщо ваш інструмент для забивання призначений ще й для одночасної обрізки провідників.

Примітка: з екранованим кабелем діяти потрібно за тим же принципом. Єдина різниця — оболонку дроту необхідно надрізати вздовж і загорнути її, а потім загорнути захисний екран з фольги. Пізніше залишок зовнішньої оболонки та фольгованого екрана акуратно обрізати.

Як встановити RJ45 модуль в патч-панель? Зробити це легко: потрібно просто помістити його у гніздо панелі та злегка натиснути на нього інструментом для забивання, поки не почується клацання. Те ж саме й з розетками, телефонними плінтами.

Тепер ви знаєте, як вибрати модулі Keystone Jack, вставляти їх в комутаційні панелі та розетки, а також забивати в них кабелі.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну