info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Оптика проти міді!

Вітай дорогий Коллего!

Як Ви думаєте, коли оптоволокно замінить мідні СКС? І чи замінить? І як скоро ми будемо підключати робочі місця безпосередньо в оптоволоконну мережу?
Ось і ми в E-server на днях підняли цю тему.

Звичайно, що стосується магістралі комплексу будівель, тобто з’єднання декількох будівель між собою, вибір вже зроблений на користь волокна. Висока швидкість передачі даних, практична відсутність обмежень у довжині каналів, гальванічна розв’язка систем заземлення дають оптиці незаперечні переваги. Однак, всередині будівлі ситуація не настільки очевидна.

У вертикальній підсистемі будівлі однозначного вибору поки не існує. В якості інформаційних магістралей часто використовуються оптоволоконні канали. В інших підсистемах переважає витя пара, що обумовлено, як її низькою ціною, так і, найчастіше, відсутністю альтернативи.

Так для систем обігріву, вентиляції і кондиціонування, безпеки, відеонагляду, пожежної сигналізації – аргументів на користь вибору волокна поки не існує.

Водночас 90% кабелю зосереджено в горизонтальній підсистемі СКС, тобто, безпосередньо на поверсі будівлі.

І там, де довжина каналу не перевищує 100 метрів, у волокна немає незаперечних переваг перед витою парою. Активне поширення категорії 6a дозволяє горизонтальній СКС працювати на швидкості до 10 Gbit/s, чого більш ніж достатньо для більшості сучасних користувачів.

І якщо вартість матеріалів для прокладки оптоволоконної мережі і мідної СКС, в принципі, порівнянна, то початкові інвестиції в прокладку оптики виявляються істотно вищими.

Вартість інструментів для монтажу оптичних роз’ємів на один-три порядки перевищує мідні аналоги. Активне обладнання також істотно дорожче. Ціна оптичного порту поки помітно вище вартості порту під виту пару.

Таким чином, у віддаленій перспективі проблема вибору між волокном і витою парою, можливо, буде визначатися вибором на користь дешевого і поширеного кварцу замість дорогої міді, ресурси якої обмежені. Однак сьогодні наступ волокна практично зупинено на останній стометрівці офісних будівель.

Щиро Ваш,
Небилович Сергій,
директор магазину мережевого обладнання EServer.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну