info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Що таке серверна стійка

Під мережевим обладнанням будь-який рядовий користувач, як правило, розуміє масу пристроїв, об’єднаних мережевими кабелями, які разом забезпечують прийом і передачу інформації, попутно виконуючи безліч інших корисних, але далеко не всім зрозумілих операцій. У більшості випадків це так, проте крім активної техніки — серверів, хабів, маршрутизаторів та інших агрегатів, в будь-якій мережі існує й пасивне допоміжне обладнання. Крім своїх основних функцій, воно також призначене для більш зручної експлуатації активного. Пасивний компонент кабельної системи — серверна стійка, що це таке та навіщо вона потрібна — ми розберемо в даному матеріалі.

Телекомунікаційна стійка: опис і функції

Вибирати серверну стійку необхідно в тому випадку, якщо потрібно розмістити мережеве обладнання, що займає чимало місця. Однак і якщо його не настільки багато, щоб була потрібна серверна шафа. Одним словом, це більш економічний, компактний і мобільний варіант установки й експлуатації мережевого та телекомунікаційного устаткування.

Пристрої монтуються прямо на стійку. І якщо роутер або хаб можуть важити зовсім небагато, то потужний сервер з системою охолодження буде достатньою мірою важким. Очевидно, що сукупна вага й обсяг комунікаційних пристроїв, які обслуговують конкретну мережу буде чималою. Через це до серверної стійки пред’являються певні вимоги до жорсткості конструкції. Залежно від цього можна вказати умовну класифікацію стійок.

Типи серверних стійок

Стійки розрізняють однорамні, дворамні та серверні. Відповідно, вони відрізняються й за ступенем жорсткості конструкції.

Однорамні розраховані на невеликі телекомунікаційні пристрої. Як правило, ці стійки найлегші, а тому наймобільніші, якщо потрібно часто переміщати обладнання з місця на місце.

Дворамні стійки дозволяють монтувати більш важкі пристрої за рахунок наявності системи чотириточкової фіксації. Завдяки цьому вся конструкція дуже стійка, навіть під відмову забита мережевим обладнанням. Дворамні стійки можна швидко розібрати та транспортувати в потрібне місце, після чого зібрати знову та використовувати.

Серверна стійка призначена для установки ще більш важкого обладнання. Найбільш поширені 19 дюймові стійки. Як і попередні типи, ці конструкції дуже швидко монтуються й розбираються в разі потреби. Однак при цьому вони витримують досить значні фізичні навантаження. Сучасна високоякісна стійка 19 дюймів забезпечує зручну експлуатацію будь-якого телекомунікаційного обладнання.

Як вибрати серверну стійку

Ми розібралися, що таке серверна стійка, тепер розглянемо її основні сфери використання. Залежно від них буде легко вибрати потрібний варіант під конкретні технічні вимоги. Сьогодні стійка 19 — обов’язкових компонент мережі будь-якого дата-центру або серверного приміщення підприємства. Залежно від передбачуваних цілей, стійка може бути обладнана:

  • Телекомунікаційними пристроями, що відповідають за прийом і передачу великих масивів даних
  • Промисловими комп’ютерами або серверами
  • Відео- та аудіообладнанням. Наприклад, в телестудіях або студіях запису звуку.
  • Пристроями автоматизації виробництва

Звичайно ж, цей список дуже неповний. Адже сьогодні мало яка сфера діяльності обходиться без інформаційних технологій. Тому при виборі серверної стійки необхідно керуватися списком обладнання, яке планується в неї встановити. Необхідно підібрати потрібні розміри стійки, забезпечити потрібну кількість слотів, спрогнозувати можливе розширення переліку пристроїв, а також розуміти, чи доведеться вашу техніку часто транспортувати. У більшості випадків для невеликих потреб ідеально підійде серверна стійка 19 дюймів.

Про переваги серверних стійок

Одне з головних переваг стійок — легкість монтажу. На відміну від кабельної мережі, складання серверної стійки можна виконати самостійно. Це обумовлено тим, що даний процес не потребує від вас наявності спеціального інструменту. Монтаж займає небагато часу, і все, що потрібно мати під рукою — це гвинтокрут. Телекомунікаційна стійка збирається з деталей за принципом конструктора.

  • Стійки максимально зручні. Це досягається за рахунок продуманого розміщення активних і пасивних елементів мережі.
  • На відміну від громіздких серверних шаф, стійки займають зовсім небагато місця в приміщенні.
  • Знову-таки, на відміну від шафи, серверна стійка відкрита з усіх боків, що значно полегшує обслуговування обладнання всередині неї. За необхідності змонтувати або демонтувати блоки та модулі можна дуже швидко.
  • Крім самих пристроїв, до стійки дуже зручно підводити величезну кількість кабелів і блоків.

До серйозних недоліків серверних стійок відносять їх незахищеність від несанкціонованого доступу. Оскільки стійка відкрита, її слід розміщувати тільки в закритому приміщенні. Якщо обладнання має самостійно працювати в середовищі з можливими несанкціонованими погрозами, слід зробити вибір на користь надійної та міцної телекомунікаційної шафи — підлогової або настінної, бо серверні стійки просто не призначені для вирішення таких завдань.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну